Lg 42sl9500

Cienias

New member
Planuje zakup nowego telewizora. Praktycznie zdecydowałem się już na model 42sl8000 (cena 3900zł). Dzisiaj natomiast zauważyłem w Euro model 42sl9500 w cenie 3990zł. Moje pytanie brzmi dlaczego model, który jest teoretycznie lepszy od sl8000 i sl9000 sprzedawany jest po tak niskiej cenie?
 

PLUM

New member
To może inaczej. Czym różnią się model 42sl9000 i 42sl9500?

różnica jest tylko wizualna:
1. szyba przednia w 9500 jest trochę większa niż w 9000 (wystaje poza korpus po ok. 5 mm z każdej strony)
2. w 9500 inna jest łapa mocująca korpus z podstawą

i tylko tyle.....

js
 

plejak

Banned
Lg

:cool:Niestety obydwa równie beznadziejnie- super wygląd bo cienkie ale to led edge a nie full led- spójrz na modele LH.
 

Harmi

New member
Mam problem i nie mogę się zdecydować, zastanawiam się na zakupem między:

LG 42L9500 (Euro 3990), a

Samsung UE40B7000 (Euro 4490,00).

Proszę o radę i jakieś sensowne uzasadnieni, chyba że ktoś ma jakiś lepszy pomysł na TV led za tą kasę:/
 

LUPO78

Banned

tomalla

New member
witam. od dwoch tygodni jestem posiadaczem tego telewizora czyli lg42sl9500 i moge podzielic sie prywatna opinia.co tutaj moge powiedziec. przed zakupem szperalem i to duuzo zeby kupic cos dobrego, zastanawialem sie nad samsungiem ue40b7000, w koncu stanelo na LG. pierwsze co zadecydowalo o kupnie tego modelu to design. wyglada bosko. bynajmniej dla mnie. szyba zaslaniajaca ekran robi wrazenie i wszyscy moi znajomi pierwsze co to pozytywnie wyrazali sie na temat wygladu. technika. pierwsze wrazenia byly mieszane. wyglad menu w opcjach ustawien jest mizerny w porownaniu z samsungiem. po podłaczeniu kablowki tez jakos nie doznalem szoku. obraz słaby ale czego tu oczekiwac po kablowce. dzwiek taki sobie malutkie glosniczki graja jak z laptopa nawet zmiana ustawien niewiele daje. wiec na poczatek poza wygladem lekkie rozczarowanie. sytucja zmienila sie diametralnie po podłączeniu x360 kablem hdmi. tutaj TV pokazal co potrafi. Kontrast najlepiej ustawic na ZYWY, bije tak po oczach jak spawarka conajmniej. lol. jest dobrze. poszedłem dalej przez wyjscie optyczne podlaczylem glosniki Logitech Z5500 dopiero teraz zmiana ustawien dzwieku daje slyszalne efekty a sasiedzi. kto by sie nimi przejmowal:)
podczas kolejnych testow zaczalem sprawdzac multimedialne funkcje telewizora. tv odtwarza przez zlacze usb prawie wszystkie dostepne formaty divx xvid mov lacznie z napisami txt czy srt. jednak przy napisach txt synchro sie rozjezdza polecam korzystac z srt. no i na koniec zostawilem sobie formaty w full HD (mov i matroska). tutaj szczeka mi opadla. drobne problemy sa z matroska. czasami nie rozpoznaje strumienia obrazu albo dzwieku (nieznany kodek) zdarzylo sie dwa razy. wszystko to czyta przez usb z 8gb pena i co najlepsze normalnie wykrywa mi 250gb zewnetrzny dysk twardy :) Jakos obrazu przy duuzych plikach jest powalajaca. ktos z moich znajomych skwitowal to tak " czuje sie jakbym ogladal w poniedzialek teatr w TVP". nie wiem. moze ma racje. jest dobrze tyle powiem. wkurzajace sa piloty. bo sa dwa. malytylko do obslugi tv i wiekszy ktory obsluguje wszystko. malego nie uzywam wogole a duzy ma nielogicznie rozmieszczone funkcje pod przyciskami i nawet podswietlanie nie naprawi tego. jakos nielogicznie to rozlozyli. to by bylo na tyle jesli macie pytania piszcie. postaram sie w miare szybko odpowiedziec. pozdrawiam
 

kompleksowybox

New member
Byłem dziś w sklepie i zabrałem pendriva z filmami avi i mov. mov'a odtworzył ale avi'ka juz nie sprawdzałem na samsungu serii b650 i odtwarza z napisami oczywiście. Obraz w LG o niebo lepszy niż w B650 ale avi to przeciez opanowany format - szkoda.
A może kolega tomalla podpowie jak formatować filmy żeby można było oglądać oczywiście z napisami ??

Ale szkoda że za taka cene LG nie pokusił się o sprawne działanie na avi'kach a tych jest przecież najwięcej. mam nadziej że ktos ma jakies rozwiązanie bo obraz robi wrażenie. Mieć USB tylko do mp3 i jpg i mov itd ... ale bez avików - nie za te pieniądze.
 

LUPO78

Banned
instrukcja obsługi tv sl8xxx sl9xxx strona 55 ściągnij sobie ze strony producenta i poczytaj :arrow: tu masz skopiowany fragment Obsługiwane pliki filmów(*.dat/*.mpg/*.mpeg/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mkv/*.avi/*.divx) Format wideo: DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-
beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264/AVC Format audio : Dolby Digital, AAC, Mpeg, MP3, LPCM, HEAAC Szybkość transmisji bitów: w zakresie 32~320 kb/s (MP3)
Format napisów : *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD,
SubViewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivx)
 Niektóre napisy utworzone przez użytkownika mogą nie być wyświetlane prawidłowo.
 

tomalla

New member
tak jak pisalem wczesniej. podlaczylem do tego telewizora 250 gb dysk twardy i bez zadnego problemu odtwarzam z niego filmy w formacie avi z napisami a jest tego sporo i jak do tej pory odtwarza wszystkie. jesli chodzi o napisy to najlepszy w tym momencie okazuje sie srt bo txt sie rozjezdzaja czesto.
 

hitman30

New member
mialem tego 42sl9500

i szczerze mowiac gdyby nie to ze moj synek porysowal caly panel rzutka to nigdy bym go nie zamienil...ma podswietlanie krawedziowe i co z tego...w porownaniu do samsunga i innych nie widac bylo zadnych przebarwien przy ciemnym tle tak jak to jest wyraznie widac u innych. LG tym modelem pobilo konkurencje pod wieloma wzgledami, po tym tv mialem samsunga c7000, oddalem bo bylo widac plamy przy ciemnym tle tak samo jak jak przy c8000 3d...tez podsiwtlanie krawedziowe i według sprzedawców o wiele lepsza technologia heheheheee...teraz mam LG serie lx9900 i juz raczej przy tym pozostane. Slowem SL9500 to tv warty uwagi!!! roznica pomiedzy sl 9000 a 9500 poza duperelami typu wieksza szyba z przodu ;) to fakt ze 9500 mial byc wyprodukowany tylko i wyłacznie na rynek zachodni.
 
Do góry