LG 42pt353 a wmuxowane napisy

d_zbik

New member
Może mi ktoś powiedzieć czy ten model widzi wmuxowane napisy do filmu w formacie mkv. Na laptopie po całej operacji widzę że napisy są dodane do filmu natomiast na tv napisy się nie pokazują. Używam mkvmerge gui 3.4, wrzucam film potem napisy w formacie srt. ustawiam wszystko jak w tutorialu: ze strony cdrinfo i muxuje. I tak jak wcześniej pisałem na komputerze jest ok i napisy są a na tv nie ma. Może robie coś źle. Proszę o pomoc
 

digitalus

Banned
Witam
Oddzielene napisy na pewno sa widoczne w 42pt353
Domyslam sie ze zrobiles wmuxowane napisy aby napisy rowno pojawialy sie z dialogami w czasie filmu.
Jesli chodzi o synchronizacje napisow z oddzielenego pliku TXT mozna skorzystac z programu TimeAdjuster.

Po uruchomieniu programu klikamy po lewej stronie na plik , otworz i plik txt z napisami, pozniej na ikone synchronizuj, pojawi sie okno synchronizacja tekstu z obrazem video. po lewej stronie zaznaczamy linie z pliku txt gdy zaczynaja sie dialogi, po prawej stronie klikamy na uzyj playera avi do wskazania lini w przypadku plikow hd , mkv, mp4 trzeba zaznaczyc all files, itd, program tutaj

Time Adjuster 3.1 - dobreprogramy
 
Ostatnia edycja:

d_zbik

New member
Wiem że jak wrzucę film i osobno plik z napisami to wtedy wszystko pięknie śmiga. Mam problem gdy napisy dodaję do pliku mkv. Czyli mam tylko plik z filmem w którym powinny być już scalone napisy. Na komputerze widzę napisy natomiast na tv już ich nie mam. Spróbuję powalczyć z tym jak wrócę dziś z pracy może coś jednak robię nie tak jak trzeba.
 
Do góry