LG 42LM660S problem ze zwykłym podłączeniem pod PC poprzez HDMI

gregorb612

New member
Panowie i Panie jak podłączyć LG42LM660s jako monitor do komputera PC tylko za pomocą HDMI? Bez udostępniania zasobów przez wifi/ethernet itp. Podłączam kabel HDMI pod kartę graficzną i do wejścia nr. 4 (PC) w telewizorze. Ustawiam na HDMI 4 łączy i wyrzuca brak sygnału. Kombinowałem w Nvidia settings z ustawieniami monitora na wszelkie sposoby i nic ...
Próbowałem pod różnymi wejściami HDMI na telewizorze, ustawiałem monitory (klonowanie, osobno itp itd) także w zwykłym systemowym (Windows 7) oprogramowaniu do ustawień konfiguracji monitorów i klops. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

gregorb612

New member
Sprawdzałem na tym samym kablu Panasonica Viere 42 cale od razu wszystko śmiga bez problemu. Kombinowałem już na wiele sposób i nadal nic. Możliwe, że trzeba zrobić update oprogramowania telewizora? Dla mnie to byłoby śmieszne żeby z takiego powodu nie działała podstawowa funkcja ale wszystko możliwe.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Wiesz... to że jeden TV działa poprawnie na tym kablu to wcale nie znaczy, że drugi też musi. Spróbuj innego, krótkiego kabla i wszystko stanie się jasne.
 

gregorb612

New member
Ok spróbuję na krótkim kablu i zobaczę co to da. Na wszelki wypadek też spróbuję podłączyć TV pod laptopa przez wejście RBG być może z tym też będzie jakiś problem. Dzięki za uwagę.
 

dudekmwd

New member
Witam!
Mam podobny problem podłączenie Radeon HD 4850 + przejściówka DVI-HDMI- kabel HDMI 10 m + plazma LG PG5. Komputer widzi Tv w AMD Catalyst widze dwa pulpity, mogę na obydwu ustawiać rozdzielczość i inne parametry mogę klonować, rozszerzać a obraz tak i tak mam tylko na monitorze przy komputerze a na plaźmie ciągle "brak sygnału" a wejście pod które podpiąłem kabel w TV jest podświetlone jako aktywne. Wejścia w TV sprawne ponieważ podpinałem na krótkim kablu laptopa i działało na każdym, lapek + długi kabel HDMI również działa tylko ze stacjonarnego nie działa. Jakieś propozycje?? dodam że jakiś czas temu włączyło się i działało tylko co jakiś czas mignął zielony obraz.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Niestety masz problem z długim kablem. Przy takich długościach to zawsze jest ruletka. To że kabel działa w jednym układzie, to wcale nie oznacza że z innym sprzętem też musi działać. Zielone mignięcia wskazują na słaby sygnał na granicy zadziałania.
 
Do góry