Lg 42lh4900 ??

Idziq

New member
Witam jestem nowy:) czytam forum od kilku tygodni - ale ostatnio nurtuje mnie takie pytanko : (bo wertuje internet a o tym tv ciągle malo info).

Ma ktoś już taki oto telewizorek??? LCD:
LG 42LH4900

Jest to bodajże nowy telewizorek, 200hz, fullhd, Dual XD Engine (4glośniczki), 2ms (czas reakcji) i wiele innych parametrów które odnalazlem na niemieckiej stronie 8)

Zauważylem ten produkt i mocno mnie zainteresowal :hmm:

Co o nim sądzicie??? jest już może jakiś szczęśliwy posiadacz beta-tester?? :niewiem:

PS. pytam bo wiem że już jest w sprzedazy unas.
 

maruco

New member
Idziq napisał:
Witam jestem nowy:) czytam forum od kilku tygodni - ale ostatnio nurtuje mnie takie pytanko : (bo wertuje internet a o tym tv ciągle malo info).

Ma ktoś już taki oto telewizorek??? LCD:
LG 42LH4900

Jest to bodajże nowy telewizorek, 200hz, fullhd, Dual XD Engine (4glośniczki), 2ms (czas reakcji) i wiele innych parametrów które odnalazlem na niemieckiej stronie 8)

Zauważylem ten produkt i mocno mnie zainteresowal :hmm:

Co o nim sądzicie??? jest już może jakiś szczęśliwy posiadacz beta-tester?? :niewiem:

PS. pytam bo wiem że już jest w sprzedazy unas.

w sprzedaży jest
w euro rtv byl nawet w promocji z BR LG BD370 w zestawie
 

Brun3R

New member
Czekam na opinie o tym TV bo chce go kupic

moze jednak jest ktos kto wie cos na ten temat czym sie rozni od 42lh500 bo cena podobna a nawet znalazłęm ten nowszy model tanszy czy cos poprawili czy cokolwiek bo nie moge nic na ten temat wyczytac
 

Idziq

New member
Widać nikt nie zna tego modelu (lub nie umie nić o nim powiedzieć).

Co do jego dostępność to wiadome że jest w RTV. Dlatego też powstal ten temat :D:cool: Może ktoś jest kto juz nabyl ten LCD lub zna ten model. Dzieki za info (bo zastanawiam sie m.in nad zakupem tego lcd).
 

leoo

New member
Idziq napisał:
Widać nikt nie zna tego modelu (lub nie umie nić o nim powiedzieć).

Co do jego dostępność to wiadome że jest w RTV. Dlatego też powstal ten temat :D:cool: Może ktoś jest kto juz nabyl ten LCD lub zna ten model. Dzieki za info (bo zastanawiam sie m.in nad zakupem tego lcd).

Co do porównania z LG serią LH5000 - modele LH4900 przegrywają prędkością matrycy (umowna przegrana) LH4900 - 3ms / L5000 - 2ms, poza tym modele LH5000 mają wbudowane tunery DVB-T mpeg2/mpeg4 oraz DVB-C + analog a LH4900 tylko analog i DVB-T z mpeg4. Nie widziałem też domyślnej obsługi portów USB w modelu LH4900 do odtwarzania filmów a LH5000 to ma (być może istnieje już firmware zmieniający to). W tych cenach brałbym LH5000.

specyfikacje na euro.com.pl
 

Ster

New member
Troszkę go dziś testowałem w Euro i wiem, że odtwarza z pendrive'a teledyski HD i FullHD co jest dla mnie mega zaletą. Mam nadzieję, że brak tunera cyfrowego w połączeniu z Vectra HD nie będzie jakiś bardzo dokuczliwy. Pewnie za parę godzin będę już posiadał ten telewizor, to napiszę coś więcej. Pozdrawiam.
 

Ster

New member
Telewizor podłączyłem wczoraj jakoś koło 22 do dekodera HD Vectry. Obraz jak dla mnie bardzo dobry, nawet na programach SD (kabel HDMI jakiś z magnesami, żeby nie tracił sygnału). Największą zaletą dla mnie jest możliwość czytania z USB plików większych niż 4 GB (pendrive NTFS) z rozszerzeniem MP4, AVI, MKV i w rozdzielczości Full HD. Wiem, że telewizor nie czyta plików WMV. Dźwięk jak dla mnie też bardzo dobry, chociaż mam wrażenie, że gdy obraz leci z USB to telewizor przetwarza go na 200Hz mimo, że w TV jest to wyłączone. Minusem jest jeszcze brak automatycznego przełączania telewizora na nowe źródło obrazu, jest to dosyć uciążliwe przy posiadaniu dekodera. Na dniach pożyczę PS3 żeby sprawdzić gry i Blu-ray, DVD jeszcze nie sprawdzałem, nie miałem kiedy, ale podejrzewam, że będzie dosyć dobrze. Pozdrawiam
 

bohen25

New member
ciekawy model, jak się sprawuje?
bardzo dziwne ale nawet na stronie LG nie ma tego telewizora ujętego.
bardziej byłbym zainteresowany modelem 46-47 cali ale chyba nie ma innych poza 42 calowymi, bynajmniej nie znalazłem żadnych na ten temat informacji.
daje coś to 200 Mhz?
pozdrawiam
 

Ster

New member
2 dni temu męczyłem go na PS3 i wyglądało to magicznie na niektórych grach, szczegolnie na UFC 2009. 200 hz jeszcze tak na prawde nie wykorzstywalem, to znaczy, że przy wlaczonych 200 hz obraz czasami wyglada na teatralny. Standardowo mam wlaczone 100 hz i mi to odpowiada. Glos jest bardzo dobry i co ważne na kanalach SD jest bardzo dobry obraz. Na chwile obecna jestem z niego zadowolony i nie zmienilbym go na nic innego.
 

bohen25

New member
2 dni temu męczyłem go na PS3 i wyglądało to magicznie na niektórych grach, szczegolnie na UFC 2009. 200 hz jeszcze tak na prawde nie wykorzstywalem, to znaczy, że przy wlaczonych 200 hz obraz czasami wyglada na teatralny. Standardowo mam wlaczone 100 hz i mi to odpowiada. Glos jest bardzo dobry i co ważne na kanalach SD jest bardzo dobry obraz. Na chwile obecna jestem z niego zadowolony i nie zmienilbym go na nic innego.

to ładnie naprawdę dobrze ten model wypada i chyba się skuszę.
sprawdzałeś może pod pc jak się sprawuje tv, chodzi mi o czytelność czcionki, odbiór divx no i jak z czernią. w sumie będę oglądał na wprost ale warto wiedzieć .
pzdr
 

Ster

New member
Pod PC go nie podpinałem, za duża odległość. Co do divx'ów to mogę powiedzieć tylko jak wygląda ich odbiór z USB, z 2 metrów można swobodnie już oglądać Divx'y. Co do czerni to jak wchodzę do pokoju (wtedy patrzę na tv pod kątem ok. 25-30 stopni) kolor czarny jest dobry/bardzo dobry zakładając, że na wprost jest bardzo dobry.
 

choppers_pol

New member
wlasnie nabylem ten telewizor i odrazu mam kilka pytan:
1. skad wiecie czy telewizor jest na 100Hz czy moze 120Hz... Tru motion wlacza 200hz tylko jaki niskie srednie i maksymalne
2. pliki z USB czyta swietnie... filmy rowniez ale czasami ma problem z napisami... na jednym filmie czyta txt na iinym nie... o co kaman?
 
Do góry