LG 42LA660S - wyciągnięcie dźwięku

piotreek88

New member
Siema!

Mam pytanie dotyczące tego modelu, czy istnieje jakaś metoda wyciągnięcia dźwięku stereo analogowo z tego tv? Mam stary wzmacniacz stereo z kolumnami (harman kardon i kolumny tannoy), więc miło by się na takim zestawie oglądało filmy.
 

dylan80

New member
wyjście euro, tam jest audio out, ale tylko z żródła tunera tv..... z hdmi ani z innych źródeł nie poda ci dźwięku...
 

piotreek88

New member
Dzięki za link.

W takim razie jest lipa, bo na dźwięku z dvbt zależy mi najmniej, a najbardziej na tym z usb.

Chyba pora wymienić harmana na coś z cyfrowym wejściem.
 

dmk84

New member
Aby uzyskać dźwięk należy podłączyć kabel jack-rca,jack pod wejście h/p out(słuchawkowe) z tyłu tv a cinche do audio in we wzmacniaczu,następnie wchodzimy w ustawienia tv w opcję wyboru wejść i przełączyć na tryb słuchawkowy(wyboru dokonujemy pod oknem podglądowym)
Mam tak podłączony LA640 i mam dźwięk na wieżę oglądając filmy z usb,br,tv,internetu
 

piotreek88

New member
Dźwięk z gniazda słuchawkowego śmiga elegancko :)

Pytanie zadałem, bo nie wiedziałem, że tv ma wyjście słuchawkowe. Dla testów podłączyłem sobie kabelek, którym łączę laptopa ze wzmacniaczem, zadziałało jak powinno, można sobie wybrać wyjście, więc kabelek może być cały czas wpięty i można wybrać, słuchawki, albo głośniki w tv, więc zamówiłem za parę zł kabelek i śmiga elegancko.

Teraz filmy będzie się znacznie przyjemniej oglądać, pomimo tego, że ten tv ma całkiem dobre głośniki jak na tv, ale do harman kardona z tannoyem nie ma nawet startu :)
 
Do góry