lg 37LF76 czy samsung LE37M87BD

fearmaster

New member
Witajcie,
mam dylemat jaki lcd wybrac z tych dwóch: samsung le 37m87bd czy lg 37 lf 76. Prosilbym o pomoc w podjeciu decyzji, bo dzisiaj poszedlem zamowic samsunga a pan w sklepie zaproponowal mi tego lg i teraz nie wiem bo niby ten lg jest lepszy wg tego pana.

prosze o pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie masz warunki - jaki duzy pokój ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Jaki masz obecnie telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

fearmaster

New member
Jakie masz warunki - jaki duzy pokój ? jakies 38 m2 (salon z aneksem kuchennym)
jaki sygnał ? na razie antena zwykla,potem ktoras z cyfrowek:polsat, n-tv lub cyfra
jaka odległość od ekranu ? mysle ze miedzy 3 a 6 metrow
jakie urządzenia do podłączenia? dvd kino domowe
jaka klasa cenowa? do 4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? mniej wiecej na rowni
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duze, duzo okien w dachu
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-5
Jaki masz ulubiony program? rozne, sportowe (pilka nozna) najczesciej
Jaki masz obecnie telewizor? w komputerze z monitorem lcd
Ma stać czy wisieć? wisiec
 
Ostatnia edycja:

Marek36

New member
Miałem ten sam problem niedawno. Wybierałem między tymi modelami i padło na tego LG.Ogólnie prezentuje się lepiej niż na fotkach. Bardzo fajny design.
Lubisz sport to raczej LG , szybsza matryca , mocny kontrast i nie ma smug jak to w samsmungach bywa ( nawet klasach M ) .
Nawet z sygnałem analogowym sobie całkiem dobrze radzi. Z 2 - 3 m jest egelancko a myślałem ,że będzie padaka.
W zasadzie nie ma PIP ale w Sasmungach to taka lekka ściema jest.
 
Ostatnia edycja:

gajtek123

New member
Z kolei ja mam tego Samsunga i jestem zadowolony:)
Najprościej iść do sklepu pooglądać dwa telewizory także na sygnale SD i wybrać ten, którego obraz bardziej się podoba.
 

Marek36

New member
Na LG mam sygnał z kablówki i przyznam ,że wypada bardzo dobrze w równaniu z innymi. Poczytaj fora i zobaczysz jak ludzie płaczą po podłączeniu analogu. Ten samsung i ten LG to ta sama klasa i możliwości ( teoretycznie ).

Może powiem co mi się nie podobało w Samsungu :

- długa zmiana kanałów
- nieco wolniejsza matryca
- zbyt prosty design
- lament ludzi na serwis i smugi , ja z serwisem samsunga nie chce mieć już nic do czynia.

Co zaciekawiło mnie w LG :

- szybka matryca 5ms
- DVB ( nieco przyszłościowe )
- przy podłączeniu PC obraz wyświetla się na całym ekranie....co często jest problemem w TV
- 1 : 1 pixel
- bardzo dobry kontrast
- design
- z sygnałem analogowym radzi sobie bardzo dobrze

Zrób jak radził Ci kolega , pochodz po sklepach i zobacz.
To są bardzo podobne TV. Trzeba trochę szczęscia bo sztuka sztuce nie równa ;)

Swoją drogą , mam znajomego który pracował w serwisie Samsunga kilka lat . Swoje się nasłychałem i dziękuję :)
 
Ostatnia edycja:

fearmaster

New member
wlasnie wrocilem ze sklepu, poszedlem zamowic lcd lg a nie samsunga i z kolei znowu mi namieszali, proponuja wziąść tego samsunga a nie tego lg, hmm ja juz nie wiem sam hehehe pranie mozgu z ludzi robia...teraz pan mi powiedzial ze lg ma problemy z przechodzeniem z ciemnego obrazu i odwrotnie w szybkim tempie.

swoja droga, porownujac obrazy w sklepie, najladniejszy maja plazmy ale te ekrany wszystko odbijaja :/

do poniedzialku mam podjac decyzje ktory to ma byc samsung czy lg. Do niego zakupie n-tv oczywiscie. Pomozcie mi w koncu podjac decyzje, bo w jednym sklepie proponuja lg w innym samsunga...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach - obowiazkowo powinieneś sięgać po wielkość 42".
W tej klasie najlepiej prezentuje się do twoich warunków:
Toshiba 42 X 3000
JVC 42 G 80
42 Panasonic PV 80 - mimo nasłonecznienia.
I przygotuj się właśnie do takiej konfrontacji - te maluchy - 37" - odpuść.
 

fearmaster

New member
zdecydowalem juz i dzisiaj ide zamawiac tv :]. wybralem samsunga, mam nadzieje ze bedzie to trafny wybor i na pewno nie pozaluje wydanych pieniazkow, tym ktorzy mi pomogli dziekuje,
 

fearmaster

New member
no w koncu zakupilem, jednak samsunga i po 24h uzytkowania na razie z anteny sygnal SD rewelka!!!!Na pilce noznej zadnego smuzenia, wogole nic nie zauwazylem negatywnego...zobaczymy z czasem...wkrotce jakas telewizja cyfrowa...tez cos napisze juz obszerniej...pozdro
 
Do góry