LG 37Lc41, żałuje bardzo

Alpinek

New member
Witam

Kupilem telewizor Lg 37lc41 po wczesniejszym zapoznaniu sie z opiniami, niestety teraz zaluje, niektorych filmow w ogole nie da sie ogladac rozmyte twarze nakladajacy sie obraz, nie wiem jak to dokladnie opisac ale najlepiej widac to na policzkach i czole kiedy zostaja one tak jakby za dlugo w danym mijescu na ekranie, zwlaszcza przy nowszych filmach, zdarzaja sie takie filmy w ktorych nie wystepuje ten problem i wszytsko jest ok. najgorsze jest to ze te zjawisko nie wystepuje wcale tylko przy szybkich ruchach kamera ale i przy naturalnym spokojnym ruchu twarzy np żuciu czy przemieszczaniu sie. Ogladanie meczów piłki noznej (i nie tylko) to katorga zwlaszcza na canale +( na tvp2 czy polsacie sport wcale nie lepiej) na poacztku az oczy mnie bolaly teraz co prawda sie przyzwyczailem ale i tak bardzo mnie to wkurza :/ Upc to jak narazie telewizja analagowa, ale szczerze to watpie zeby sie polepszylo po wprowadzeniu cyfrowej w upc.

czy moze to byc problem zwiazany ze slabym sygnalem ? mam w domu 4 telewizory, ogladam po niskiej bezposrednio z dekodera ale i tak wystepuje lekkie sniezenie. moze problem poprostu tkwi w braku full hd ? albo czy moze cyfrowa tv w upc (cyfrowy dekoder) rozwiaze ten problem ?

p.s gdybym wiedzial ze tak to bedzie wygladac poczekalbym troche i kupil cos drozszego i lepszego :(
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli masz słaby sygnał to nawet bardzo drogi LCD cudu z tego nie zrobi , owszem napewno będzie trochę lepiej ale nie tak żeby warto było kupic coś drogiego do analogu.Ja mam Polsat Cyfrowy i jakość jest powiedzmy dobra a z DVD mam bardzo dobry obraz.
 

janusz

New member
Bez reklam
To nie jest wina telewizora. Akurat telewizor ma najmniejsze znaczenie jeżeli chodzi o jakość obrazu. Czasem warto troszkę dołożyć do droższego, ale nie należy spodziewać się jakichś cudów.
Twój problem to duży TV, a wcześniej pewnie miałeś mniejszy. Kiedyś przy zmianie TV z 21 na 28 cali też załamałem się jakością obrazu. Na 37 calach analogowa TV odbiera bardzo słabo (oczywiście niektóre kanały trochę lepiej inne gorzej). Po wprowadzeniu cyfrowej kablówki różnica będzie ogromna (choć i tu niektóre programy są nieco gorszej jakości, widac kompresję). Ale nigdy nie jest to wina telewizora. Dopiero przy sygnale HD będziesz mógł poznać możliwości swojego LCD. Full HD nie ma tu nic do rzeczy, to się przyda dopiero do sygnału Full HD, czyli z odtwarzaczy BluRay, bo TV to może za 5 lat taki sygnał gdzieś puści.
 
Ostatnia edycja:
Do góry