Lepszy wzmacniacz stereo czy mociejszy ampli AV

xgutti

New member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie. Posiadam ampli H\K AVR 260 i zastanawiam się czy lepiej dokupić do niego i połączyć przez pre out wzmacniacz stereo HK 980 by poprawić w słyszalny sposób stereo czy może mocniejszy amplituner AV AVR 460.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A na czym polega specjalne przygotowanie tego akurat wzmaka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
To napisz po prostu że ma direct-in, a nie że jest specjalnie przygotowany. Tylko kosztuje ponad dwa razy więcej niż hk980. Poza tym jeśli i tak ma grać jako końcówka mocy, to wolałbym zakup samej końcówki, za to lepszej jakości. Nie znam tego Marantza ale jakoś mnie nie przekonuje jego moc. Ma zaawansowane funkcje korekcji dźwięku które są niepotrzebne. I tak będzie wysterowany amplitunerem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xgutti

New member
Bez reklam
Z trybu stereo słuchając muzy to nie będzie mi potrzeby ampli do szczęścia, chyba że będę potrzebował głośników stereo do filmów to dopiero wtedy odpalę amplituner z reszta głośników. A może zamiast HK 980 zmienić tylko sam amp[lituner na mocniejszy model AVR 460?
 

prodigy

New member
Z trybu stereo słuchając muzy to nie będzie mi potrzeby ampli do szczęścia, chyba że będę potrzebował głośników stereo do filmów to dopiero wtedy odpalę amplituner z reszta głośników. A może zamiast HK 980 zmienić tylko sam amp[lituner na mocniejszy model AVR 460?

Bagiennik napisał, że nie musisz z niczego rezygnować. Czyli albo końcówka mocy i wspomaganie amplitunera w kinie, albo Wzmacniacz stereo i super muzyka.
Jeżeli chodzi o samego Marantza to doradzam odsłuch. W Marantzie jest coś takiego co nie wszystkim się podoba. Mógłbym sobie darować tę opinię ale nie jest tylko moja. Zdając sobie sprawę, że jest to sprzęt dobrej jakości nie ma co zapominać o własnych preferencjach a jeżeli chodzi o te to nie ma sprzętu uniwersalnego, który podoba się wszystkim.
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
więc czy zamiana AVR 260 na AVR 460 będzie lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o poprawę samego stereo niż zakup wzmacniacza stereo HK 980
 

prodigy

New member
Osobiście uważam, że dodatkowy wzmacniacz stereo będzie lepszy niż wymiana amplitunera. Zaznaczając przy okazji, że nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o Harmana.
Dość duże ma natomiast HQ150, który po prostu lubi tę markę (zakładam, że słusznie).
Rozwiązanie Bagiennika jest najwygodniejsze bo najlepszą jakość w stereo będziesz miał korzystając ze wzmacniacza stereo a najlepszą jakość w kinie odciążając amplituner końcówką mocy. Ale dźwięk Marantza nie wszystkim pasuje.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No nie specem od HK nie jestem. Miałem zestaw HK980 +HD980. Sprzedałem. Obecnie mam HK990 i ten mogę z czystym sumieniem polecać. Ale to inna liga i niestety cena. 4-4.5tzł.
Co do Marantza to nie dał bym 3tzł na niego. Za końcówkę Pioneer Elite M-91 w stanie perfekcyjnym dałem 2tzł. I taki kierunek poszukiwań polecam. I ma main-in:).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Bardzo dobry sprzęt w swojej cenie. Nowy obecnie można kupić za 1300zł. Sprzedałem dlatego że kupiłem Infinity RSIIIb. A z nimi nie miał szans. Za te pieniądze ciężko kupić coś lepszego.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie. Posiadam ampli H\K AVR 260 i zastanawiam się czy lepiej dokupić do niego i połączyć przez pre out wzmacniacz stereo HK 980 by poprawić w słyszalny sposób stereo czy może mocniejszy amplituner AV AVR 460.


Kup amplituner Yamaha RS 700 i będziesz MEGA zadowolony słuchając muzyki.
 

xgutti

New member
Bez reklam
dzisiaj byłem w Saturnie i nowy tylko że wystawowy kosztuje 1200zł więc zastanawiam się nad zakupem chyba że ktoś mnie uprzedzi. Więc twierdzisz że warto zakupic ten wzmacniacz i na pewno w sposób słyszalny poczuje pozytywną różnicę.
 

don111

Banned
więc czy zamiana AVR 260 na AVR 460 będzie lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o poprawę samego stereo niż zakup wzmacniacza stereo HK 980
HK 460 zagra gorzej od HK 980, który jest co najwyżej przeciętny ogólnie (jak na nowy - ok w tej cenie)
co jest lepszym rozwiązaniem ? przekalkuluj sobie koszty dopłaty do 1 i 2 opcji
 
D

Deleted member 121090

Guest
dzisiaj byłem w Saturnie i nowy tylko że wystawowy kosztuje 1200zł więc zastanawiam się nad zakupem chyba że ktoś mnie uprzedzi. Więc twierdzisz że warto zakupic ten wzmacniacz i na pewno w sposób słyszalny poczuje pozytywną różnicę.
Ale po co pytasz jednocześnie w paru wątkach o to samo. I jeszcze dodatkowo na priw. Nie da się tak odpowiadać.
 

xgutti

New member
Bez reklam
wcześniej pisał mój brat i chyba dlatego się zdublowaliśmy.
Oj nie wiedziałem że z konfiguracją sprzętu bywają takie dylematy.
 
Do góry