lekkie trzeszczenie foni w TX-37LZD800

tecra

New member
Cześć
Problemem w moim TX-37LZD800 jest lekkie trzeszczenie foni przy ściszonej głośności. Problem ten dosyć mnie irytuje szczególnie kiedy ogladam tv nocą.
Kiedy podgłoszę fonię problem trzeszczenia nie wystepuje. Zgłaszałem ten problem w Panasonicu i stwierdzieli, że jest to wina starego tunera cyfra+ i podłączenia go kablem euro do telewizora (zbieranie zakłóceń). Obecnie posiadam tuner Philipsh PVR HD i jest podłączony kablem hdmi a problem ten nadal wystepuje. Czy warto wzywać Panasonic TV Home Service? W końcu w instrukcji obsługi nie jest napisane, że fonia ma trzeszczeć nawet przy minimalnej głośności.
Jakieś porady panowie.
Z góry dziekuje za odpowiedź.
Miłego dnia
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ale jak trzeszczy? Może to głośniki niskotonowe? U mnie też jest ten problem, ale wysepuje jak za bardzo podkręce własnie te niskie tony wtedy te te głośniki rezonują i obudowa trzeszczy. Sprawdź w ustawieniach dźwięku czy nie masz za wysoko podkręconych tonów. To nie wieża wkońcu ;)
 

tecra

New member
Trzeszcze najbardziej denerwuje podczas przerw w dialogach gdy oglądam film nocą. Obudowa raczej nie trzeszczy. Irytujace trzeszczenie jest zlokalizowane na połowie wysokości głośników po obu stronach tv. Problem występuje nawet po skręceniu niskich tonów do zera.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Czyli coś z głosnikami wysokotonowymi, albo jeszcze coś innego. W każdym razie ja mam ten model i potwierdzam Ci, że u mnie nic takiego nie ma więc zadzwoń do serwisu i powiedz, żeby nie ściemniali z jakimś wadliwym tunerem...
 
Do góry