Led ue40d5500

Adrenalinka

New member
Od niedawna jestem posiadaczem telewizorka samsung LED UE40D550 i zauważyłem, że gdy matryca wyświetla czarny kolor to na rogach jak i na środku tego ekranu pojawiają się delikatne smugi-mgiełki. Pojawia się to zaraz po kilku minutach od włączenia telewizora. Jaka jest przyczyna tego zjawiska? Mogę liczyć na wyjaśnienie?
 

tdx

New member
Bez reklam
masz leda 40d5500 czy lcd 40d550? jak led może masz na myśli podświetlenie krawędziowe matrycy. najlepiej było by zrobić zjecie i wtedy można by coś powiedzieć
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Od niedawna jestem posiadaczem telewizorka samsung LED UE40D550 i zauważyłem, że gdy matryca wyświetla czarny kolor to na rogach jak i na środku tego ekranu pojawiają się delikatne smugi-mgiełki. Pojawia się to zaraz po kilku minutach od włączenia telewizora. Jaka jest przyczyna tego zjawiska? Mogę liczyć na wyjaśnienie?
Coś takiego(klik)? Normalka w cienkich ledach, a przyczyna to najprawdopodobniej wysoka temperatura wewnątrz TV. Niektórzy twierdzą, że pomaga poluzowanie śrub tylnej części obudowy lub całkowite jej zdjęcie.

Edit: :lol:

samsung-ue55c7700-mit-6x-12cm-luftern-oben-saugenunten-blasen_38060.jpg
 
Ostatnia edycja:

Adrenalinka

New member
Telewizor ma podświetlenie krawędziowe ledem. Jakość obrazu jest ok, ale te smugi mim przeszkadzają. Słyszałem o odkręceniu tylnej pokrywy, ale to wiele nie pomogło. Może wiecie jak ustawić obraz w tych modelach?
 

Adrenalinka

New member
Właśnie takie smugi jak w linku od "farby" - np zdjęcie img2902b.jpg. Telewizor ma podświetlenie krawędziowe ledem. Jakość obrazu jest ok, ale te smugi mi przeszkadzają. Słyszałem o odkręceniu tylnej pokrywy, ale to wiele nie pomogło. Może wiecie jak ustawić obraz w tych modelach?
 
Do góry