LED 42" ok. 2000 zł do PS3 i filmów

kuba144

New member
Witam,

po wizycie we wszystkich sieciówkach w mieście postanowiłem się poradzić. Potrzebuję TV do pokoju. Mam zamiar na nim grać na PS3 oraz oglądać filmy z laptopa podpiętego przez HDMI (powiedzmy w stosunku 50:50). Może podepnę antenę do TV naziemnej ale to tylko na jakieś mecze... powiedziałbym, że w porywach 2% użytkowania. W związku z powyższym nie obchodzą mnie bajery typu Smart TV, bo wiem, że i tak tego nie wykorzystam. To może sobie być ale nie chcę do tego dopłacać. Za sensowne 3D trzeba jednak dać więcej, więc również odpada.
Mam zamiar oglądać w odległości ~3m ale na większy telewizor jednak nie mogę sobie za bardzo pozwolić. Fotel zawsze mogę przesunąć ;)

Telewizor chciałbym zakupić na miejscu. Zdaję sobie sprawę, że na pewno są lepsze modele w tej cenie i można kupić taniej jednak chcę zobaczyć jak to świeci i jednak jak coś nawali to chciałbym to zawieźć, pokazać co nie działa i oddać, a nie bawić się w wysyłki i korespondencje (mimo, że jest te door2door pewnie).

Po wycieczce znalazłem kilka modeli, które mnie zainteresowały:
1) Samsung UE42F5300 za 1760 (Auchan za 2110 ale 350 na skarbonkę leci)
Akurat ma Smart TV ale całkiem mi się podoba obraz.

2) Sony KDL-40R470A za 2000zł
40", a nie 42". Sprzedawca w Euro mówił, że ma naprawdę niezły obraz. Niby ok ale postawiony obok Samsunga z góry i LG z dołu jakoś mi średnio podchodził

3) LG 42LN5400 za 1700zł
Bez zbędnych bajerów. W kilku kolejnych sklepach sprzedawcy po kolei wskazywali jego jako faworyta i kurczę... mam wrażenie, że jest on najlepszy. Sprzedawca w Euro powiedział, że czytał gdzieś na forach, że podobno jest to matryca IPS. Poszperałem i ze stron producenta wynika, że faktycznie tak jest (nie mogę podać linku, bo nie mam 5 wypowiedzi... dziwne, bo mam 8 postów)
To w ogóle możliwe w tej cenie?
Jedyne czego brakuje mi w tym TV to brak wyjścia słuchawkowego ale mogę podłączyć bezpośrednio do PS3 czy laptopa i z głowy.

4) Philips 42PFL4208H za 2100zł
Jakoś nie zachwycił mnie szczególnie, wydawał się bardzo ok. Natomiast wpadło mi w oko "Perfect Motion Rate 200Hz". Czy to będzie faktycznie zauważalnie lepsze niż wszystkie pseudo 100Hz z góry? Czy tak czy siak te wszystkie ulepszacze trzeba będzie wyłączyć, żeby wyeliminować input laga? Zainteresował mnie ten Philips też dlatego, że czytałem, że głównie Philipsy są dobre do konsol.

Z tych czterech najbardziej skłaniam się ku LG nawet nie tyle, że kosztuje mniej ale ogólnie mi się spodobał. Jako, że są to w miarę nowe modele (z tego roku) to trochę ciężko o jakieś ciapkę bardziej sensowne opinie niż "jedynka ładnie odbiera" na opiniach ceneo.

Jeszcze mam 2 pytania.
Czy któryś/każdy z tych telewizorów ma opcję podłączenia pendrive'a i puszczenia jakiegoś cięższego kilkunasto gigabajtowego filmu w mkv? Laptop przy cięższych plikach potrafi się krztusić

Mój laptop obsługuję WiDi od Intela. Czy TV z WiFi mają opcję przesyłania obrazu na telewizor? Przyznam, że czasami mogłoby to się przydać. Patrzę, że na allegro ceny tych przystawek spadły i można już kupić za 200-250zł.

Na koniec jeszcze formułka
1. Odległość od ekranu? ~3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na lewo od telewizora oraz okno za 5m za nim siedząc pod kątem, nie powinno się odbijać. Wszystko natomiast da się zasłonić.
3. Jak duży jest pokój? 4.5m x 4.5m
4. Preferowana technologia? LED, plazma odpada
5. Jaki masz obecnie telewizor? żaden, monitor Samsung 226BW
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? Film i seriale z laptopa oraz konsola
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 30% w dzień, 70% wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 20 % przy świetle, 80% bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej skłaniam się ku matowej
11. Preferowana wielkość telewizora? 42"
12. Preferowana marka? Brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Niepotrzebnych pierdół ;)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS3, laptop, antena do TV naziemnej
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 50% konsola, 48% filmy z laptopa, 2% TV naziemna
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Zamierzam siedzieć na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla? Nie.
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie
24. Ma mieć tuner DVB-S? To do TV nazimnej? Jeżeli tak to tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Przynajmniej 2x HDMI, 3 by było idealne. USB jeżeli byłaby obsługa MKV
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy?
27. Ile programów HD? 0
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość? 1080p
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Jak najlepszy obraz, cena, znośny input lag
32. Ile osób ogląda? 1-2
33. Jaka klasa cenowa? ~2000zł
34. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
35. Co chciałbyś żeby miał TV? Odpowiedź z pytania 30.

Przepraszam, że taki długi post ale lepiej chyba sprecyzować niż napisać za mało :) Liczę na Waszą pomoc w wyborze.
 

kuba144

New member
Nie lubię tak podbijać ale może jednak ktoś pomoże?
Żeby skrócić LG 42LN5400 czy Samsung UE42F5300? Prosiłbym tylko o odpowiedź inną niż żaden ;)
 

kuba144

New member
Tak, widziałem. Obraz w obu mi się podobał ale wiadomo... po pierwsze sklepowe światło, po drugie statyczne kolorowe sceny albo w innym sklepie sygnał SD. Nie wiem jak mogę przetestować je bardziej. Może zabrać jakiś plik .mkv na pendrivie? Tylko pytanie czy odtworzą taki i co wziąć, trailer filmu może?

Z drugiej strony rozumiem, że za tę cenę cudów nie będzie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Dokładnie o to chodzi że ciężko jest coś polecać jeśli się wie że nie za bardzo da to radę...
Ja wiem że max kasa to 2tyś ale dozbierał był te 300zł i kupił np F6400 jeśli ma być TV ze smartem i wif. Matryca już dużo fajniejsza to samo z LG zobacz LA620 to już po prostu klasa wyżej a przede wszystkim 100Hz matryce
 

kuba144

New member
No właśnie nie tyle, że kasa jest do max 2000zł, bo jeżeli byłby faktycznie lepszy to bym mógł zapłacić te 2300zł. Smart i wifi mnie nie interesuje. Problem jest taki, że tak jak wszystko kupuję w necie to TV zwyczajnie się boję wysyłkowo, tak jak pisałem na górze. W media, dwóch euro, carrefourze, realu, 2 auchan nie widziałem chyba tego LG, ani Samsunga. Jeżeli tak to musiało to być po 2500+, bo tak strzelałem zdjęcia TV do 2300zł, które wyglądały na ciekawe

Widziałeś któryś z tych TV?
 

tdx

New member
Bez reklam
Prosa sprawa wystarczy sprawdzić czy samsung ma motion plus a LG trumotion
F6400 i LA620 to 100Hz'ki
F5300 i LN5400 to 50Hz

kuba144 wszystkie widziałem :)
i dlatego polecam Ci np F6400 ewentualnie 2" większy LA620
 

taki__jeden

New member
Czyli błędne są dane w tych tabelkach z linków? Wg. nich najniższy model Samsunga serii F ze 100hz to f6500, Lg serii LA to LA740S, oraz starszej serii LM to LM620.

edit.
A jeśli chodzi o starszą serię ES Samsunga ze 100hz to rozpoczyna ją model ES6100.
 
Ostatnia edycja:

kuba144

New member
Prosa sprawa wystarczy sprawdzić czy samsung ma motion plus a LG trumotion
F6400 i LA620 to 100Hz'ki
F5300 i LN5400 to 50Hz

kuba144 wszystkie widziałem :)
i dlatego polecam Ci np F6400 ewentualnie 2" większy LA620
LG najtaniej 2470 z przesyłką z media, a Samsung 2300 z morele o 2" mniejszy właśnie.
Natomiast oba posiadają i 3D i Smart TV z WiFi do których nie chciałbym dopłacać. Po drugie czy wziąłbyś taki sprzęt bez obejrzenia go wcześniej? Nie pytam retorycznie tylko serio
 

tdx

New member
Bez reklam
Czyli błędne są dane w tych tabelkach z linków? Wg. nich najniższy model Samsunga serii F ze 100hz to F6500, Lg serii LA to LA740S, oraz starszej serii LM to LM620.

edit.
A jeśli chodzi o starszą serię ES Samsunga ze 100hz to rozpoczyna ją model ES6100.

Wystarczy logicznie pomyśleć oraz przeczytać informacje w menu serwisowym o matrycy :)
Ja to zrobiłem BA nawet doświadczalnie wszystko sprawdziłem :)
i spokojnie mogę potwierdzić że 100Hz matryce jak co raku w samsungu zaczynają się od F6100 :)

Co do LG to model LM615 był takim który nie miał 100Hz

LA620 sprawdzony ma 100Hz :)
 

tdx

New member
Bez reklam
LG najtaniej 2470 z przesyłką z media, a Samsung 2300 z morele o 2" mniejszy właśnie.
Natomiast oba posiadają i 3D i Smart TV z WiFi do których nie chciałbym dopłacać. Po drugie czy wziąłbyś taki sprzęt bez obejrzenia go wcześniej? Nie pytam retorycznie tylko serio

Sam mam obecnie 46F6500 ale nie ma to znaczenia.
Jasne że nie kupił bym TV bez obejrzenia go na żywo.
Cytując jeden obraz zastąpi 1000 słów
 

taki__jeden

New member
Wystarczy logicznie pomyśleć oraz przeczytać informacje w menu serwisowym o matrycy :)
Ja to zrobiłem BA nawet doświadczalnie wszystko sprawdziłem :)
i spokojnie mogę potwierdzić że 100Hz matryce jak co raku w samsungu zaczynają się od F6100 :)

Co do LG to model LM615 był takim który nie miał 100Hz

LA620 sprawdzony ma 100Hz :)

Nie wiem, na tamtym forum są jakieś szczegółowe wyjaśnienia co do tych Hz ale ciężko zrozumieć z translatora ;)

Mam więc jeszcze dwa pytania:
1. Jeśli chodzi o Samsungi to czym się różni f6400 od f6500 poza matrycą i jakością obrazu?
2. Nie patrząc na jakość obrazu tylko wszystko poza nim co byś polecił kupić Samsunga czy LG (chodzi mi o obsługę, jakość wykonania, dopracowanie softu, serwis itp.)?
 

tdx

New member
Bez reklam
taki__jeden kolego sprawdz sam jeśli myślisz że tabelka prawdę Ci powie i dodatkowo jesteś przekonany że dotyczy rynku polskiego to oczywiście wierz w co chcesz...
Ja wole wszystko sprawdzić sam bo jak to MUSZE wiedzieć :) z racji wykonywanego aktualnie zawodu...
Oczywiście jak masz czas i mieszkasz blisko Rzeszowa to zapraszam na testy i wtedy sam będziesz mógł się przekonać jak jest na prawdę bo ja to już wiem :)

kuba144 zostałbym przy samsungu ale pamiętaj że Cie namawiam na F6400 ;)
 

kuba144

New member
To jeszcze dopytam. Może wiesz jak w Samsungu z input lagiem? Wygrzebałem w necie, że w LG jest bardzo mały. Informacji co do tego Samsunga nie mogę znaleźć
 

taki__jeden

New member
taki__jeden kolego sprawdz sam jeśli myślisz że tabelka prawdę Ci powie i dodatkowo jesteś przekonany że dotyczy rynku polskiego to oczywiście wierz w co chcesz...
Ja wole wszystko sprawdzić sam bo jak to MUSZE wiedzieć :) z racji wykonywanego aktualnie zawodu...
Oczywiście jak masz czas i mieszkasz blisko Rzeszowa to zapraszam na testy i wtedy sam będziesz mógł się przekonać jak jest na prawdę bo ja to już wiem :)

Fakt, na polskim rynku może być inaczej.
W pobliskim sklepie jest aktualnie promocja do 17 lipca, czyli dzisiaj ostatni dzień na F6400 i nie wiem co robić ;D Wolałbym na spokojnie potestować np. u Ciebie w późniejszym terminie ale Jeśli f6400 okaże się najlepszy to będę żałował, że go wcześniej taniej nie kupiłem. :|
Poza tym pytam ogólnie o takie różnice, których nie da się zauważyć i przetestować w sklepie.
 

tdx

New member
Bez reklam
kuba144 im mniejszy il tym lepiej jak gram beż żadnego trybu gra i gra mi się świetnie na PS3 :)

taki__jeden na F6400 cały czas jakąś dobrą cenę można dostać lepiej testować, to nie chleb że musisz na kolacje zjeść bo będziesz głodny :)
 
Do góry