LE40R82B i XBOX360 Jak podłączyć?

bastard25

New member
Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytanie ale zamiast rozwiazania problemu jeszcze bardziej mi się sprawa zaciemniła...

Mam powyższy telewizor... od kilku dni nota bene:)
Podłączyłem do niego XB przez component z suwakiem w pozycji HDTV i w menu XB ustawiłem rozdzielczość 720p... obraz który ujżałem po restarcie konsoli nieźle podniósł mi ciśnienie... jakość nie do przyjęcia... załamka!
Kolory jaskrawe (nie naturalnie)... no pikseloza totalna... wszystkie krawędzie poszarpane, czcionka nie wyraźna, z bliska widać na gładkich płaszczyznach (jednolitych kolorystycznie) szum.. jakies przebarwienia... NIE TEGO OCZEKIWAŁEM od telewizora LCD i konsoli HD:/

Mam jednak kabel VGA do XB którego do tej pory używałem w połączeniu z monitorem CRT...
...połączyłem XB z TV przez kabel VGA ustawiłem rozdzielczość zgodną z nominalna rozdzielczością telewizora czyli 1360 x 768 i faktycznie... po restarcie XB obraz wyładniał:) Kolory zrobiły sie bledsze, krawędzie gładkie, szum przestał być zauważalny... czcionka czytelna...

Może mi ktoś wyjaśnić czemu tak jest... wcale nie musiałem mieć kabla VGA pod ręką, nawet nie musiałem wiedzieć o jego istnieniu...
Zastanawiam się jak to wygląda w konsolach XB z HDMI czy równiez obraz jest taki do d... jak sie ustawi na 720p?

Jedyna możliwość na ładny obraz na tym Samsungu z XB to kabel VGA?

Może są jakieś ustawienia o których nie wiem w menu telewizora które poprawia obraz z kabla component w przypadku rozdz. 720p?

Dodam ze sprawdzałem 1080i i wyglada równie paskudnie jak 720p.

Prosze o wyrozumiałośc jestem "świerzynka" w świecie HDTV:)
Dzięki za wszelka pomoc i wyjasnienia.
Pozdrawiam
 

bastard25

New member
Częściowo sobie odpowiedziałem na swoje pytania...

mianowicie XB z ustawioną rozdzielczością na 720p podłączony przez component wysyła do telewizora obraz w rozdzielczości 1280 x 720... czyli w rozdzielczości "nie naturalnej" dla matrycy tego TV więc nie dziwie się że obraz jest marny...

Pojawia sie w takim razie nastpne pytanie... co w przypadku połączenia prezez kabel HDMI (np jesli zmienie konsole na PS3 lub XB Elite) konsola pozwoli na wybór odpowiedniej rozdzielczości tak jak to jest w przypadku podłączenia przez kabel VGA?
Co z telewizja cyfrowa np "N"... obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości 720p czyli innej niz nominalna panelu LCD... obraz będzie równie nieciekawy jak ten z XB w trybie 720p?

Nic z tego wszystkiego nie rozumiem.... i wkurzam się... myślałęm że to będzie proste... konsola HD tv hd telewizja HD i wszystko ładnie zagra... tymczasem juz na starcie niezłe zgrzyty...
 

shinay

New member
"Kolory jaskrawe (nie naturalnie)... no pikseloza totalna... wszystkie krawędzie poszarpane, czcionka nie wyraźna..."

to sie dziac nie moze

roznica miedzy component,vga,hdmi jest znikoma dla oka
a nie taka jaka opisujesz

wiec
albo cos masz "spiepszone" w componencie tv lub konsoli
lub sam cos "piepszysz" w tym polaczeniu

(zakladam ze dobrze wpinasz kable Y Pr Pb)

jesli mozesz - podlacz cos innego do tv po componencie
i xboxa pod inny tv z componentem

ja mam x360 componentem pod 37R81B i dla mnie bomba
pozdr
 

bastard25

New member
Byc może gdybym nie miał kabla VGA i nie miał porównania to tez bym był zadowolony z 720p po componencie... ale porównując to z 1360x768 po VGA to roznica jest kolosalna... jak niebo i ziemia... jak kolano i nos... jak czarne i białe no może szare;)

Gołym okiem widac poprawe po przełączeniu konsoli na kabel VGA.

Nie dziwi mnie to juz bo wyswietlajac informacje o obrazie na ekranie TV widac różnice w rozdzielczości 1280x720 do 1360x768...
Żeby przyblizyć róznice... tak jakby na matrycy laptopa 15" 1280x800 włączyć rozdzielczość 1024x768....

Zastanawiam sie jednak nad sensem mojego zakupu... i co będzie jak podłącze tuner cyfry albo n lub inny HD....
domyslam sie ze nei bede mial wyboru rozdzielczosci poza 480p 720p i 1080i.

o ile obraz z telewizji i dvd mnie tak bardzo nie obchodzi (kupilem ten tv przedewszystkim z mysla o XB) to denerwuje mnei fakt że musze kombinowac z jakimiś kablami VGA zeby w pelni wydobyc mozliwości TV.

Prosze o info od osob mających XB Elite jak wygląda sytuacja w momencie podpięcia konsoli przez kabel HDMI? Jakie sa rozdzielczości do wyboru w menu konsoli i jesli tak jak w przypadku kabla component 480 720 1080 to jaka jest rzeczywista rozdzielczosc wyswietlana w info ekranowym jesli wybierzemy w konsoli rozd. 720p?
 

shinay

New member
bastard25 napisał:
Nie dziwi mnie to juz bo wyswietlajac informacje o obrazie na ekranie TV widac różnice w rozdzielczości 1280x720 do 1360x768...
Żeby przyblizyć róznice... tak jakby na matrycy laptopa 15" 1280x800 włączyć rozdzielczość 1024x768....
czy component czy vga to gry i tak pracuja w 720p (1280x720) wiec cos musi byc przeskalowane
ps. niedramatyzuj z tym 15" bo ta akurat duza roznica
pozdr
 

motobartcompany

New member
bastard25 napisał:
Byc może gdybym nie miał kabla VGA i nie miał porównania to tez bym był zadowolony z 720p po componencie... ale porównując to z 1360x768 po VGA to roznica jest kolosalna... jak niebo i ziemia... jak kolano i nos... jak czarne i białe no może szare;)

Gołym okiem widac poprawe po przełączeniu konsoli na kabel VGA.

Nie dziwi mnie to juz bo wyswietlajac informacje o obrazie na ekranie TV widac różnice w rozdzielczości 1280x720 do 1360x768...
Żeby przyblizyć róznice... tak jakby na matrycy laptopa 15" 1280x800 włączyć rozdzielczość 1024x768....

Zastanawiam sie jednak nad sensem mojego zakupu... i co będzie jak podłącze tuner cyfry albo n lub inny HD....
domyslam sie ze nei bede mial wyboru rozdzielczosci poza 480p 720p i 1080i.

o ile obraz z telewizji i dvd mnie tak bardzo nie obchodzi (kupilem ten tv przedewszystkim z mysla o XB) to denerwuje mnei fakt że musze kombinowac z jakimiś kablami VGA zeby w pelni wydobyc mozliwości TV.

Prosze o info od osob mających XB Elite jak wygląda sytuacja w momencie podpięcia konsoli przez kabel HDMI? Jakie sa rozdzielczości do wyboru w menu konsoli i jesli tak jak w przypadku kabla component 480 720 1080 to jaka jest rzeczywista rozdzielczosc wyswietlana w info ekranowym jesli wybierzemy w konsoli rozd. 720p?


Miałem 40R82B, testowałem zarówno po komponent i HDMI.
Obraz był poprawny na obu żródłach.
Mam xboxa Elite, po HDMI można ustawić 1360-768, wybierasz rozdzielczość optymalna i masz taką rozdziałke.
W porównaniu do 720 jest minimalna róznica, w zasadzie widziałem ją gdy były małe czcionki, które stają się bardziej czytelne.

Jeżeli po komponent masz pikseloze i nie wyraźny obraz to coś nie trybi, Zacznik od zmiany kabla. Jeżeli dalej będzie to samo, to coś nie tak z konsolą lub TV.
Po komponencie obraz powinien być rewelacyjny, nie tak ostry jak przy VGA, ale też ok.
 
Do góry