LE40A656 - wyłączenie źródeł sygnału

DarioB

New member
Witam,
nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum więc może nikt nie pytał (albo nie wiem o co spytać wyszukiwarkę).
W moim TV mam aktywnych kilka źródeł sygnału:
DTV, Złącze1, Złącze2, HDMI, TV, itp.
Ja używamy wyłącznie HDMI1 - N-ka, HDMI2 - komputer i TV - dla kilku kanałów z powietrza.
Czy mogę więc wyłączyć jakoś (tymczasowo oczywiście) przeskakiwanie po nieaktywnych źródłach sygnału (DTV, Żródło1 i 2)?
Jest to bardzo męczące i czasochłonne.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Wkurzające nawet (5x muszę guzik nacisnąć, żeby z naziemnej na HDMI się przełączyć). Niestety, ale się nie da chyba, że w serwisówce coś jest napisane.
 

albi_On

New member
656 skacze po av1, av2 i tylko po aktywnych hdmi (używanych)
na to może pomóc jednie pilot uniwersalny np. z serii Harmony
 

DarioB

New member
albi_On napisał:
656 skacze po av1, av2 i tylko po aktywnych hdmi (używanych)
na to może pomóc jednie pilot uniwersalny np. z serii Harmony

Ale to nie jest tylko, gdyż przełączenie działa bardzo wolno. Nie można za jednym razem zrobić 3, 4 czy 5-ciokliku. Każde przejście trzeba chwilę odczekać. Trochę porażka gdy do TV używa sieHDMI1 a np. do oglądania filmów z komputera HDMI2 - brakuje albo usunięcia niepotrzebnych (czytaj nieużywanych) źródeł albo cofania. Przy przeskakiwaniu tylko w górę dostarcza to wiele niepotrzebnej zabaw.
 

albi_On

New member
było opisane w jakimś wątku, że któryś z telewizorów Samsunga ma pilota na którym każde źródło (tv,av1,av2, hdmi1,hdmi2...,dtv) ma własny przycisk(polecenie ir) i że można to polecenie wykorzystać w pilocie Harmony do sterowania 656;
nie trzeba wtedy czekać aż telewizor przeskoczy po kolei wszystkie wejścia
 
Do góry