LE40A656 + ATI + HDMI - jak ustawić?

cahe

New member
Witam,

Mam problem z ustawieniem telewizora, żeby dobrze współpracował z komputerem.

Podłączam go do karty ATI przez przejściówkę ati DVI -> HDMI, która pozwala na przeniesienie obrazu oraz, o dziwo, dźwięku do telewizora. Jest w miarę OK, przełączyłem telewizor w tryb "bez overscan", w sterownikach ATI ustawiłem, suwak overscanu na maksimum w prawo (tak, że przy 1920x1080 obraz wypełnia cały ekran). Mam jednak pewien problem. Wydaje mi się, że obraz nie jest dokładny pixel-per-pixel. Niektóre czcionki wyglądają dziwnie (np. jedna strona litery jest trochę grubsza). Oprócz tego, obraz jest mocno przeostrzony i ma bardzo podbity kontrast. Jak ustawić telewizor, żeby zachowywał się bardziej jak zwykły monitor komputerowy? Proszę o pomoc :).
 

cahe

New member
Hm... odkryłem coś ciekawego. Jeśli wybierzemy opcje "zmień nazwę" przy typach wejścia i wybierzemy "PC", to telewizor włącza się w fajny tryb, który wygląda naprawde dobrze :).
 

zoltan

New member
Dzieki za ta informacje. Przyznam sie, ze o tym wczesniej nie wiedzialem i jest to fajna sprawa, takie ustawienie. Zapomniales jednak dodac, ze to odkrycie rozwiazalo chyba twoj problem z dziwnie wygladajaca czcionka. Wybranie PC sprawia, ze czcionka staje sie ladna i ostra, a takze tryb ekranu zmienia sie automatycznie na "bez overscan".
 
Do góry