LE32R82B czy LE32M87BD

lukardo

New member
Witam
Mam dylemat nad zakupem telewizora LE32R82B a LE32M87BD.
R82 posiada format 4:3 i 16:9 lecz brak technologii 100Hz
M87 ma tylko format 16:9 ale za to jest 100Hz
Jeśli możecie to rozwiejcie moje wątpliwości i doradzcie!
 

myca007

New member
Slygado napisał:
To dwie różne klasy telewizorów :!:
M-ka jest klasą wyższą, a więc nie wiem nad czym się zastanawiasz:roll:
Hmmm... Zawsze zastanawiało mnie to stwierdzenie. Szykuję się do zakupu właśnie pomiędzy tymi dwoma modelami i również mam problem. Wiadomo, że po przeczytaniu katalogu Samsunga odrazu stwiedzimy, że M-ka poprostu miażdzy R-kę. Ale czy tak jest naprawdę? Jakby niepatrzeć można zaoszczędzić parę stówek, Jeżeli ktoś porównywał te dwa telewozory to proszę o napisanie W CZYM konkretnie M-ka jest lepsza. Czy jest to obraz SD, kolory...?
 

maver_79

New member
myca007 napisał:
Hmmm... Zawsze zastanawiało mnie to stwierdzenie. Szykuję się do zakupu właśnie pomiędzy tymi dwoma modelami i również mam problem. Wiadomo, że po przeczytaniu katalogu Samsunga odrazu stwiedzimy, że M-ka poprostu miażdzy R-kę. Ale czy tak jest naprawdę? Jakby niepatrzeć można zaoszczędzić parę stówek, Jeżeli ktoś porównywał te dwa telewozory to proszę o napisanie W CZYM konkretnie M-ka jest lepsza. Czy jest to obraz SD, kolory...?
wiele czytalem na tym forum, ze moja 32M87B smuzy, ze czarny jest szary/niebieski itp. wg mnie wazna kwestia jest poprawne ustawienie parametrow LCD. ja spedzilem ladnych pare chwil na poprawnej konfiguracji tego wszystkiego... i teraz u mnie czarne jest czarne/biale - biale itd. smuzenie jesli wystepuje, to jest minimalne bo ogladajac mecz tenisa nie widzialem nic niepokojacego. no ale to moje odczucia i przemyslenia.

co do roznicy m-dzy M-ka a R-ka, to bawiac sie ta druga nie udalo mi sie uzyskac takich efektow jak na M-ce. sprawdzalem oba LCD na kablowce i N-ce. przy kablowce (SD tylko) roznicy wielkiej nie bylo, ale na nboxie czy to SD czy HD M-ka bila R-ke dosyc mocno
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
maver_79 napisał:
wiele czytalem na tym forum, ze moja 32M87B smuzy, ze czarny jest szary/niebieski itp. wg mnie wazna kwestia jest poprawne ustawienie parametrow LCD. ja spedzilem ladnych pare chwil na poprawnej konfiguracji tego wszystkiego... i teraz u mnie czarne jest czarne/biale - biale itd. smuzenie jesli wystepuje, to jest minimalne bo ogladajac mecz tenisa nie widzialem nic niepokojacego. no ale to moje odczucia i przemyslenia.
Podpisuję się pod tym :!: Pierwsze włączenie nie sprawiło, że byłem BardzoHappy :!: Ale po wstępnej konfiguracji i kilku chwilach spędzonych w SETUP mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze :!: Korzstam tylko z Nki (po HDMI) więc nie powiem nic o kablówce.
A współpraca z kompem to był dla mnie szok :!: 1366x768 (mało który TV to potrafi - tylko 720/1080 na innych) i wszystko wygląda jak bajka :!: Połączony DVI - HDMI na GF 8600GT. NAwet Divxy ładnie wyglądają, a o filmach w HD to nie wspomnę :!:

Jakiś czas temu był u mnie kumpel (R82 na stanie) - powiedział, że żałuję, że nie poczekał na Mkę :p
 

maver_79

New member
Slygado napisał:
Podpisuję się pod tym :!: Pierwsze włączenie nie sprawiło, że byłem BardzoHappy :!: Ale po wstępnej konfiguracji i kilku chwilach spędzonych w SETUP mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze :!: Korzstam tylko z Nki (po HDMI) więc nie powiem nic o kablówce.
A współpraca z kompem to był dla mnie szok :!: 1366x768 (mało który TV to potrafi - tylko 720/1080 na innych) i wszystko wygląda jak bajka :!: Połączony DVI - HDMI na GF 8600GT. NAwet Divxy ładnie wyglądają, a o filmach w HD to nie wspomnę :!:

Jakiś czas temu był u mnie kumpel (R82 na stanie) - powiedział, że żałuję, że nie poczekał na Mkę :p

nic dodac - nic ujac. o pozostalych zaletach nie pisalem, ale fakt. podlaczenie z kompem powala na kolana. divixy mozna normalnie ogladac bez 2 zdan:). poza tym ten model bardzo dobrze wspolpracuje z DVD (jakosc bardzo dobra, lub jak ktos woli - REWELKA - wlasnie dzieki temu wstrzymalem sie z kupnem odtwarzacza HD-DVD/Blu-Ray)

P.S.
moj brat od jakiegos czasu chodzi wk...ny :), ze kupil R-ke :p
 

Zigi

New member
A moglibyście napisać jakie istotne dla jakości obrazu różnożnice występuja między tymi TV bo z danych na stronce samsunga wynika, iż jedynie 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

maver_79

New member
Zigi napisał:
A moglibyście napisać jakie istotne dla jakości obrazu różnożnice występuja między tymi TV bo z danych na stronce samsunga wynika, iż jedynie 100Hz.

nie wiem co mam Ci napisac... coz to za istotne roznice wystepuja.

po prostu M'ka jest lepsza o wiele od R'ki (takie jest moje zdanie - potwierdzone przez kolege Slygado).
i ja i w/w kolega mielismy osobiscie do czynienia z tymi 2 modelami i stwierdzilismy wyzszosc "M87". oczywiscie kady ma inna preferencie itd.
nie ma sensu sie opierac o dane z ulotek reklamowych itd. ja decydujac sie na zakup LCD okreslilem ze ma byc max 32 cale. wybralem kilka modeli roznych producentow. na zywo je ogladalem. zdecydowalem, ze wezme samsunga. "M" byl faworytem. porownalem go z R i innymi producentami.
co zdecydowalo, ze wybralem samsunga M? zaufanie do marki.

reasumujac:
nie wiem czy DNIe i inne takie bajery swiadcza o wyzszosci M nad R.
po prostu w bezposredniej konfrontacji M z R ten 1 zdecydowanie wygral.

wychodze z zalozenia, ze lepiej jest wydac kilka PLN wiecej i miec cos lepszego (nawet jesli na to byc tylko te 100Hz).

jesli wybierasz miedzy tymi 2 modelami tylko - udaj sie do jakiegos sklepu i porownaj. wybierz to co wg Ciebie bedzie lepiej glalo.
w koncu to Ty wydajesz kase na sprzet, Ty bedziesz na niego patrzyl. i... nie sugeruj sie tylko opiniami innych (nie potrwierdzajac ich na wlasnej skorze) :)
 

Zigi

New member
Samo stwierdzenie typu wyższy model serii 32" jest lepszy jest oczywiste (poza wyjątkami potwierdzającymi regółę) ale nie specjalnie mi wystarcza bez podania w czym on jest lepszy do wydania dodakowej kasy. Dla jednego 600zł to jak splunąc dla innego już coś znacząca kwota.
Piszesz o bajerach i dajesz jako przykład DNIe i masz rację - zdecydowanie działają szczególnie z dobrym sygnałem w wyższej rozdzielczości widac ich zalety - używam ich z powodzeniem na R82 :).
Nie wykluczam, iż czymś się ten sprzęt różni oprócz 100Hz i wyglądu obudowy ale przed chwilką przejrzałem instrukcję od M-ki i róznice w menu występują ale tylko w wersji z tunerem TV cyfrowej i dotyczą one tylko i wyłacznie opcji z nią związanych. Pozostałe opcje sa identyczne. O ile się nie myle zdajsie wersje 40" M-ki mają dodatkowo montowaną szybę poprawiającą kontrast i przy porównaniu tych modeli widać istotną róznicę ale rozmawiamy o 32".
Dlatego pytam konkretnie czym rózni się obraz o tych samych ustawieniach oprócz większej płynności (zaleta 100Hz)? Zastosowano w tym TV inną matrycę czy lepsze inne komponenty?
I czy ktoś kto poznał juz spcyfikę dostrajania parametrów tej serii tak naprawdę robił porównanie tych modeli w identycznych warunkach w tym samym czasie (w marekecie o przeoczenie opcji mającej duże znaczeniw przypadku takiej ich ilości nie trudno)?
 
Ostatnia edycja:

maver_79

New member
swego czasu mialem oba LCDki obok siebie podlaczone do tego samego zrodla sygnalu. po prostu Mka lepiej grala /na identycznych ustawieniach/.
co do dokladnej specyfikacji i roznic - przepraszam, ale nie pomoge Ci bo nie wiem czym sie roznia :)

jesli masz Rke - to nie widze sensu kupna nowej Mki /sam wspominales, ze 600PLN to nie spluniecie/.
myslalem, ze zastanawiasz sie co wybrac. jesli nie masz sygnalu HD - to nie pchaj sie w niepotrzebne koszta
 

Zigi

New member
Nie myslę o zmianie - ewentualny następny TV będzie pewnie już w innej technologii :). Natomiast sprawa wyglądała tak, iz faktycznie miałem budżet maks 3tyś. i M-ka wykraczała już poza tą granicę choć się nad nią także zastanawiałem. Dostęp do sygnału dobrego jakościowo HD (tyle ze przeważnie z większą kompresją) mam np z PC-ta po DVI.
Pogodziłem się z faktem, iż obraz może być w R-ce słabszy jeszcze przed zakupem. Nadal jednak chciałbym wiedziec co straciłem i w czym konkretnie był ów obraz M-ki jest lepszy. Ładniejsze kolorki, lepsza czerń czy coś innego? I chodzi mi albo o HD albo conajmniej o dobrej jakości DVD.
 
Ostatnia edycja:

Zigi

New member
leafmeister napisał:
taaa a czytaliscie testy 32m87 na tym forum?? test wypadł bardzo zle i ogolnie wniosek byl taki ze nie oplaca sie go kupowac ;/ -

a nie czytaliśmy (przynajmniej ja nie czytałem).. a co takiego napisali?
 

deniro24

Member
Bez reklam
leafmeister napisał:
taaa a czytaliscie testy 32m87 na tym forum?? test wypadł bardzo zle i ogolnie wniosek byl taki ze nie oplaca sie go kupowac ;/ -

Ja bym tego konkretnego przypadku nie nazwał nawet testem. Proszę porównać testy innych tv do "testu" 32m87.
 

maver_79

New member
leafmeister napisał:
taaa a czytaliscie testy 32m87 na tym forum?? test wypadł bardzo zle i ogolnie wniosek byl taki ze nie oplaca sie go kupowac ;/ -
nie wiem o jaki dokladnie test koledze chodzi, ale ja po poscie jednego z forumowiczow dolaczylem Mke do grona kandydatow... no i Mka wygrala :)
 
Do góry