LE-40A780 vs LE-40A656

rostu

New member
Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad zakupem jakiegos TV. Przeszedlem juz przez *wybor marki i ilosc cali. W sumie mialem juz zamawiac LE-37A656, jednak zmienilem wybor na rzecz "troszke lepszych prametrow" - LE-40A656 ale dowiedzialem sie, ze tuz tuz bedzie premiera LE-40A780, wiec powstaja pytania: czy warto poczekac (no wlasnie ile czasu, jaka roznica cenowa?) i zakupic nowszy model i druga kwestia jakie sa roznice pomiedzy tymi telewizorkami?

*prosze nie namawiac mnie do innego TV bo napisany temat jest jasny i zrozumialy - zdecydowalem sie na niego przedewszystkim dlatego, ze bede go uzywal jako monitora do PC a tutaj chyba nie ma zadnej (cena/jakosc) konkurencji, TV praktycznie nie ogladam, wiec leje na SD :mrgreen:

ps. po udanym zakupie mozecie liczyc na recenzje z mojej strony :)
 

rostu

New member
Jesli chodzi o premiere to czy wiadomo moze ktorego ew. poczatek/srodek/koniec wrzesnia? Tak czy inaczej jesli warto to poczekam bo przy moich zarobkach nie kupuje niczego bez dokladnego przeanalizowania wszystkich opcji. Mam jedynie nadzieje, ze cenowo nie bedzie to zabojcza roznica... Ten nowszy ma niebieska ramke zamiast czerwonej co mi wizualnie lepiej odpowiada ale w koncu liczy sie zawartosc a nie okladka ;) wiec jesli mozesz to napisz mi ta roznice powowstajaca poprzez podswietlanie LED (zielono mi), jak to sie przeklada na wrazenia/jakosc? ...i czy podswietlanie to jedyna roznica?
 

bonzo

New member
Głębsze kolory, dużo lepsza czerń (inaczej mówiąc wyższy kontrast), idealnie równe podświetlenie matrycy, prawdopodobnie mniejsze zużycie prądu.
 

celvi

Member
bonzo napisał:
Głębsze kolory, dużo lepsza czerń (inaczej mówiąc wyższy kontrast), idealnie równe podświetlenie matrycy, prawdopodobnie mniejsze zużycie prądu.

duzo lepsza czern - a skad masz taka wiedze? Porownywales dwa stojace obok siebie czy tylko mowisz to co na papierku jest napisane?
 
Do góry