Lcdtv (hdmi) -> Pc (dvi)

noodleyo

New member
Witam.

Jakis czas temu (dosyc dawno) nabylem Samsunga LE32S81B. Od samego poczatku jego zadaniem bylo odbieranie kablowki z U*C (bez reklamy :p) oraz wyswietlanie odtwarzanych filmow HD z komputera.
Z pierwszym jego zadaniem zadnych problemow nie ma, z drugim rowniez przez dlugi czas nie bylo. TV do PC jest podlaczony kablem DVI-HDMI (hdmi od strony TV oczywiscie). Jest to kabel zakupiony przeze mnie w MM (firmy Thompson o ile pamietam, dl 2.5m, 2x9 bolcy po stronie DVI).
Z jakosci bylem zadowolony i pewnie dalej bylbym gdyby nie fakt, ze zamiast jakiegokolwiek obrazu dostaje napis Brak sygnału na TV.

Kiedy kupowalem ten TV mialem nvidie 7600gs, uzywalem tego samego kabla, ktorym probuje zadzialac obecnie. Z tym, ze grafike zmienilem na 8800gts. Problem o ile pamietam zaczal sie kiedy zmienilem grafike - rownie dobrze moglo sie to stac przez sterowniki (przeciez nie bede uzywal starych dla nowej grafiki). Jak juz pisalem, teraz jedyne co uzyskuje to napis 'brak sygnalu'.
W sterownikach grafiki znajduje poprawnie TV, wie jaka jest jego max rozdzielczosc, odswiezanie. Da sie ustawic na dual view, sygnal na 720p ale nie mozna tego zobaczyc z przyczyn juz podanych.

Probowalem juz wszystkiego, brakuje tylko zebym stanal na glowie. Przepinalem kabel miedzy HDMI 1/2, DVI 1/2 (tutaj raz na XP udalo mi sie przez chwile otrzymac obraz, niestety po 2/3 restarcie juz bylo po wszystkim, na Viscie x64 ultimate, ktora mam zamiar uzywac nadal jeszcze nie mialem takiego szczescia - co wiecej nie wiem czym bylo ono spowodowane)
Zmienialem TV na ekran glowny
Przeinstalowywalem system i sterowniki kilka razy
Mieszalem z rozdzielczosciami, odswiezaniem, glebia kolorow

W chwili obecnej jestem juz bezsilny. Ostatnimi czasy zaczalem upatrywac winy w kablu - niestety nie mam skad pozyczyc innego na sprawdzenie, a nie chce wydawac kolejnych 80zl o moze okazac sie niepotrzebne poniewaz jak juz pisalem TV i komp sie widza a raz nawet uzyskalem dziwnym trafem obraz.

Bylbym wdzieczny za wszelkiego rodzaju porady/sugestie bo moja wyobraznia sie juz raczej skonczyla a nie wyobrazam sobie powrotu do ogladania filmow w 'zwyklej' rozdzielczosci. :)

Pozdrawiam
 

Payti

Member
No to i ja mam identyczny problem - karta 7800GS z DVI oraz TV/Monitor z HDMI.

Także próbowałem wszystkiego ;( Generalnie chciałem zapytać, czy masz może obraz jak bootuje się komputer (640x480) lub w czasie startu Windows'a - u mnie niestety też nie mam.

Jak podepnę przejściówkę DVI->D-SUB bez problemu obraz z portu DVI mam, także problem z uszkodzonym portem karty odpada.

Generalnie próbowałem kabel co mam 1.8m DVI(Dual Link)-HDMI na innym kompie i innym monitorze z HDMI u kumpla i wszystko śmiga jak należy, taże kabel sprawny.
Może coś wspólnie wymyślimy. Myślałm może, żeby bios karty jeszcze zmienić, ale narazie nie znalazłem nowszego.

Pozdrawiam,
 
Do góry