LCD+Router(LAN/WLAN)+PC Udostępnianie danych - Serwer DLNA

strykul

New member
Witajcie, chciałbym prosić o ostateczne rozwianie moich wątpliwości związanych z serwerem DLNA wbudowanym w mój telewizor Samsung LE40C550. Otóż:
Telewizor w menu MediaPlay widzi komputery podłączone do tej samej sieci LAN, a dokładnie, to ma dostęp do bibliotek Windows Media Playera. Problemem jest dla mnie to, że większość posiadanych przeze mnie filmów jest z napisami, jak również są to MKV a te niestety nie są przez WMP widziane.
Pytanie nr 1:
Czy można dodać obsługę MKV w WMP11?
Pytanie nr 2:
Czy można zmienić program obsługujący dostęp do danych w komputerze ?


Pytanie nr 3: (troszkę z innej beczki)
Czy da się zmusić telewizor do wyświetlania polskich znaków? Ogólnie ich poprostu nie widać, czasami jednak wyświetlane są one bez problemu, a innym znów razem napisy, choć w formacie txt lub srt nie są zupełnie wyświetlane.

Z góry przepraszam, że tak to wszystko pogmatwałem i proszę o pomoc i wyjaśnienie krok po kroku jak się zabrać za przekonfigurowanie tego wszystkiego.


PS
Pytanie nr 4:

Mam zamiar zakupić dysk sieciowy. W ramach testów, podłączyłem zwykły Passport 250 GB do takiego małego PrintServera, który niby ma funkcję bazy multimediów (min. do Xbox'a). Niestety, nie był on przez telewizor widziany. Czy jest szansa na to, że "fabryczna" sieciówka zostanie poprawnie wykryta?



Z góry dziekuję za wszelką pomoc,

Strykul
 
Ostatnia edycja:

kazikw1

New member
Na pyt. 1 nie znam odpowiedzi.
Ad.2. - Polecam AllShare 2.0 Samsunga :) MKV działa
Ad.3. Z polskimi napisami pokombinuj w ustawieniach tv (w trakcie odtwarzania filmu menu narzędzia, napisy, strona kodowa)
Ad.4. Dysk sieciowy musi obsługiwać DLNA na porcie 9000; u mnie NAS-200 działa bez zająknięcia i nawet 15GB AVATAR 3D leci po LAN100 bez zacięć do UE55C8000 :)
 

pkomp

New member
1.shark007.net - vista codecs pack - i wystarczy wybrać film mkv by był odtwarzany przez windows media player
 
Do góry