LCD pod kompa

bobczan

New member
Witam mam pytanko chciałbym zakupić TV LCD (kwota około 3,5 tys), który w 75% będzie odtwarzał filmy HD z PC, 25% granie z PC. Odległość od TV około 2-3m. Myślę ze przedział 32-37 cali będzie ok.
Karta graficzna która myślę ze da rade uciągnąć Full HD to GF 8800 GTS.
Proszę o pomoc w wyborze.
Chciałbym coś raczej z Full HD.
Myślałem nad Panasonic TX-37LZ70P ale nie jest 100HZ a czytając tutaj troszkę postów robi to dość sporą różnice. Prawda to czy nie?

I jeszcze jedna kwestia w opisie tego Panasonica pisze ze dostępna rozdzielczość sygnału PC to SXGA (1280x1024)
Czy po podłączeniu kablem DVI-HDMI uzyskam obraz Full HD? Czy może szukać karty z wyjściem HDMI?
Czytałem ze dużo osób ma problem z uzyskaniem Full HD przez PC na jakimkolwiek TV LCD.

W moim przypadku TV będzie tylko pod PC, a nie chciał bym wydawać tyle kasy by był bezużyteczny.

Z góry dziękuje za pomoc.

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/242025
 

bobczan

New member
Super dziękuje za odpowiedz.

Mam jeszcze pytanko przeczytałem gdzieś w opiniach tego TV ze ma słaby kontrast i kolory niezbyt takie jak być powinny. Czy ten kontrast jest takim dużym problemem? Czy to czyjeś widzimisie?

Znalazłem 3 modele tego TV
Toshiba 37 X 3000
Toshiba 37 X 3000 P
Toshiba 37 X 3000 PG

KIKI czy chodziło Ci konkretnie o model Toshiba 37 X 3000 czy którykolwiek z tej rodziny?
I czym one się różnią? Bo różnica cenowa jest widoczna a nie ukrywam im mniej tym lepiej.
A i czy da się go powiesić na ścianie?
 

bobczan

New member
Znalazłem na innych postach odnośnie Tosiba 37 X 3000 coś takiego:

"Bez problemu uzyskasz fullHD na takim kablu (DVI-HDMI) tylko pamietaj o włączeniu opcji "DOKŁADNE SKANOWANIE". Problem będzie dopiero wtedy gdy podłączysz do kompa naped HDDVD lub Blue-Ray albo spróbujesz odtworzyć materiał zrzucony z tych nośników na dysk. Ja odtwarzam materiał HD zakodowany w MKV i nie ma problemu, to samo tyczy się np: AVI-ków."

Mógł by mi ktoś wyjaśnić o co chodzi i dlaczego może być problem??
 

bobczan

New member
Kiki mam małe pytanko znalazłem w taj samej cenie co Toshiba 37 x 3000 też Toshibę ale 42 x 3000 czy oprocz rozmiarem onie sie różnia czymś od siebie? Bo jesli tylko calami to chyba bardziej opłacalny jest zakup większego w tej samej cenie. nawet 42 jest pare groszy tańsza.
No i czy obraz z odległości 2-3m będzie ok z tych 42 cali? Czy pozostać przy 37?
 
Do góry