lcd/plasma/crt?

wromb

New member
Philips 32PF5320 v Philips 32PF7320 v Sony KF-42SX300

Witam,
czytajac forum mozna wiele sie dowiedziec i jak zwykle czym wiecej informacji tym trudniej podjac decyzje. Krotko, jakie wady/zalety porownojac miedzy soba lcd,plasma,crt? Jakosc obrazu do ceny?
Prawdopodobnie trudno odpowiedziec jednoznacznie, ale mozna sprobowac :)
Odbiornik bedzie sluzyl do TV obecnie ze zwyklej anteny, ewentualnie satelita.
DVD
Odleglosc 4m, miejsce czasowo oswietlone swiatlem slonecznym.
Jesli na horyzoncie mamy nowe standardy dobze by je obslugiwal.
Aha, nie znajduje takich pytan ale co ze zuzyciem energii przyjmujac prace po ok.6godz/dzien?

Pozdrawiam,
Wromb
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To tak jak by miał ktoś Tobie doradzić czy Ty chcesz diesla, benzyniaka, czy może na gaz. Poczytaj informacje na forum i stronie, ospowiedz sobie czego potrzebujesz, namierz jakieś 2,3 modele tv i wtedy naopewno Tobie pomożemy, bo to Ty masz być zadowolony a nie my.
 

wromb

New member
Dzięki ar2
w sumie kupując samochód nie to jest najważniejsze, chcesz jeżdzić komfortowo lub szybko, tanio bądź dobrą marką.
Generalnie forum jest podzielone na plasmy, lcd i crt. W każdym łatwo znaleźć porównania pomiędzy modelami tych samych technologii. Trudniej pomiędzy nimi. W każdym rodzaju mamy modele gorsze, dobre za dobra cene i bardzo dobre za duuuże pieniądze.
Osobiście nie mam preferencji co do technologii choć kilka miesięcy temu myślałem wyłącznie o plazmie. Nie jestem znawcą tematu, szukam tego dobrego sprzętu za dobrą cenę.
Jak wielokrotnie jest na forum napisane nie ma po co oglądać odbiorników odpowiednio "ustawionych" w MM.
Widze, że są odbiorniki crt 36", lcd 37", plasmy 42,43". Ceny odpowiednio od abaut 5t do 10t. Chcę w miarę komfortowo oglądać telewizję i mieć prawdziwą przyjemność z seansu dvd.
Trochę długo...
Oczywiście jeszcze trochę poprzeglądam forum ale za trochę podpowiedzi byłbym wdzięczny.
Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tam
zadałeś trudne pytanie.
Na odpowiedź najkrócej mówiąc należałoby umówić się na kilka dni.
Od 4 metrów - możesz ogladać się ekranem plazmowym 42" /pobór mocy 290-320 w/ lub 37" /pobór mocy 220-245 w/ zaleźy od środków.
Masz zwykłą antenę - demonstrując na takiej obraz na pokazach- każda z osób twierdzi ,ze plazma chodzi extra.

LCD 37" /pobór mocy od 163 - 200 W/ - wyższa rozdzielczość natywna z odległości 4 metrów - obraz extra.

telewizor CRT - słabsza rozdzielczość - pobór mocy 10-20% mniej niż ekrany płaskie. Wieksze promieniowanie, mniejsza wyrazistość i ostrość szczegółów

To skrócone odpowiedzi dotyczace Twoich wątpliwości.
Zamów pokazy do domu - to sam ocenisz najlepiej.
pozdrawiam
 

wromb

New member
samsungi

OK,
coś to rusza do przodu. Porównanie w domu napewno ze wszechmiar pożądane lecz dobrze by zawęzić do 2 max 3 odbiorników. Gdzie w Warszawie bądź okolicy można zobaczyć ekrany, być uczciwie obsłużonym?
Wiele razy czytałem o ważności dobrego sygnału, czy jestem w błędzie sądząc że najkosztowniejszym elementem systemu jest ekran i wydając kilka tys. na niego było by błędem nie optymalizować sygnału? Nie mam kablówki, odbieram ze zwykłej anteny jak dobry/zły jest to sygnał? Krótko mówiąc nie chcę żeby to ograniczało wybór, jeśli zakup satelity rozwiązuje sprawe to czemu nie.
Najchętniej przeznaczę na sprzęt do 10tys. ale jeśli odbiornik za 12 będzie bił na głowę tego za 10, to skłonny jestem dorzucić. Z wielką przyjemnością zapłacę 7 za dobry odbiornik :)
Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli sięgasz po komfort z 4 metrów
43 "Pioneer - 12999
40" M 61 Samsung - 11.999
37" GD 7 Sharp - 10999
37" S 60 JVC - 8999
37" M 60 JVC - ??
42 "P5H Samsung - 9500
37" PV 500 Panasonic - 10.350
42" PX 50 JVC - 12.500

pokazy z anteny dachowej robimy codziennie.Jest to jeden z elementów pokazowych . W odległości 4 metrów - każdy z wyminionych ekranów chodzi extra.
Musiałbyś określić swoje preferancje i ograniczymy wybór.
pozdrawiam
 

wromb

New member
Nowe Samungi w MM Ostrobramska i Saturn Warszawa

kiki
W kilku miejscach czytalem o pokazach organizowanych w Warszawie.
Czy planujesz jakiś?

Pzdr
 
Do góry