LCD ok 70 prośba o pomoc

woytech

New member
Witam Wszystkich,

parę lat temu dzięki pomocy z tego forum wybrałem kino domowe - mam cały czas i cały czas jestem zadowolony
Teraz chciałbym wymienić TV więc znowu proszę o Waszą pomoc:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, ewentualnie pod lekkim kątem (jak 3 osoby)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? generalnie pokój mocno nasłoneczniony (okna z 3 stron) ale czas na TV mam z reguły wieczorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 48` lcd Samsung (od ok 10 lat)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz (dźwięk puszczę sobie przez kino domowe), 4K (tu bardziej chyba przyszłościowo myślę) absolutnie nie zależy mi na smart Tv ani tym bardziej na tym żeby mnie mój własny TV podsłuchiwał
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? platforma cyfrowa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder kablówki, PS3 (może PS5) amplituner Onkyo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? trudno powiedzieć, w tygodniu ok 2-3 godziny, w weekend może więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji choć pewnie z racji okien lepsza by była matowa (zdaję się na Waszą opinię)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport (p. nożna, koszykówka), informacyjne (choć tych ostatnio staram się jak najmniej)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie (kiepskie łącze mam) szansa na światłowód dopiero za kilka lat
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - konsola (raczej okazjonalnie)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? ok 70 cali, chciałbym 75 ale nie wiem czy przy takiej odległości jest sens - będę wdzięczny za radę czy w nie za duży ekran mierzę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, "pikseloza", "zrywanie/przeskakiwanie obrazu"
19. Preferencje co do marki ? nie mam, patrzę łakomie na philipsy ze względu na ambilight tylko odstrasza mnie matryca 50Hz (być może błędnie, nie znam się :? )
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie chcę 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 5k

zależy mi generalnie na bardzo dobrym obrazie i żebym niekoniecznie za parę lat musiał szukać nowego TV
Pozdrawiam
Wojtek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków sięgałbym zdecydowanie 75".
Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny - podaj maila to Ci wyślę cały program.

Masz extra model 75EP660 Cena 5499 zł , jak będziesz niebieski masz - 15% od ceny plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł , cyli cena 4782 zł .
I masz tu Pełen pakiet, czyli z dostawą i z montażem.
Ma wszystko czego potrzebujesz.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Do 100Hz warto dopłacić, przy sporcie najbardziej będzie widać różnicę albo zejść do 65" jak masz sztywny budżet.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Program wysłałem.
Wszystkie telewizje nadają teraz w 50Hz w Europie i w 60Hz na świecie. Masz skalowanie 1:1.
Nie musisz przepłacać do tego co napisałeś.
 
Do góry