Lcd na ścianę - 37 - 40 - 42 cale ?

mp2002

New member
Witam.
Jestem od ponad 3 lat posiadaczem TV - SONY KDL 46W5000 ( kupiłem go po uwzględnieniu porad na tym forum:) )- ogólnie go sobie chwalę. Niestety wczoraj zepsuł mi się drugi TV ( CRT ) więc zmuszony jestem do kolejnego zakupu. W ciągu tych 3 lat technika poszła mocno do przodu, więc byłbym wdzięczny za porady od osób będących na bieżąco w temacie.
Przeznaczenie TV - oglądanie TV :)) sygnał analogowy i cyfrowy, czasami może jakiś film z dysku
odległość - 2- 3m ( jest to pokój dziecięcy / sypialnia )
zamocowanie - na ścianie - więc raczej optowałbym za cienkim, lekkim modelem - a więc chyba głównie LED
wielkość - 37- 40 - max 42 cale
cena - do ok. 2.5 tys
wyprowadzenie kabli w taki sposób aby nie powodowały odstawania TV od ściany - chyba w samsungach jest do dobrze rozwiązane.
Zastanawiam się nad:
Samsungami UE37D5000, UE37D5500 lub Toshibą 40VL748
Ponieważ ten mój poprzedni LCD -ek się sprawdził więc raczej chyba zostanę przy Lcd, mimo że niektórzy chwalą tu plazmę.

Prosiłbym o podanie alternatywnych modeli do wymienionych wyżej Samsungów - obawiam się trochę o te 100 Hz, w moim
46W5000 100Hz żadnego smużenia nie zauważyłem, ale nie wiem jak to jest z samsungami.
 
Ostatnia edycja:

cogito1

New member
Skoro jesteś zadowolony z Sony to zerknij na modele 40EX500 i 40EX520. Ten drugi ma co prawda 50Hz lecz zbiera bardzo pozytywne opinie jeśli chodzi o płynność obrazu. Zapewne jest to zasługą nowego procesora obrazu.

Pozdrawiam
cogito
 

mp2002

New member
---- >cogito1
te modele Sonego też rozważałem ale niestety są trochę przygrube i przyciężkie - więc niestety raczej odpadają ( gdyby to miał być TV do większego pokoju, to pewnie wybrałbym któryś z zaproponowanych przez Ciebie modeli )

---- >kiki
pokój od strony zachodniej z dość dużym oknem, ale często zasłonięte jest ono roletą.

ps. Jak to jest z tym Samsungiem UE37D5000 - ogólnie czytałem o nim dość pozytywne opinie - czyli występuje smużenie czy nie ?
Właśnie doczytałem że w D5000 są słabe kąty pod jakimi można oglądać TV więc może jednak jakiś inny TV ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry