LCD na gwałt potrzebny !

diaglo

New member
Witam wszystkich użytkowników tego zacnego forum. Potrzebuje zakupić telewizorek w przeciągu najbliższego tygodnia.

Budżet - max 2600 zł ze wszystkim (np. z wysyłką)
Użytkowanie - 40 % TV Vectra sd, 35 % Xbox 360 przez HDMI, 25 % filmy z PC i przez USB.

Nie zapowiada się, żebym dorobił się jakiejś telewizji o lepszym sygnale w najbliższym czasie, także chciałbym, żeby skalowanie obrazu było zadowalające. Chciałbym, żeby TV odtwarzał bez problemu filmy .avi z pendrive'a przez port USB z polskimi napisami - strasznie podoba mi się ten bajer ;).

Preferowany rozmiar - 40" lub 42". Rozmiar pokoju to 3x3,5m, ekran będę oglądał z odległości 250 cm. Niestety nie jestem posiadaczem sokolego wzroku, noszę okulary, preferuję, aby TV był ciut za wielki, aniżeli ciut z mały.

Telewizorek będzie stał na stoliku RTV, choć z biegiem czasu nie wykluczam zawieszenia go na ścianie. Pokój jest nasłoneczniony tylko w godzinach od 16, aż do zachodu słońca, ponadto posiadam rolety, więc z odbijaniem światła nie powinno być problemów.

Nie jestem jakimś zapalonym fanem gier FPS, ale chciałbym by input Lag nie był specjalnie zauważalny, albo chociaż nie był odczuwalny. Chociaż tak naprawde nie mam porównania - teraz gram na 19" cali LG LCD 4:3, poprzez DVI - jeśli nie będzie dużo gorzej, będzie OK.

Jestem strudentem, mieszkającym w akademiku, więc od poniedziałku do czwartku telewizor nie będzie prawie wcale używany (TV oczywiści zostanie w domu), jednak we wszelkie przerwy świąteczne i wakacje będzie używany nawet przez 10h dziennie.

Jedyny model, którym się interesowałem jest Samsung LE40C650. Model ten wydaje mi się w porządku, boje się się w nim tylko input lagu. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, także na plazmy. Matryca FullHD także wydaje mi się niezbędna - nie wykluczam kupna blu-ray, a także odtwarzania filmów HD z laptopa.

Jeszcze jedna sprawa - po kupnie laptopa firmy Asus z ekranem LED jestem strasznie wyczulony na kąty widzenia. O ile na boki jest OK, tak w pionie jest tragedia. Chciałbym, żeby telewizor był pozbawiony tej wady.

Pozdrawiam i dziękuję za ew. propozycje
 

diaglo

New member
Sharp jest telewizorem LED. Nie ma nic przeciwko tej technologii, ale dość sporo przekracza ona mój budżet. Trochę ponad dwa i pół tysiąca złotych to moje absolutne maksimum.

Toshiba ma matową matrycę, co jest wielkim plusem, ale pozbawiona jest opcji pozwalającej na odtwarzanie filmów przez USB. Źle robię, że się nią sugeruję ?

Czy samsung, który podałem to zły wybór ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
znacznie mniejszy input lag ma Sharp.
Nie ma problemu z katami pionowymi.
A na jakiej wysokości ma stać ten telewizor ?
 

diaglo

New member
TV będzie stał na stoliku RTV o wysokości 50 cm - dokładnie tak samo wysokie jest moje łóżko z którego będę oglądał.

Ten model Sharpa przekracza mój budżet o jakieś 600 zł co jest nie do przyjęcia. Nie zależy mi na LED'owym podświetlaniu.
 

destructor

New member
Bez reklam
Toshiba ma matową matrycę, co jest wielkim plusem, ale pozbawiona jest opcji pozwalającej na odtwarzanie filmów przez USB. Źle robię, że się nią sugeruję ?
Wg mnie źle, ja nie skorzystałem z USB w TV jeszcze ani raz i nie zapowiada się żebym skorzystał narazie. Jeśli coś wtykam to do zewnętrznego odtwarzacza, o wiele wygodniej niż grzebać z boku czy z tyłu TV.
 

diaglo

New member
Sorry, za post pod postem, ale...

Muszę wybrać między Sony kdl-40ex, a Samsungiem Le40C650

Za tym pierwszym przemawia niższy inputlag, a za tym drugim to, że "ponoć" lepiej sobie radzi z napisami divx (w sony są jakieś rozstrzelone). Proszę o pomoc !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Budżet - max 2600 zł ze wszystkim (np. z wysyłką)
Użytkowanie - 40 % TV Vectra sd, 35 % Xbox 360 przez HDMI, 25 % filmy z PC i przez USB. - do takich potrzeb
wynik 75% do 25% za Sony
 
Do góry