Lcd / Led 32"

Dejf

New member
Witam,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze tv 32"

Przeznaczenie:
- mój pokój, nie żaden salon = ok 13m2 = oglądanie tv z odległości 2-3m
- podłączenie anteny zwykłej [ 1,2,polsat, tvn nic w HD - obecnie, w przyszłości kto wie ]
- podłączenie do PC - jako drugi ekran - oglądanie tv przez neta - justin.tv itd

Budżet - liczę na coś poniżej 1500 zł

nie znam się, wiem tylko, że jak wodą idą w sklepach LG i samsungi. popularne są i tyle
i pewnie sieci handlowe się z nimi dogadały. lepsze prowizje itd.

w Mega Avans facet polecił mi THOMSONA 32SL738 - u nich za 1799 i to niby najlepsza cena hehe.
Jakość rzeczywiście była ok, choć jakiś tam model samsunga za 1999 niby gorszy ale kolorki miał lepsze


i tu własnie: jest jakiś złoty środek między w miarę niską ceną a dobrą jakością detali, kolorów?
Nie jestem jakimś maniakiem blueray'ów itd. Odpalam sobie film HD ~4gb na monitorze 22" i jestem zadowolony z jakości. Ale też nie chce chciałbym kupić czegoś jak najtaniej ale w technologii z epoki kamienia łupanego

Jeśli jest coś godnego uwagi ale droższego to również może być (tak samo jeśli jest 37" fajny jakiś model, ale NIE WIĘKSZY! )


CO RADZICIE?

z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Dejf

New member
panasonic mnie słabo przekonuje. mam w domu crt tej firmy. chwile po gwarancji na ekranie zielona plama wyskoczyła. pilot słaby.

a poza tym, czy to nie jest tak, że plazme jest sens brać od 50" ? mniejsze to strata czasu?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A co ma wielkość ekranu do tego czy jest to LCD, czy plazma? Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, że plazma to tylko powyżej 50"? (aczkolwiek popieram im większy ekran tym lepiej dla HD maniaka...)
Do niczego nie chcę Ciebie przekonywać, kupisz to co uznasz za stosowne..., jednakże do sygnału analogowego plazma sprawdzi się lepiej, najlepiej jakbyś mógł sam ocenić jak prezentuje się sygnał analogowy na danym TV. (tylko nie w sklepie - najlepiej u jakiegoś znajomego w domu).
Co do tego, że trafiłeś kiepski model Panasonica, no cóż zdarza się, ja trafiłem felerny model Philipsa 32cale CRT który kosztował dużo pieniędzy, trafiłem też kiepski model LG LCD...cóż tak to już jest! Teraz wszystko made in China, różnie można trafić....
 

Dejf

New member
ciężko się z Tobą nie zgodzić. tak jest z całą elektroniką.

co do tej opinii o 50" - gdzieś na jakiejś stronie był poradnik - dość konkretnie napisany - i była opinia, że kupowanie plazmy poniżej 50" się nie opłaca, bo ta technologia się wtedy nie sprawdzi. tak ja zrozumiałem. ale jak już mówiłem, nie zam się, więc nie wchodzę w polemikę:) być może Ty masz racje:)

a co do sygnału: dziś analogowo, a w 2013 już cyfrowo?:) sądzę, ze tv ma służyć 3-4 lata
czyli potrzeba: MPEG4, DVB-T w tv. tak? coś jeszcze? chociaż

chciałbym coś w miarę w nowymi technologiami, żeby starczyło na trochę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sądzimy - dobrze , cokolwiek miałeś na myśli.
Ale warunki spełnia :
Sharp 32le430
Sony 32 EX 402
Toshiba 37BV700
 

Dejf

New member
Samsung LE32C650 / Samsung LE37C650
SAMSUNG LE32C530 - tańszy ok 400 zł od powyższego. warto dopłacać?
LG 32LE5300


który model byście wybrali?
 

digitalus

Banned
Samsung LE32C650 / Samsung LE37C650
SAMSUNG LE32C530 - tańszy ok 400 zł od powyższego. warto dopłacać?
LG 32LE5300


który model byście wybrali?
Do sygnalu sd zdecydowanie wybralbym plazme.Nawet najtansza plazma sprawdzi sie lepiej niz lcd . Np LG 42pt353 lub panasonic CX3E
kliknij tutaj. Plazma to przede wszystkim wiecej szczegolow.Zdjecia wykonane przy pomocy bardzo slabego aparatu. Jesli nawet na takich zdjeciach widac roznice to lepiej kupic plazme. W domu roznica bedzie jeszcze bardziej widoczna na korzysc plazmy.
http://www.hdtv.com.pl/forum/639679-post19.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/649492-post27.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/647787-post2.html

LG kupisz za okolo 1450 zl. pansonic cx3e jest w podobnej cenie
http://www.ceneo.pl/;01511058015-10.htm
 
Ostatnia edycja:

bramkarz66

New member
Prośba o opinię

Witam.
Ja również jestem na etapie zmiany tv. Zainteresował mnie Sharp LC-32LE320E.
Pokój ma pow. ok. 20m2, okna od strony południowej.
Odległość ok 3-4 m
Sygnał z dekodera Polsatu i Vectry, z czego Vectra HD
Ma służyć głownie do TV, czasem DVD
Nie może być większy ze względu na miejsce gdzie ma stać.
Co sądzicie o tym modelu, ewentualnie może coś alternatywnego polecicie, również LED.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 
Do góry