LCD - laptop (kable i ustawienia?)

katiaa

New member
Kupiłam Samsunga LE26B450, postanowiłam podłączyć do niego laptopa - kupiłam odpowiednie kable (D-Sub) i audio, wszystko działa jak należy, ale mam do Was dwa pytania - czy po odłączeniu laptopa można zostawić kable podłączone do LCD (nie chce mi się za każdym razem podczepiać)?Jak wygląda sprawa odłączania laptopa - czy można to robić na włączonym komputerze i LCD czy muszą być wyłączone?I ostatnie pytanie - słyszałam od znajomego, że matryca może ulec uszkodzeniu jeżeli długo używa się jej jako monitora i że należy zmienić ustawienia obrazu, jak to jest?
Pozdrawiam i z góry dziękuję, Kasia
 

lukilodz123

New member
Co do zostawienia kabla to możesz spokojnie zostawić byleby druga końcówka nie miała styczności z elementami, które mogą spowodować spięcie, które przeszłoby na TV. Co do odpinania to podpinam i odpinam na włączonym TV i lapku i nic się nie dzieje. A co do psucia się to TV LCD to taki sam ekran jak monitor LCD tylko ma więcej bajerów. Może nie ma takich regulacji rozdzielczości co niektóre monitory ale tak to niektórzy używają na stałe TV
LCD jako monitorów. Jedyne co wiem apropos uszkodzeń i problemów to zaleca się ustawiać rozdzielczość na taką jaką ma natywną TV ale to też wydaje mi się na wyrost.
PS co do jeszcze odłączania kabla z kompa to najlepiej przed odpięciem w TV zmienić źródło z tego RGB/CVBS/PC na inne np. TV
 
Do góry