LCD-ilość kolorów a klasa sprzętu

sowczan

New member
hej,
jestem tuz przed zakupem LCD i mam spory problem z wyborem. Idealnie było by gdybym mógł postawic obok siebie kilka modeli, i odpalić je w warunkach podobnych do domowych, jedak albo źródło jest podłej jakości albo modelu akurat nie ma, a jak jest to cena z kosmosu (mixAGD: 8100 za 40N71!!!, a na ich stronie zadowolenie.pl cena=5400). Przeważnie spotykam się z super opiniami sprzedawców o Samsungach i Sharpach. Co do sharpa- to jestem 'za' ale raczej nie wydam 8tyś na tv (42''), więc może Samsung? Czytam rownież na tym forum by ne kierować się liczbami i o tym że Samsung troche manipuluje tymi liczbami (zwłaszcza kontrast).
Co do samsunga to zastanawia również mnie ilość kolorów . Raczej nie słyszałem by jaiś inny producent podawał ilość kolorów. nie wiem czy lepiej jest matrycę np 6ms (np. Sharp SA1E) czy wielką iloś kolorów (LE N71B)???
 

tom_net

New member
Dużo częście (o ile nie zawsze) liczbami manipuluje LG/Philips mistrzowie. Co do samsunga czy sharpa - wybrałbym sharpa, ma bardzo dobre opinie.
 

Mistic

New member
8ms czy 6 ms to już nie gra roli ja mam samsunga n71 i smużenia na grach w PS2 nie zauważam, jestem zadowolony z zakupu, polecam ten TV, paleta barw naprawde imponująca.
Pozdrawiam.
 

figo

New member
Ja posiadam Samsunga 40N71B od miesiaca i jak narazie to jestem bardzo zadowolony też wybierałem pomiedzy Sharp 37xd1 .
Kupiłem go w RTVMIXAGD za 6100 (cena sklepowa była 7000) wiec zostało na zakup stolika . Ale ostateczny wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam
 

atyp1

New member
samsung

samsungi wypadaja bardzoo korzystnie ...ale moze zniechecic czestsza niz w sharpie, toshibie, sony ...awaryjnosc ...i w takim wypadku ...podobno bardzo nieprzyjazny serwis .....tez myslalem o samsungach opinie w necie mnie troche zrazily.adam
 

sowczan

New member
LCD - ilość kolorów vs szybkość matrycy

Mistic napisał:
8ms czy 6 ms to już nie gra roli ja mam samsunga n71 i smużenia na grach w PS2 nie zauważam, jestem zadowolony z zakupu, polecam ten TV, paleta barw naprawde imponująca.
Pozdrawiam.
No właśnie tylko np. jednym z topowych sklepów internetowych dowiedziałem się że N71B już nie będą produować bo dźwięk i podświetlenie matrycy nie były do końca ok? Ciekawe ile w tym prawdy, dodam że nie jest to opinia którą słyszałem po raz pierwszy. Trochę to dziwne że taki dobry TV wycofuje się po 6miesiącach od premiery.
A co do smużenia, to słyszałem również że przy większych matrycach 8ms to trochę za mało. Dlaczego lider w produkcji LCD nie oferuje szybszych matryc tylko więcej kolorów? Konkurencja (Philips) ma modele nawet z 3ms. A swoją drogą są jakieś pliki .avi czy inne rodzaje plików video, którymi można przeprowadzić swoisty "test smużenia"???? a może jakieś sceny ze znanych filmów??
 

jarwisz

New member
Bez reklam
sowczan napisał:
A swoją drogą są jakieś pliki .avi czy inne rodzaje plików video, którymi można przeprowadzić swoisty "test smużenia"???? a może jakieś sceny ze znanych filmów??

każdy szybki film akcji jest testem na smużenie
ale najlepszym jest..........mecz hokejowy lub piłka nożna - jak widzisz wyrażnie krążek /no może nie zawsze/ i piłkę to wszystko jest OK

pozd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zgadzam się . Piłka nożna jest najlepszym testem. Większość płaskich nie wytrzymuje takiego testu.
Oczywiście że najlepiej postawić obok siebie. Zamów prezentację i sam się przekonasz co jest dobre dla Ciebie. W Twoim domu , w Twoich warunkach i z Twojego sygnału.
Wejdź na priw - bo musisz odpowiedzieć na kilkanaście pytań.
Decyzja zależy oczywiscie tylko od Ciebie.
 

Mistic

New member
Polecam również oglodnąć mecz tenisa i poobserwować piłke czy zostawia za sobą smugi, ja na swoim samsung nie zuważyłem żadnego smużenia, poza tym nie tylko liczy się matryca tylko różne korektory obrazu.
Pozdrawiam.
 
Do góry