LCD do niedużego salonu

kragg

New member
Szukam TV do nie dużego pomieszczenia tzw. "salonu" (czytaj: jest tam kanapa i 2 fotele i tyle salonowości).
Sprzęt przede wszystkim do DVD i hym... nagrań video innego pochodzenia, TV raczej mało, jeżeli już to przede wszystkim programy informacyjne, Discovery i podobne, czasem film. Poza tym być może trochę gier na PC i w przyszłości konsoli. W każdym razie telewizor będzie działał u nas dość rzadko.
Mam jednak poważne ograniczenia:
1. Wymiary pomieszczenia - TV będzie stało w miejscu gdzie jest maksymalnie 80 cm szerokości na niego, TV będziemy oglądali z odległości około 2 m
2. Psychologiczne - (żony, nie moje) jako powiedziałem, że może 32 cale to usłyszałem stanowczy sprzeciw.

Ograniczenia budżetowe nie są jakieś specjalne, ale nie chcę wydawać jakoś specjalnie dużo na sprzęt który będę rzadko używał, więc powiedzmy tak 2,2-2,5 tys to maksimum.
Co moglibyście polecić? Zastanawiałem się nad 23 calowymi Sony lub Samsung, ale Sony odpada bo nie podoba mi się ich wygląd. Może coś innego?
 

radzix

Member
W Twoim wypadku płynność musi być na najwyższym poziomie. Weż 32 cale. Ceny na www.skapiec.pl


1. JVC 32P80 (nr.1 na forum jeżeli chodzi o 32 cale).
2. Toshiba 32R3500
3. Sony 32 W4000
4. Samsung 32A656

Pzdr
 

kragg

New member
Robertus64 napisał:
Jeżeli chcesz cieszyć się obrazem a nie bochomazami na ekranie to posłuchaj przedwówców - 32" i 2 metry = dobry telewizor.

Panowie, niestety 32 nie przejdzie - fizycznie nie mieści sie w miejscu gdzie ma być TV i wspomniana na początku bariera psychiczna :).

TV oglądamy naprawdę rzadko, może 2 razy na tydzień(jakieś 2-3 h łącznie) filmy z DVD itp, może raz na tydzień. Nie potrzebuję raczej czegoś ekstra.
Najlepszy byłby wg mnie sprzęt w przedziale <20,26) cali, czyli do 26 z wyłączeniem raczej 26, zależy mi na wejsciu PC i 2 HDMI.

To raczej ma być jak sprzęt do sypialni. Coś innego może byście mogli polecić?
 

vip_1

New member
w sypialni mam 26 cali i to jest absolutne minimum, odległość do TV to 1,5m i zastanawiam się czy nie zmienić na 32, jeżeli kupisz 20 cali to tak jak monitor w kompie
 

kragg

New member
No dobra, przekonaliście mnie.Po analizie zdecydowałem się na 26 cali.

Nadal nie wiem jaki dokładnie model, a ponieważ staram się być gospodarczym patriotą więc chciałbym coś produkowanego/montowanego w Polsce. Wiem o LG, ale może jakieś inne firmy także montują sprzęt u nas?
Może wiecie które dokładnie mogą to być modele?
 
moim zdaniem popełnisz błąd biorąc 26"

32 to będzie optimum ;)
full hd odpada ze względu na jakość źródła

Funai LT6-m32bb
po co przepłacać

chyba, że naprawdę potrzebujesz tych 100Hz to wtedy JVC
 
Do góry