LCD do dobrze nasłonecznionego pokoju

wizb

New member
Witam
Prosiłbym o poradę odnośnie zakupu LCD do dobrze nasłonecznionego pokoju. Moje warunki to:

odległość od ekranu - od 2,5 do 3,5 m
jak słońce świeci w pokoju - duże okna balkonowe na południe, telewizor ma wisieć na ścianie prostopadłej do okien (wschodniej), stąd często po południu słońce może mocno świecić na telewizor
Jak duży jest pokój - 4x4
jaki masz obecnie telewizor - CRT Elemis
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, wiadomości, czasami sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - późne popołudnie aż do nocy
preferowana wielkość telewizora - od 40" do 42" (skłaniam się bardziej ku 42" - im więszy tym lepszy), 46" odpada bo się nie zmieści
preferowana marka - nie mam (może trochę Panasonic bo jestem zadowoly z ich nagrywarki:smile:)
czego nie lubisz w telewizorach - wszelkich odbić na ekranie, pilota którym trzeba celować żeby zadziałał, ciągłej regulacji głośności przy przełączaniu kanałów i przy pojawiających się reklamach, długiego czasu przełączania się kanałów, najlepiej gdyby telewizor pobierał jak najmniej prądu. Ponieważ nie jest to zakup na 2-3 lata, chciałbym żeby serwis telewizora był dobry
jakie urządzenia będą podłączone - głównie telewizja (platforma N), czasami divx-y, może kiedyś gry,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% TV, 20% reszta
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost ale też czasem z boku (kat jakieś 30 stopni)
jakimi złączami - HDMI, EURO
telewizor ma mieć wifi- niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - niekoniecznie (bardziej zależy mi na jakości obrazu i oszczędności prądu) ale fajnie by było, nie musiałbym podpinać laptopa
jaki masz sygnał - platforma N (wszystkie pakiety)
ile programów HD - 15 kanałów HD
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 6-8h
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3
ma stać czy wisieć - zdecydowanie wisieć
jaka klasa cenowa - do max 3600 zł ale im taniej tym lepiej

Do tej pory myślałem m.in. o Panasonic-u TX-L42D25 i PHILIPS 7665 (ze względu na matowe matryce, 42 cale, obudowy nie są czarne no i w PHILIPS-ie Ambilight ). Za dużo opinii o tych modelach nie mogę znaleźć więc się waham. Może polecicie coś innego albo podpowiecie czy to dobry wybór?
Dzięki i pozdrawiam.
 
Do góry