LCD dla gracza

diaglo

New member
Czytałem wiele forum, wiele tematów na temat telewizorów, ale im więcej stron mam za sobą tym większy mętlik w głowie.

Planuję zakup telewizora LCD jako prezent osiemnastkowy (żebym się nie nudził ucząc do matury)
TV będzie używany: 60 % Xbox 360 (przez HDMI)
20 % (podpięty PC dla oglądania Divix tylko jeszcze nie wiem przez jakie złącze, gdyż pozycja komputera i umeblowanie pokoi potrzebowałoby kabla przynajmniej 5m)
20 % kablówka Vectra SD (ewentualnie w dalekiej przyszłości przesiadka na N)

Z racji mojej sympatii do gier chyba pasma odpada ? Lepszy będzie LCD, tak tutaj gdzieś wyczytałem

Ulubione kanały ? Wiele tego nie mam, ale najczęściej leci sobie TVN.

Budżet : 5000zł
Rozmiar : 46 cali Full HD

Czy to nie za dużo na mój pokój ? W Marketach bardzo odpowiadał mi ten rozmiar.

Pokój: 3,10x3,50
Odległość oglądania : jakieś 3m +/- 20cm
Pokój nasłoneczniony w dużym stopniu jedynie w godzinach popołudniowych, ale z racji rolet i zasłonek to raczej nie stanowi problemu.
Osób przed TV : Tylko Ja, max 2

Telewizor będzie stał na szafce RTV, ale za parę miesięcy planuję go powiesić na ścianie.

Z racji słabego syganłu kablówki zależy mi na technologii 100 Hz.

Jestem ogólnie otwarty na propozycje bardziej doświadczonych użytkowników forum. Zakupu planuję dokonać pod koniec września.

PS: Jak Radzicie mi podłączyć Komputer do telewizora ? Czy 5 metrowy kabel VGA nie będzie powodował jakichkolwiek strat jakościowych ? Czy może lepszym pomysłem byłby kabel DVI/HDMI, ale co wtedy z dzwiękiem ? Nie planuje kupna kina domowego, przynajmniej na początku.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.
Pozdrawiam
 

robcio1

New member
Ja bym zaczoł poszukiwania od 42" - firma JVC , TOSHIBA , SHARP.
Przy takiej eksploatacji gier warto będzie się udać do takiego sklepu gdzie
pozwolą naocznie zobaczyć możliwości wybranych modeli na własne oczy
lub zamówić sobie prezentacje do domu a wdedy jest możliwość przetestowania wszystkich podłączeń oraz kablówki.
 

alyjen

New member
Jeżeli kluczowe znaczenie ma konsola i komputer to przy odległości 3m~ ja bym zaczął raczej od 40" Samsungów i na nich skończył (modele A6xx A5xx) lecąc dalej Toshiby, Panasonic (ale to tylko 37"), dopiero gdzieś na końcu JVC którego niewątpliwe zalety w odbiorze SD na nic się przy konsolach i pc nie zdadzą ;)
 

diaglo

New member
question again

Czy przy wielkościach 37-42" widać różnicę między HD Ready, a FullHD ?
Nie proponujecie mi Tv 46" bo są za duże do mojego pokoju, czy po prostu nie zmieszczę się 5 kaflach ?
 

alyjen

New member
A zależy od odległości i tego co leci, z 15 metrów np FullHD za 20tyś czy HDReady za 2tyś będą wyglądały tak samo ;)

Nie proponuje 46" bo przy odległości 3m moim skromnym zdaniem 46" to za dużo i jak puścisz cokolwiek innego niż HD z komputera, nawet zwykłe DVD to będzie tak sobie wyglądać, no ale to moje zdanie ludzie różnie do tego podchodzą i niektorzy kupują 50" do pokoju 3x4m i też im z tym dobrze ;)

FullHD vs HDready no to zależy do czego ale jeżeli myślisz o konsoli i PC to lepiej mieć FullHD niż nie mieć, rozdzielczość 720p można zawsze na takim telewizorze ustawić i wygląda całkiem przyzwoicie
http://www.ceneo.pl/1438220 - całkiem fajny telewizor, z pewnością jeden z najlepszych monitorów wśród telewizorów ;)

http://www.ceneo.pl/1255347
Super telewizor, całkiem nieźle sprawdza się jako monitor

http://www.ceneo.pl/927523
Jeżeli nie przeszkadzają Ci takie rzeczy jak kiepskie kąty w pionie to jeden z fajniejszych telewizorków sam mam taką tylko 37", no ale to dość stary model są już nowsze

Jeżeli chcesz 46 to np. ten http://www.ceneo.pl/1438230 ;)
 

asoz

New member
A ja zdecydowanie stawiałbym na to. Jeśli chodzi o gry, 46 cali to nawet z metrów możesz oglądać. A postawiłbym na tą Toschibę ze względu na to że w sumie jak każdy LCD dobrze poradzi sobie z grami i komputerem, a dodatkowo to naprawdę niezła maszynka do telewizji. Do tego ma głośniki Onkyo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do gier możesz śmiało przy tej odległości brać 46":
Sharp X 20
Sharp X 8
Toshiba 46XF 350/355
 

diaglo

New member
Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli źle mówię - Przy takim budżecie nie dostanę nic 46" + 100 Hz ? Czy technologia stu herców warta jest dołożenia np 500 zł to ogólnego budżetu ? Czy naprawdę to dużo daje w przypadku kablówki ?
 

SNAJPERSTWO

New member
Zgadzam się z kikim do gier 46 cali ale do sygnału SD :hmm: Niechcesz kina domowego hmmm weź sprawdz 40 cali samsung seri 6 i nowy panasonic full hd . Masz za mały pokój żebyu wyglądało to dobże :cool: .
 
Do góry