LCD czy PLAZMA do 3000zł

marolman

New member
Witam
Zastanawiam się nad kupnem tego modelu telewizora LCD SHARP LC-37B20E cena 3tys zł,

Mam kilka pytań:
1. Czy to jest dobry wybór
2. Czy obraz na tym TV będzie lepszy niż na zwykłym CRT 29cali, bo jak ma się to wiele nie różnić to może lepiej poczekać na przypłych gotówki i kupić coś droższego, a może ceny spadną
3. Proszę o wyjaśnienie dla kogo plazma a dla kogo LCD, czy można prosić o podpowiedź czym się to róźni
4. Może jakiś inny model

Parametry:
Jakie masz warunki - wielkość pokoju -> obecnie 18m2, ale później chce go do salonu przenieś 26m2
jaki sygnał ? Cyfra lub Cyfrowy Polsat
jaka odległość od ekranu ? 2,5-3m
jakie urządzenia do podłączenia? komputer (laptop), tuner, może później xbox360 (mało pewne)
jaka klasa cenowa? 3tys
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 60% noc, 40% dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? raczej duże, ale rolety na oknach
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz ulubiony program? kanały sporotwe, filmy
jaki masz telewizor? CRT Sony, Thomson oba 29 cali
Ma stać czy wisieć? najlepiej jakby był wybór



Proszę o rady
Dzięki
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomyśl o plaźmie panasonica 42PV80. Jako jedyna spełni większość Twoich wymagań. W tej cenie i w Twoich warunkach nie ma alternatywy. PZDR
 

TigerInginier

New member
odpowiedzi :
ad1. ja bym tego nie wybrał.
ad2. obraz bedzie wiekszy niz na Twoich CRT ale czy lepszy trudno powiedzieć, na sygnale SD na pewno nie powali cie na kolana. Kolory bedą troche jak z komiksu, w dzień w jasnym pomieszczeniu obraz bedzie wygladał przyzwoicie ale w nocy bedzie za jasny, przesycone kolory i granatowa czerń, z czasem idzie sie przyzwyczaić tak jak każdy uzytkownik LCD.
ad3. podstawowa róznica pomiedzy plasma a LCD: w plasmach każdy piksel świeci własnym światłem dzieki czemu uzyskuje sie obraz naturalny podobny do CRT z duzą paletą kolorów i dużą głebią czerni a w LCD tylne białe światło zasłąniane lub odsłaniane jest przez piksele dlatego trudno na lcd uzyskac dobra czerń i trudno wyeliminować smużenie.
Dla kogo LCD - jezeli masz zamiar uzywać TV również jako monitora, do gier, www itp. albo masz zamiar dużo grać z np. xboxa kup LCD. Plasma "nie lubi" stałych elementów obrazu jak np loga stacji, stałych obrazów w grach i podczas używania TV jako monitora. To podstawowa wada plasm. Ale jezeli chcesz ogladać telewizje,z komputera filmy i do tego przeważnie w nocy kup plasme. W dzień obraz plasmy, podobnie jak CRT, nie wygląda rewelacyjnie, obraz LCD moze wyglądac wtedy lepiej, ale przy lampce nocnej w zaciemnionym pokoju obraz plasmy supernaturalny a ten sam na lcd wyglada jak kreskówka.
ad4. panasonic 42PV80 lub LG PG 42 6000 na dzień dzisiejszy to chyba najbardziej udane modele za troche ponad 3 "koła"
 

marolman

New member
@kiki
Tutaj mozna tego sharpa dostać za równe 3tys.
http://allegro.pl/item366563580_super_promocja_sharp_lc_37b20e.html


To teraz sam nie wiem już co kupić plazme czy LCD, możecie powiedzieć co jest bardziej uniwersalne, jak piszecie mi że obraz na LCD SHARP LC-37B20E ma być gorszy lub podobny do CRT to ja nie wiem czy jest sens zmiany tylko po to żeby wygląd zew był ładniejszy, możecie mi napisać czy ten telewizor SHARP LC-37B20E za 3tys przyniesie mi zadowolenie i radość czy nie ma takiej możliwości.

Telewizor jak to telewizor ma głównie służyć do ogladania programów telewizyjnych ale na pewno też będe chciał podłaczyć laptopa (www, coś do pracy zrobić), w wolnym czasie jakiś film z kompa obejrzeć, może kiedyś xbox'a dorzucić.
 

marolman

New member
Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem troche dołożyć, jaki polecacie TV do 6000.00zł.

Proszę o wasze rade:
- jaka marke (ja jestem za sharpem)
- ile cali


Jakie telewiozor polecacie za te 6 tys. plazme czy lcd proszę o wasze typy.

Dzięki!
 
Do góry