LCD czy LED???

victory4

New member
Witam
Chciałbym kupić telewizor tak za ok 2800 myslałem o sony kdl-37ex500.
Warto wydać teraz na LCD czy lepiej kupić jakiś tańszy LED??
pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LED to też LCD. Też ma matrycę tyle że zamiast świetlówek na diody do podświetlenia.

Za mało danych :

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

victory4

New member
odległość od ekranu ok 3-3,5m
jak słońce świeci pokój jest bardzo nasłoneczniony sa w nim 4 okna i drzwi balkonowe
Jak duży jest pokój pokój ma ok 28m2
jaki masz obecnie telewizor a taki stary malutki panasonic
jakie programy najczęściej oglądasz filmy mecze wiadomości ale dużo chciałbym z dysku przenośnego
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem głównie wieczorami
preferowana wielkość telewizora 37-42
preferowana marka sony, philips
czego nie lubisz w telewizorach
jakie urządzenia będą podłączone dekoder UPC i czasami komputer, dysk przenośny, pendrive
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami zależy mi bardzo na usb i taki co nie robi problemy z czytaniem filmów z napisami
jaki masz sygnał ?
ile programów HD jeszcze ani jednego ale od października będą 3:)
ma stać czy wisieć stać na półce
jaka klasa cenowa do 3000zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odległość dobra nawet na 46" . I dobrze to przemyśl.
W Twojej klasie :
JVC 42 R 10
Sharp 40 LE 705
Panasonic 42 S 20
Sony 40 EX 500
Sharp 46 DH 65
Toshiba 40 SL 733
Toshiba 46XV 733
Sharp 46le600
 

Ares78

New member
Witam
Chciałbym kupić telewizor tak za ok 2800 myslałem o sony kdl-37ex500.
Warto wydać teraz na LCD czy lepiej kupić jakiś tańszy LED??
pozdro

Przy cenie i założonym budżecie, zamiast wersji 37 calowej modelu zdecydowanie lepiej wybrać 40" kosztuje niewiele drożej. O samym modelu możesz poczytać chociażby w tym rozbudowanym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/4...x500-nowe-ccfl-opinie-test-wszystko-o-72.html . Odnośnie technologii podświetlenia to diody LED są ciekawy rozwiązaniem, ale przy pełnym podświetleniu i z wygaszaniem miejscowym, ale to już inna półka cenowa.
 

Mike25

New member
victory4
Jeśli byś się decydował na EX500 to tak jak kolega wyżej polecam wersję 40''. 37'' jako jedyna przekątna tego modelu posiada gorszą matrycę firmy AUOptronics (słabsze kąty i gorsza czerń). Cała reszta (poza modelem 60'' z matrycą Sharpa) jest na dobrych i uznanych matrycach S-PVA ze wspólnej fabryki Sony-Samsung.
 

mistus

New member
a czy to nie jest tak że lepiej kupić dobre lcd z klasycznym podświetlaniem niż tanie krawędziowe LEDy?

ja jakoś różnicy nie widzę :/.
sprzedawcy w takich chwilach mówią że szczęśliwym człowiekiem jestem :)
 

Mike25

New member
A lepiej kupić ten sony czy jakiś tani LED???
Tani LED będzie znacznie gorszy od CCFL. Przede wszystkim chodzi tu o równomierność podświetlenia. Krawędziowe ledy dają też gorsze kąty widzenia. Więc jeśli led to tylko full LED i najlepiej z local diming. Póki co technologia ta jest dostępna w modelach z najwyższej półki i zapewne jeszcze kilka lat upłynie zanim będzie standardem w TV ze średniej półki.
 

Ares78

New member
No niestety coraz częściej są stosowane matryce 40 calowe, a nie 42... Odnośnie podświetlenia, to jak dla mnie klasyczne spisuje się lepiej niż diodami LED w krawędziach obudowy (a przynajmniej w tańszych modelach). Ale pomijam tutaj już kwestie estetyczne.
 

victory4

New member
Aha dzięki to chyba jednak zdecyduje się EX tylko że on jest no nie ładny NX jest dużo ładniejszy wizualnie, bo ta srebrna listwa jest straszna w ex
 

Mike25

New member
Idź i zobacz na żywo w jakimś sklepie jak się prezentują. Moim zdaniem są bardzo ładne, ale to oczywiście rzecz gustu. Skoro tak bardzo Cie gryzie srebrna listwa to masz jeszcze wersje z listwą niemal że czarną (też szczotkowane aluminium). Ten model to EX501. Prezentuje się tak
4905524644937F1.jpeg
 
Do góry