LCD bez MPEG-4 - warto??

profesorekzsl

New member
Witam!
Planuję kupić do sypialni jakiś LCD 26 cali nie wydając za dużo. Minus jest taki że model ten nie posiada tunera MPEG-4 - TV będzi epodłączony do kablówki. Czy bez tego tunera zakup nie ma sensu? Co tracę?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Tracisz możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej,ale jak napisałeś telewizor będziesz miał podłączony do kablówki to w tym przypadku nic nie tracisz.
 

Ares78

New member
Tym bardziej, że nie wiadomo jak to będzie z cyfrową telewizją naziemną w Polsce (czy zostaną dotrzymane terminy), jak na razie mamy dostępne jedynie transmisje testowe... Także jeśli wiesz, ze będziesz korzystał z platformy cyfrowej, czy też właśnie kablówki to tuner mpeg-4 nie jest jakoś specjalnie niezbędny.
 

LUPO78

Banned
Ares78 za dużo kasy zostało włożone w dvb-t by nie wprowadzili,a druga sprawa to są zmuszeni z zewnątrz do wprowadzenia cyfrowej tv :smile: pytanie czy w przyszłości profesorekzsl nie będzie używał tego tv podłączonego do innego sygnału niż kablówka np na działce i wprowadzą dvb-t i wtedy ogarnie zdziwienie gościa że nie działa-chyba lepiej warto dorzucić trochę kasy i kupić coś nowszego i w mpeg-4 niż starocia,z drugiej strony to żadną rewelacją ten tv nie jest,jak to co niektórzy się na forum wypowiadają,jedyna rewelacja to gwarancja i cena
 

Ares78

New member
Ares78 za dużo kasy zostało włożone w dvb-t by nie wprowadzili,a druga sprawa to są zmuszeni z zewnątrz do wprowadzenia cyfrowej tv :smile: pytanie czy w przyszłości profesorekzsl nie będzie używał tego tv podłączonego do innego sygnału niż kablówka np na działce i wprowadzą dvb-t i wtedy ogarnie zdziwienie gościa że nie działa-chyba lepiej warto dorzucić trochę kasy i kupić coś nowszego i w mpeg-4 niż starocia

Tak, ale nie kiedy mamy termin wprowadzenia cyfrowej telewizji naziemnej? 2013? Czy coś koło tego, do tego czasu duża szansa, że telewizor zostanie zmieniony, ewentualnie termin przesunięty, oczywiście lepiej mieć mpeg-4 niż go nie mieć, ale w jego przypadku sprawa życia i śmierci to raczej nie będzie. Oczywiście to moje prywatne zdanie :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Ares78 za dużo kasy zostało włożone w dvb-t by nie wprowadzili,a druga sprawa to są zmuszeni z zewnątrz do wprowadzenia cyfrowej tv :smile: pytanie czy w przyszłości profesorekzsl nie będzie używał tego tv podłączonego do innego sygnału niż kablówka np na działce i wprowadzą dvb-t i wtedy ogarnie zdziwienie gościa że nie działa-chyba lepiej warto dorzucić trochę kasy i kupić coś nowszego i w mpeg-4 niż starocia,z drugiej strony to żadną rewelacją ten tv nie jest,jak to co niektórzy się na forum wypowiadają,jedyna rewelacja to gwarancja i cena


No cos TY jak nie masz anteny z dachu to to na co komu to!!!
 

LUPO78

Banned
Tak, ale nie kiedy mamy termin wprowadzenia cyfrowej telewizji naziemnej? 2013? Czy coś koło tego, do tego czasu duża szansa, że telewizor zostanie zmieniony, ewentualnie termin przesunięty, oczywiście lepiej mieć mpeg-4 niż go nie mieć, ale w jego przypadku sprawa życia i śmierci to raczej nie będzie. Oczywiście to moje prywatne zdanie :)
tu masz terminy UKE - NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA (NTC) do 2013 to ma być sygnał analogowy wyłączony
 

deka87

New member
Wiem że temat był poruszany dawno temu, ale nowszego nie znalazłem więc napiszę tutaj.

jak masz kablówkę - MPEG 4 jest Ci niepotrzebne.
Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć. U mnie w kablówce teraz testują sygnał cyfrowy i nadają właśnie w mpeg4. To samo jest u moich rodziców - też mieszkają w Łodzi i mają sygnał z kablówki, ale innej niż ja i problem polega na tym że z 2-3 lata temu wybrałem im 32LZD85, który nie obsługuje mpeg4 i teraz będzie mały zonk jeśli kablówki będą nadawać w mpeg4, a jak będą jednak nadawać w mpeg2 to ja będę miał zonka (47LD450 brak mpeg2)
 
Do góry