LCD 42' do 4500zl

pawel_mst

New member
Witam, w koncu udalo mi sie odlozyc jakas gotowke i za jakis czas bede gotowy kupic telewizor
smile.gif
Wiec prosze o porady co do kupna, bo niestety nie znam sie na tym, a nie chce kupic szajsu. Po pierwsze telewizor bedzie w 85% wykorzystywany tylko i wylacznie do ogladania filmow DVD (o przyszlosci [bluray] narazie nie mysle), poza tym bedzie podlaczony pod kablowke cyfrowa z Multimedii, ale to jest malo wazne bo TV nie ogladam (wszedzie polityka). FullHD jak najbardziej, konsole nie mam, ale moze bede mial :), Wiec tv ma byc dobry glownie do ogladania DVD. Interesuja mnie 42' poniewaz odleglosc ogladajacego od TV to jakies 2,8-2,9m. Cena ktora moge zaplacic to max 4500zl, ale jezeli jest mozliwosc kupienia czegos fajnego i dobrego taniej to chetnie skorzystam. Wiec na tyle. Jezeli potrzebujecie wiecej info pytajcie, bede odpisywal. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam!
 

pawel_mst

New member
hm... telewizorki piekne, ale chyba jednak poza moim zasiegiem finansowym... Jakas tansza alternatywa? Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
 

pawel_mst

New member
Rzeczywiscie moj blad. Zrobilem wywiad po wroclawskich sklepach i ceny mieszcza sie w mojej normie. Ale z biegiem czasu mam coraz wiecej pytan. Przegladalem forum i zaczalem zwracac uwage rowniez na inne rzeczy.

Np. gdybym chcial podlaczyc ten tv do komputera czy przekaz bedzie dobry, czy bede mogl wyswietlac obraz z komputera w full hd, czy ogladajac film dvd z komputera, jakosc w tv bedzie bardzo dobra. W ogole czy mam mozliwosc podlaczenia go do kompa przy karcie 8800gtx [ (2x wyjscie DVI), procesor c2d e8500, 4gb ram. Niestety kupujac karte rok temu nie zadbalem o zlacze hdtv. Dopiero teraz stwierdzilem, ze komputer podlaczony do 42' daje cudowne mozliwosci (filmy hd, dvd, gry), ale nie wiem czy bedzie mozliwosc podlaczenia go u mnie.

Poza tym jak wspominalem tv bedzie sluzyl mi glownie do ogladania dvd (mam dosyc dobrze rozbudowa biblioteczke w tym formacie), ale szczerze poki co nie posiadam jeszcze odtwarzacza dvd, ktory moglbym podlaczyc po nowy tv. Jedyna mozliwoscia jest dla mnie PC, a nad stacjonarnym dvd sie jeszcze zastanowie (wraz z kinem domowym).

edit: Docelowo jednak tv bedzie podlaczony pod stacjonarny odtwarzacz dvd. I prosze o porady glownie w tym kierunku. Pytam o kwestie komputera, bo jezeli jest mozliwosc podlaczyc taki tv to dlaczego nie? Ew. podlaczanie pod komputer bedzie kwestia testow i zabawy (gry).

[Tak na marginesie, to takie stacjonarne dvd do np. jednego z tych tv podlacza sie przez jakie zlacze? Zazwyczaj widzialem, ze za pomoca euro, a tutaj na forum wyczytalem ze juz przez hdmi? Moze zle zrozumialem?]

Przyjme kazde rady i wskazowki. Bardzo prosze o pomoc. Za kilka dni chce juz kupowac jeden z tych telewizorow. Chcialbym byc w 100% utwierdzony w swoim wyborze i znac mozliwosci tego tv. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry