LCD 40" z matową obudową

Czy odbicia w obudowie typu "wysoki połysk" przeszkadzają w oglądaniu TV?


  • Total voters
    0

SpeedyM1

New member
Witam wszystkich.
Chcę kupić LCD 40" ważne poza parametrami technicznymi jest jednak to aby obudowa była matowa. Tutaj właśnie zaczyna się problem, ponieważ jest mało modeli telewizorów z traką właśnie obudową. Do tej pory znalazłem kilka modeli Sony, ale może są jeszcze jakieś inne marki. Proszę napiszcie jakie marki i modele polecacie do
odlądania z odległości 3m
boczne światło słoneczne od 14 do wieczora (rolety są zawsze w pogotowiu)
teraz standartowa kablówka a w przyszłości DVD lub blue ray (może PS3), PC
cena 4500 PLN
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony D 3500
Toshiba 40 XF 355 - malutka ramka prawie nie ma sladu odbić.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

DSC_0202.JPG
 

SpeedyM1

New member
KDL - 40W4000 Niestety ma zmieniony wygląd w stosunku do poprzednich modeli i z wielką przykrością stwierdzam że firma Sony uległa trendom mody i wypuściła ten model w obudowie typu "wysoki połysk".

KDL-40W3000 nadal jest dostępny w ofercie Sony i wcale nie jest to taki stary model.

Co do Toshiby to niestety ale nawet w małej ramce są odbicia i dla mnie są one dyskwalifikujące taki telewizor pod względem ergonomii.

Co do ergonomii to czy nie uważacie że firmy kreując trendy zapominają o tej pomijanej ale ważnej kwestii, robiąc z kupujących "stado owiec" które poleci na piękny błyszczący telewizor z super matrycą o najlepszych parametrach technicznych z którego i trak nie będziemy zadowoleni. Przecież oglądając taki telewizor przy jakimkolwiek źródle światła będziemy widzieli jego odbicie w obudowie, co rozprasza nasz wzrok i przeszkadza w delektowaniu się wspaniałym obrazem. Podobnie sytuacja ma się z podświetlanymi elementami umieszczanymi na obudowie telewizora.

Sformułowanie "stado baranów" odnosi się do pojęcia znanego z marketingu - "owczy pęd" i oczywiście niema na celu obrażenia nikogo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest tak źle , człowiek zaangażowany w treść programu zapomina o
błyszczącej ramce :D nawet przy dużym nasłonecznieniu.
Ale są na rynku modele matowe.
 
Do góry