LCD 37" największa płynność przy sygnale SD

Hary.Keogh

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu nowego telewizora, najlepiej 37" LCD. Przeglądałem forum, dużo informacji udało mi się pozyskać, ale pozostała jeszcze jedna najważniejsza dla mnie kwestia - który telewizor zapewni największą płynność obrazu? I nie chodzi mi o "klatkowanie", tylko o smugi i pozostałości po poprzeniej ramce. Rodzice mają Samsunga LE32M87BDX, sygnał ze starego dekodera Cyfry+ lub DVD podpiętego pod SCART i generalnie przy szybszych scenach wygląda to kiepsko - na filmie ktoś szybko ruszy ręką, i widać smugę po ruchu. Rodzice sie przyzywczaili i tego nie widzą (lub wzrok z racji wieku już nie ten :) ale dla mnie taki efekt całkowicie eliminuje przyjemność z oglądania. Jak tam miało bybyć, to zostałbym jeszcze przy swoim 24" CRT Sony :)
Jak dobrze rozumiem, to czas reakcji jest za ten efekt odpowiedzialny. Czy np. Samsung le37a656 ze swoimi katalogowymi 4ms zapewni obraz bez smug z DVD i sygnału SD? Jak nie, to jaki inny LCD?
Acha, i najlepiej do 3500 - 4000 PLN :)

Hmm, właśnie czytam o plazmie Panasonica TH-37PV80 i wygląda na to, że nie ma ona tej wady związanej ze smużeniem. Czy jest tak, że dla moich zastosowań (cyfrowy polsat/cyfra +, potem cyfra+ hd) i zwykłe DVD, bez zamiarów kupna BluRay, konsoli czy podpinania kompa, to jednak taka plazma będzie najlepszym rozwiązaniem? No i tańsza do tego.


Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
Hary
 
Ostatnia edycja:

Hary.Keogh

New member
Dzięki, Kiki, za odpowiedź i linki. Bazując na wypowiedziach i testach z forum , między innymi Twoich, zdecydowałem się na Panasa 42PV80 - już stoi w salonie :), pięknie wygląda i pięknie świeci. A pomyśleć że chciałem LCD ;)
Teraz jeszcze ampli i głosniki (i znowu bazując na forum, pewnie Onkyo 506 + Jamo 606) :) i nie ruszam się z domu przez miesiąc :)

Pozdr
Hary
 
Do góry