LCD >32 cale PC+DVD budżet 5000zl

sunion

New member
Witam
Nosze się z zamiarem kupna telewizora HD i chciał bym prosić was o pomoc
Przeglądałem wiele wątków ale nie znalazłem odpowiedzi więc zakładam nowy.

- Telewizor ma służyć głownie do oglądania HD(30%) + divix(40%)+ gry(20%)+SD TV(10%). Sygnał będzie szedł z pc początkowo przez przejściówkę dvi->hdmi a docelowo streemingiem przez xbox360.
- Odległość od telewizora: 3,8 - 4,2m
- Budżet dostępny: to 5000zl (nie przekraczalny bufor 300zl bo szykują się obiżki lutowe)
- nasłonecznienie: okna poddaszowe 3m za tv, nasłonecznienie kiepskie.
Ze względu na przeznaczenie wydaje mi się, że najlepsza technologia to LCD jednak mam z nią najwięcej kłopotów. Ze względu na odległość tv od ekranu nie interesują mnie modele mniejsze niż 37 cali(najlepiej w okolicach 40). Przy takiej odległości i budżecie myślę, że o full hd nie ma co rozmawiać

Jeśli chodzi o inne technologie to dokonałem już wyboru. Docelowo zamierzam zdecydować podczas prezentacji porównując lcd plazme i 3lcd. Jeśli kogoś interesuje mój wybór to:
plazmy : Panasonic TH-42PV60E Samsung PS-42C7H
TylnaProjekcja : Sony KDF-50E2010

Proszę o pomoc w wyborze modelu lcd i zapraszam do dyskusji.

Mam kilka propozycji co o nich sadzicie:
- JVC LT-37R71
- Samsung LE37R72B
- Samsung LE40R51B
- Sharp LC-37GA8E
 
Ostatnia edycja:

sunion

New member
Witam

Bylem wczoraj w MM i udalo mi sie namowic sprzedawacow na prezentacje z roznych zrodel sygnalu.
Ogolny wniosek: LCD NIE NADAJE sie do ogladania sygnalu z kablowki.
Z modeli, ktore wymienilem udalo mi sie obejzec wszystkie plazmy oraz 2 samsungi. Ogladalem tez inne modele ale nie pamietam jakie glownie sharpy ale nie udalo mi sie trafic na Sharp LC-37GA8E. Co do syganlu HD to na wiekszosci telewizorow (wymieninych wczesniej) wyglada slicznie. Mialem okazje tez przetestowac na lcd z dvd i szczerze mowiac wygladalo to tak sobie. Na szczescie nie bylo ono podlaczone przez HDMI. Mam pytania

- czy przez podlaczenie przez HDMI obraz SD z dvd bedzie duzo lepszy na LCD?

- czy sygnal z n ki albo z cyfry na kanalach SD wyglada duzo lepiej od kablowki na LCD czy mozna to do siebie porownac?

- Nie widzialem sygnalu z kompa wiec pytanie czy sygnal z kompa przez DVI bedzie na lcd wygladal tak samo jak sygnal HD z nki ?

Acha z modeli ktore ogladalem zdecydowanie najlepsza jest plazma panasonica
dla sygnalu pal z dvd oraz kablowki.
Jesli chodzi o hd tez sie super sprawuje ale w tej kategori najbardziej podobal mi sie Samsung LE37R72B.
 
Do góry