LCD 32-37" <2500zł

P1T3RR0

New member
LCD 32-37" <2500zł
SD Cyfra+, DVD, Komp (HD + Net)
Witam, na wstępie chciałbym przywitać się w Szanownym gronem HDTV.com.pl jako, że to mój pierwszy post tutaj.
Przechodząc do rzeczy, chciałbym poradzić się Was w sprawie kupna telewizora LCD. Szukałem na tym forum (oraz innych) informacji, odwiedziłem kilka sklepów i mam już pewne pojęcie lecz wydając tyle pieniędzy chcę zrobić pełne rozpoznanie :)
Telewizor będzie oglądany z odległości ok 2 - 3,5 m, rzadziej ok 5 m, ale na tyle co się tak ogląda to nawet obecny 28" Philips CRT od biedy starcza. 37" powinno więc starczyć tym bardziej, że 40" już się nie zmieści w przeznaczonym miejscu, no i raczej ciężko dostać coś dobrego w takiej cenie...
Telewizor będzie "obsługiwał" do 4 osób, rzadziej więcej. Z obserwacji wynika że kąty maksymalne to ok 90 st. I w tej kategorii bardzo pozytywnie wypadł Panasonic model S10E (oglądałem 32" ale 37" nie różni się chyba zanadto).
Co do złączy, TV musi mieć 2 Euro/Scart (SAT i DVD), antenowe RF, HDMI ze 3 by się przydały na przyszłość, ale taka ilość to raczej standard już. I to jest podstawa, ale wiadomo, że od ilości złącz głowa nie boli, więc componentem i D-Sub bym również nie pogardził.
Materiał który będzie odtwarzany przez TV to SD z Cyfry+ (przynajmniej przez rok, później się pomyśli o czymś z HD), Materiał z DVD (głównie jednak w formacie DivX), no i jest plan by podpiąć do niego jakiegoś HTPC prostego do filmów HD i neta. A czytałem coś, że niektóre TV ze stajni Toshiba, odbierają z kompa tylko 1366x768 więc takiej sytułacji chciałbym uniknąć, musi być FullHD.
Na razie najlepszym wyborem wydaje się być wspomniany Panasonic TX-3xS10E. Obraz wydaje się być w porządku (w marketowych warunkach), a kąty widoczności są niesamowite.
Zwróciłem jeszcze uwagę na:
Sharp LC-32DH77E (Design fajniejszy niż w Panasonicu, obraz podobny jednak kąty gorsze)
Sharp LC-32LE600E (Niby LED wię eko itd, jednak jeśli chodzi o oglądanie to j.w.)
Nie mam jednak preferencji co do tych marek, więc, jeśli ktoś komuś chodzi po głowie jakiś inny model to podawajcie.
U mnie w mieście mało jest TV takiej klasy na których są jekieś dema dobrej jakości, w większości to SD puszczny na kilkadziesiąt TV więc trudno oceniać jakość obrazu... Materiał HD widziałem jedynie na LC-32DH77E.
Aha jeszcze jednak kwestia poboczna, ale nie będę zakładał nowego tematu. Podłączając kompa pod TV, obraz mogę przesłać, przez DVI>HDMI lub przez D-Sub, dźwięk jak? można np. z jacka pod chinche?
pozdrawiam wszystkich i dziękuję z góry za ewentualną pomoc
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Widzę że wpadł Ci w oko Panasonic,a więc polecam Ci też Panasonica,ale inny lepszy model i lepiej wyposażony 37 G10 w sklepach internetowych można go kupić od 2700zł.Przy twojej odległości oglądania 32 cale jest za małe i lepiej takiego nie kupuj.A co do kątów to słusznie zauważyłeś że panasonic ma dobre kąty,jedne z najlepszych wśród Lcd,a to dzięki doskonałej matrycy IPS ALPHA,którą posiada tylko Panasonic i Hitachi.
 
Do góry