LCD 26" 1500-2000 zł

Fanatik

New member
Witam wszystkich userów jako świeżak tutaj !

Jestem na etapie kupna LCD i prosiłbym o pomoc w wyborze.

wielkość pokoju: 3 x 4,5 m
preferowana marka: samsung, sharp, toshiba, sony
preferowana wielkość ekranu: tylko i wyłącznie 26 cali
jaki sygnał: kablówka, za jakis czas polsat albo vectra dekoder
jaka odległość od ekranu: 2m - 2,5m
jakie urządzenia do podłączenia: głównie dvd poprzez hdmi, może komp, aparat, głośniki
jaka klasa cenowa: 1500-2000 zł
jakie masz nasłonecznienie pokoju: mam takie rolety że w największy żar mogę mieć ciemną mogiłę w pokoju, generalnie pokój "od słońca" ale to nie problem
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - wieczór, noc
ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Ma stać czy wisieć: Stać
Czego oczekujesz od telewizora: Jakość obrazu (analogowa dobra jakość), brak/nikłe smużenie, dobry kontrast
Jaki masz ulubiony program - polsat sport, eurosport (piłka nożna), tvn turbo, sporadycznie coś innego
jaki masz telewizor - aktualnie crt sanyo z 90 roku, który umarł śmiercią naturalną, świeć Volcie nad jego tranzystorami ;)
Co Cię wkurza w telewizorach - smużenie, pikseloza, duże zużycie prądu
Full Hd czy HD ready - HD Ready, Full HD raczej na przyszłość
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: albo małe światło albo bez światła
Czy masz swoich faworytów - myślałem coś o Samsungu LE 26 B460 ale wg wielu osób Sharp Aquos LC-26D44E zjada go na wstępie (m.in. jakością obrazu z sygnału analogowego, odwzorowaniem kolorów, poza tym made in japan), kminiłem też nad Toshibą Regza (wysokie noty w wielu testach) i ogólnie sprawdzałem Soniaki ale ciężko raczej znaleźć coś konkretnego poniżej 2000 zł.

Oczekuję ostrego obrazu, oglądać zamierzam głównie filmy na DVD (70% czasu) i czasami jakieś mecze (30%). Chciałbym również aby kupiony model był stosunkowo nowy na rynku, nie żeby miał 2 miesiące ale góra 2 lata.
 
Ostatnia edycja:

Fanatik

New member
BoDeX napisał:
przejrzyj ofertę samsunga / monitory komputerowe z funkcją TV

przeglądałem, wśród wymienianych wad często gości zbyt duże smużenie więc odpada (do oglądania sportu to słabo), chcę dedykowany TV a nie monitor z funkcją TV
 
Do góry