Laptop z vga a telewizor lcd

st3ja

New member
witam serdecznie,

czy kupując taki komputer:
http://allegro.pl/item528309134_hp_6735s_ql_60_4gb_160gb_bluetooth_kamera_torba.html
czyli tylko z wyjściem vga (d-sub) jestem w stanie podłączyć go do telewizora lcd?
Znalazłem informację, że istnieją telewizory wyposażone w złącze pc (czyli - z tego co wyczytałem - zwykłe vga, ale to chyba marginalne sztuki..), więc może w ten sposób?
Będę wdzięczny za wszelkie info.

Pozdrawiam serdecznie
J.
 

lukaszby

New member
Jeśli telewizor będzie miał wyjście VGA to myślę, że tak. Ja w każdym razie w taki sposób mam podłączonego laptopa do telewizora LCD.

Pozdrawiam
Ł.
 

Voy

New member
ale to chyba marginalne sztuki..
Obawiam sie, ze jestes zdeczka nie na czasie. Zdecydowana wiekszosc telewizorow posiada zlacze VGA. Wyjatkiem moga byc jakies starsze modele Philipsow i plazmy Panasa z serii PV, cos tam jeszcze, w tej chwili nie pamietam. Tylko jak bedziesz kupowac kabel to nie zapomnij o dzwieku bo przez VGA go nie uzyskasz.
 

st3ja

New member
Voy napisał:
Obawiam sie, ze jestes zdeczka nie na czasie. Zdecydowana wiekszosc telewizorow posiada zlacze VGA. Wyjatkiem moga byc jakies starsze modele Philipsow i plazmy Panasa z serii PV, cos tam jeszcze, w tej chwili nie pamietam. Tylko jak bedziesz kupowac kabel to nie zapomnij o dzwieku bo przez VGA go nie uzyskasz.

Wiesz co? Nie oglądam każdej sztuki telewizora jaka wyjdzie pod kątem złącz. W ogóle - nie jestem jakimś sprzętowym onanistą. Na forum zapisałem się po to, by ustalić jaki telewizor kupić pod kątem rodziców, i tyle. Więc masz rację - nie jestem na czasie NA TYLE BY WIEDZIEĆ, ŻE PRZESTARZAŁE ZŁĄCZE JEST NADAL STOSOWANE W NOWYCH TELEWIZORACH.
Trafiłeś w sedno, bo akurat posiadam 37PV80, w którym tego złącza brak.
Jakiś pomysł jak podłączyć dźwięk?

Pozdrawiam,
J.
 

a4tech

New member
@st3ja


Jesteśmy w stanie Ci pomóc a właściwe odpowiedzieć na Twoje pytanie...
Jest tylko jedno maleńkie ale...
Musisz nam podać model TV :p

Możliwości połączeń obrazu jak i dźwięku do nowych TV są rozmaite :D

W końcu podałeś model swojego TV :)
Czy jesteś pewien, że Twój TV nie ma wejścia VGA pod PC ???

Taką opiskę 37PV80 znalazłem w sieci.

Złącza:
3 x HDMI
komponent
S-VIDEO
2 x SCART
słuchawkowe
wejście audio
wejście PC


Dlatego proponuję Ci jeszcze raz sprawdzenie, jakie złącza posiada twój TV.
Ew. zrobienie zdjęcia tyłu odbiornika i wstawienia link-u do niego.


I nie denerwuj się... Jesteśmy tu po to aby sobie pomagać :eek:k:


Pozdro.

ps. i nie nazwał bym złącza VGA przestarzałym. Ewentualnie jak już to analogowym :D
 
Do góry