Laptop vs Popcorn

MTK

New member
Siemano!
Od jakiegoś czasu zacząłem zbierać filmy HD (mkv)
Mój lapek ma tylko wyjście d-sub i w ogóle nie ma rozdziałek panoramicznych.
Pojawia się pytanie:
Kupować popcorna A110?
Niby super sprzęt, ale dokładam 2 tyle i mam wypas lapka z HDMI.
Są w ogóle jakieś odtwarzacze które mają możliwość odtwarzania filmów z płyt, albo przynajmniej kopiowanie ich na dysk?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jak wolisz lapka to bierz lapka, lapek bedzie lepszy zero problemow z dekoderami, gry, zabawa, przenosny. Jest cos tam z DVD ale juz prawie 2tys
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
MTK napisał:
...Są w ogóle jakieś odtwarzacze które mają możliwość odtwarzania filmów z płyt, albo przynajmniej kopiowanie ich na dysk?
Trochę nieprecyzyjne pytanie... Z jakich płyt? Nagranych na DVD(-+)R .mkv czy oryginałów DVD/BD? I to samo przy kopiowaniu...

Jak do tej pory chyba jedynym "normalnym" odtwarzaczem czytającym .mkv jest LG BD-370 (i 390), zarówno z USB (FAT 32) jak i z płyt. Jest jeszcze HDI BD Prime, ale kosztuje od 2000 PLN i jest jeszcze niedopracowany (firmware).

A co do kopiowania na dysk, taką możliwość ma iTAB-36 (ripowanie DVD i CD), ale nie wiem na ile skutecznie "łamie" zabezpieczenia płyt (DVD). Odtwarza także .mkv 1080p, ale z niedużym bitrate. No i do kupienia za granicą...
 

MTK

New member
Dzięki za informacje, jednak bede brać lapka.
Ja nagrywam filmy na płytki DVD+R/DL i chyba najwygodniej będzie się to oglądać z lapka. Poza tym ceny tych odtwarzaczy są jeszcze zbyt wysokie...
 
Do góry