Laptop +LCD, Samsung LE3281B + ATI RADEON 9700

kalvin

New member
Witam,
kupiłem kabel D-SUB. Podłączam go do LCD SAMSUNG LE3281B + laptop karta graficzna ATI RADEON 9700.
Nie mam obrazu na LCD dlaczego ? Włączam monitor w ustawieniach karty jest włączony. Pokazuje mi się okienko:

94ad5d8aa3989cc1.gif


Może ktoś miał podobny problem to proszę o radę :)

Pozdrawiam
kalvin
 

gruczniak

New member
msi z 9700m + le32r81b

Witam wszystkich (1post);


Mam laptopa MSI/CA z ATI 9700m i dlugo uzywajac driverow omegi 3.8 nie mialem zadnych problemow z polaczeniem. Niestety uzywany kabel Hama (Media, nie polecam tego produktu) zlamal sie przy filtrze pod wlasnym ciezarem. W sumie gniazdo VGA jest pod katem 90o. Kupilem nowy kabel i 1 dzien cieszylem sie praca i sie zaczely komplikacje: permanentny brak sygnalu.

Wczoraj troche czasu mi to zajelo wiec moze w krokach opisze co zrobilem:

1. Sprawdzenie kabla w konfiguracji PC + LCD - dziala
2. Sprawdzenie innych zrodel dla TV - ok
3. Zmiana na XGA - zaskoczenie bo dziala! Niestety dziala tylko do XGA, nie dzialaja rozdzielczosci HD ready.
4. Reinstal driverow omega 3.8 - nie dziala HD
5. Instalacja nowych Omeg z www - nie dziala HD
6. Instalacja Ati z Catalystami - nie dziala HD - wniosek to cos z ustawieniami
- pomine tu ponad godzinne wariacje po stronie pc i tv ;) -
6.1 Zmiana ustawien w TV na 4:3 i zmiana na rozdzielczosci HD(najpierw 12* x 720) z laptopa - dziala, oczwiscie ze obraz jest znieksztalcony
6.2 Zmiana na TV na 16:9 - jest ok.
6.3 Zmiana na 1360x768 w laptopie i dziala.

Dzis wieczorem ponownie podlacze laptopa i pomijajac wiekszosc krokow postaram sie znalezc najkrotsza droge, poprzednio fn+f2 i wszystko dzialalo wraz ze zmiana rozdzilczosci na wlasciwa, bede sie staral by bylo tak samo. Moze bedzie to choc troche przydatne. CO warto sprawdzic to czy TV przyjmie rozdzielczosc XGA w dowolnej konfiguracji (pojedynczej, extended pulpit).


Pozdrawiam i jak znajde dzis czas to skrobne jak wyglada to dalej.
 

gruczniak

New member
Wczoraj udalo mi sie znalezc chwile. Ku mojemu zdziwieniu nie musialem w ogole mixowac. Po podlaczeniu przez ulamek sekundy brak sygnalu i potem juz normalnie pulpit.
Tyle chyba z mojej strony o problemie, wiem tylko ze jak sie pojawi ponownie zaczne testy od nizszych rozdzielczosci.

Pozdrawiam
 
Do góry