Laptop który sprosta FULL HD/BR/HDMI itd...

peter1024

New member
Witam wszystkich,

Czy ktoś odtwarza filmy z laptopa na swoim kinie domowym? Ciekawy jestem czy laptop wyposażony w grafikę GF 9600M GT oraz procka przykładowo Core Duo 2.2GHz sprosta filmom BR i HD-DVD.

Przykładowa konfiguracja kina:
Laptop na którym odtwarzany jest film(konfiguracja jak powyżej)->HDMI->amplituner(Denon 2808 ) ->HDMI->TV(Sony Bravia W5500).

Ciekawy jestem czy przy takim przykładowym zestawie wszystko śmiga jak powinno. Czyli nie ma żadnych przycięć na TV spowodowanych słabą wydajnością laptopa.

Pozdrawiam.
 

gecco

New member
mysle ze powinien dac spokojnie rade
i chyba masz na mysli pliki *.mkv

btw: musisz zwrocic uwage czy zlacze hdmi przesyla dzwiek - wiekszosc jesli nie wszystkie portow hdmi w laptopach nie ma dzwieku
 

peter1024

New member
gecco napisał:
btw: musisz zwrocic uwage czy zlacze hdmi przesyla dzwiek - wiekszosc jesli nie wszystkie portow hdmi w laptopach nie ma dzwieku

Głupoty gadasz....

Ktoś mi powie jak jest z dźwiękiem w lapkach. Czy karty muzyczne montowane w lapkach nie popsują sygnału dźwiękowego zanim dojdzie on do amplitunera? Prawie prz każdym lapku pisze że dźwięk ma HD ale pisać sobie można - nie wiadomo jak to interpretować. Wypowie się jakiś specjalista w tej dziedzinie?
 

CSA

New member
laptop do denona 2808? w sumie czemu nie :) po pierwsze sprawdź czy złącze audio ma wyjście optyczne, może się to wydać dziwne ale w niektórych laptopach w złączu znajduje się wyjście optyczne, przejściówka toslink mini jack kosztowała mnie w austrii 1,5euro, co do kabla hdmi to chyba wszystk już wiesz, jak nie masz hdmi to svideo w laptopach ma sygnał component, trzeba tylko rozdzielić, tym razem 2,5euro :)

co do jakości dzwięku to w obecnych laptopach jest naprawdę dobry, żałosne są tylko wbudowane głośniczki
 
Do góry