Laptop+Kino bez TV?

dziennik

New member
Witam,

Czy jest możliwość podłączenia laptopa do kina domowego bez TV?
Posiadam laptopa HP Pavilion dv6173ea oraz kino domowe LG HT503TH, jednak nie posiadam TV. Chodzi mi o to żebym mógł oglądać filmy dvd na ekranie laptopa z dźwiękiem kina domowego. Dodam tylko że przeszukałem google, ale znalazłem opisy Lap+TV+kino.... Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jedynym rozwiązaniem jest użycie wejścia video. Dosyć rzadko spotyka się lapki z takimi wejściami - można rozwiązać to przez dokupienie karty telewizyjnej, jednak jakość nie będzie porażająca... W sumie w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby odtwarzanie filmów już na lapku i wypuszczenie dźwięku do ampli np. wyjściem optycznym/koncentrykiem/HDMI (o ile lapek i KD mają któreś z tych wyjść/wejść).
 

dziennik

New member
Dzięki za szybko odpowiedz. Znalazłem stary TV, który ma tylko port SCART. kupiłem kabel SCART-SCART ale niestety nie działa:/ jest czarny ekran.

Jeśli bym oglądał filmy DVD z laptopa to będzie przestrzenny dzwięk? Bo na tym mi zależy.

W laptopie mam wejścia:
1xExpressCard slot, 3x USB 2.0, Czytnik kart 5-in-1 (SD MMC xD SM MS Pro), FireWire, mikrofon, RJ-11, RJ-45, S P DIF, słuchawki, TV-out, VGA 15-pin out
W kinie:
Video OUTPUT(Monitor), SCART, Audio In, HDMI OUT, Component Video (Progressive Scan) OUTPUT, Digital Audio in (OPTICAL IN)

Jak to najlepiej połączyć, jaki kabel?
Przepraszam bardzo jestem laikiem.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Potrzebujesz połączyć S/PDIF (rozumiem, że koncentryk) z optical in (to też S/PDIF). Potrzebna Ci przelotka zamieniająca sygnał elektryczny na optyczny. Tylko tak w tej konfiguracji osiągniesz dźwięk przestrzenny (no, można jeszcze podłączyć do lapka zewnętrzną kartę przez USB z optycznym wyjściem S/PDIF).
 

dziennik

New member
Mógł byś mi podać po prostu jak nazywa się ten kabel, dać jakiegoś linka? Sory ale tak jak napisałem wcześniej w ogóle nie siedzę w tym temacie.:(
 
Do góry