Laptop-HDMI-Samsung brak dzwięku (DD,DTS itd)

bony55

New member
Witam,
na wstępie opisze w czym problem a później co już próbowałem. Mam problem z puszczeniem dzwięku przez HDMI z laptopa do kina, tzn dzwięk jest ale tylko stereo filmy .mkv z DTS nie puszcza.

Laptop ACER, Grafika ATI Raden z wyjściem HDMI( stery nowy Catalyst, jak podpinam kablem HDMI i klonuje obraz żeby był na TV komputer przełącza z automatu sterowniki z karty dzwikowej na AMD HD Output) System Windows XP SP3

Kino Samsung HT-6750W ( dzwięk z innych urządzeń super xbox, kablówka, pendrive wszystko działa w DD,DTS i cokolwiek by było )

Będe bazował na plikach mkv z dzwikiem DTS lub AC3.

Filmy puszczam Allplayerem mam zainstalowane K-lite Codec pack full
Podczas oglądania filmu dzwięk idzie ale tylko stereo jak zaznaczam na sterownikach FFdshow audio passtrought dla wszystkich wyjśc audio ( AC3,DTS itd) głośniki zaczynają piszczeć) tak jakby ampi nie rozpoznawał sygnału albo komputer puszcza jakiś przetworzony dzwięk. Dodam że jak zatrzymam film i włacze np mp3 to wszystko gra.

Czy ktoś ma jakieś sugestie jak to ustawić żeby grało jak trzeba :)?
 

bony55

New member
Witam o dziwo zmiana odtwarzacza na VLC pomogła, bez żadnego ustawiania dzwięku, w filmach z DD dzwięk śmiga aż miło... jest to również rozwiązanie jak ktoś ma problemu z zabazpieczeniami Cinavia... miałem obawy czy ampli Samsunga nie zablokuje sygnału ale nic takiego się nie stało także jak narazie jest to chyba jedyne rozwiązanie które omija to zabezpieczenie chyba że ktoś ma jakieś nowości w tej sprawie ??
 

bony55

New member
Tak tylko te pliki z dzwiękiem DTS jak podłącze do kina za pośrednictwem pendriva,dysku czy też dam płytkę z plikiem to cinavia skutecznie utrudnia oglądanie. I dlatego moje obawy czy jak pójdzie sygnał z laptopa to sytuacja nie będzie taka sama, ale nie wiem w jaki sposób w kinie jest sprawdzany dzwięk z cinavią widocznie po HDMI nie sprawdza albo laptop u siebie już mi go dekoduje... a ma ktoś może inne rozwiązanie żeby wyeliminować laptop ? ( kupno dodatkowego sprzetu odpada:))
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Cinavi masz w knie/odtwarzaczu więc z lapkiem nie powinno być problemu.Każdy film z tym zabezpieczeniem na kinie z pena ,płyty czy hdd nie pójdzie.
 

Sdolas

New member
Mam podobny problem, czyli brak DD na wyjściu HDMI.
Mam lapka Samsung NP300V5A-S03PL.
W playerze we właściwościach widzę że dźwięk w pliku mam DD lub DTS ale do ampli niestety dociera tylko stereo.
VLC nie pomógł, nadal dociera stereo.

Mam jeszcze DVB-T Wiwa HD 100. Ta po HDMI puszcza na ampli DD stąd też wiem że niektóre pliki są na 100% z DD, DTS'u niestety nie przepuszcza ani po HDMI ani po coaxialu.
Czyli pozostaje tylko lapek ale ten znów puszcza tylko stereo.
Aktualizowałem już sterownik Realteka, zero efektu, niby jest aktualny, ściągnąłem ze strony Samsunga i nadal bez mian.
Wyczytałem że w ustawieniach Realteka trzeba zmienić wyjście na 5.1, tu chyba tkwi problem bo ja mam w ustawieniach tylko stereo :( nie mam żadnej opcji wielokanałowej.
A może jack'iem tu można jakoś wyjść sygnałem cyfrowym ? Też wyczytałem że są jakieś opcje prądowego coaxiala.

Co jeszcze mogę zrobić by wyjść z tego lapka z DD po HDMI ?
Wszelkie sugestie mile widziane.
 
Do góry