Laptop ASUS M51SE -> YAMAHA RX-V 450

RpLand

New member
Pomocy, ja tu czegoś nie rozumiem!
Próbuję podłączyć dźwięk z laptopa do amplitunera przez spdif i lipa, nie działa :(.
Wykorzystałem zwykły kabelek RCA-JACK (mono) i niestety cisza.
W instrukcji laptopa jest tylko informacja, że jest wyjście cyfrowe (obok gniazda słuchawkowego wyraźnie pisze spdif). Po załączeniu DIGITAL OUTPUT w gniazdku nie widzę żadnego "światełka" więc wnioskuję, że wyjście jest elektryczne i zmajstrowałem kabelek do tego podłączenia (ekranowana linka audio).
Aplituner obsługuje 96 kHz próbkowanie i tak też ustawiłem Realtek Digital Output w lapku i nie działa. Później zacząłem kombinować z innymi ustawieniami i wypróbowałem chyba wszystkie i nadal w głośnikach cisza :(.
Wyjście cyfrowe na bank dostaje sygnał, bo po załączeniu go i uruchomieniu foobarka peakmeter obok ikony w urządzeniach do otwarzania "skacze", więc wnioskuję, że karta próbuje wysłać sygnał.
Czekam z niecierpliwością na sugestie co robię źle, że nie działa.

Mój sprzęt to:
  • apmlituner YAMAHA RX-V450,
  • laptop M51SE AS039C (VISTA 32bit),
  • kabelek ma ok 1 metra długości, średnica zewn. 3mm z ekranem wewnątrz.
 
Ostatnia edycja:

blant

New member
Wyjscie na 90% jest optyczne - wiekszosc laptopow ma optyki. Problem w tym, ze nigdzie w instrukcji dokladnie nie ma napisane. Ja w dwoch fujitsu siemens oraz jednym asusie widzialem podwojne wyjscie jack stereo/optical, przy czym to w asusie swiecilo :) Oczywiscie w Viscie trzeba pamietac o ustawieniu domyslnego wyjscia audio na S/pdif
 

blant

New member
To, ze nie swieci to nie ma znaczenia w laptopie. U mnie w F/S tez nie swieci a mam ustawione Digital Output Only i po podlaczeniu optyka dzwiek sie automatycznie pojawia na glosnikach zewnetrzych :)
 

Domenicus

New member
Podobny problem

Hej,

PDIF - nigdzie tego nie ma oprócz instrukcji laptopa, ale wyjście słuchawkowe jest tzw. SPDIF out w związku z tym zakupiłem kabelek SPDIF jack > RCA

http://allegro.pl/item802243575_prolink_exclusive_spdif_wt_3_5_mm_rca_dl_5m.html

aby podłączy do ampka i nim puścić dźwięk. Ustawiałem dźwięk na lapku na to wyjście ale ampli nic nie odbierał (tez by skonfigurowany)Ja to rozumiem tak,ze skoro ma support SPDIF (bo ma) to powinno smigac na kabelku SPDIF jack > RCA (coaxial)
Myslicie ,ze potrzebny bedzie jednak jack > Toslink (optyk) ?

Kodeki - KLITE 5.30 oraz AC3 filter
Stery Audio - Realtek najnowsze ze strony
Stery wideo - NVIDIA 8.15.11.8691
System - Windows 7 Home Premium 32bit
Laptop Lenovo Y550 (T6500)
Ampli - HK AVR 255 - ustawiony na AUX source (video input HDMI - ok , audio input COAXIAL - cisza)
 

blant

New member
Nie jednak a na pewno. O ile mnie pamiec nie myli to jeszcze nigdy nie widzialem w laptopie supportu Coax. Wszedzie jesli sa - to jedynie tzw Toslink z przejsciowka na JACK (najzwyklejszy "optyk"). W windowsie xp mozna powiedziec ze dzialalo to z automatu dlatego czasami mozna bylo zauwazyc "swiatelko" na wyjsciu sluchawkowym. W viscie czy 7 trzeba przelaczyc tryby przekazywania dzwieku.
 
Do góry