Laik - wybór projektora i ekranu

Bartolomef

New member
Witam
Po pierwsze, życzę wszystkim Wesołych i Radosnych Świąt oraz szampańskiej zabawy w Sylwestra.
Teraz do rzeczy jestem całkowicie nie w temacie, i chcę się poradzić Was (zresztą skoro to pisze to jasne, no ale przejdźmy do meritum).
Postanowiłem zakupić projektor (zaczęło się od telewizora ale stwierdziłem, że lepszym wyjściem będzie projektor)

1. Co myślicie o projektorze używanym do oglądania telewizji? U mnie się dużo jej nie ogląda, raczej tylko jak jest jakiś film albo mecz, lub inna transmisja sportowa.

2. Chciałbym projektor w miarę tani ale żeby był przyszłościowy czyli obsługiwał już Full HD w związku z czym skłaniam się ku Sanyo PLV-Z700, myślę, że jest to dobry wybór całkowicie spełniający moje potrzeby i przyszłościowy a do tego w rozsądnej cenie.
Teraz pytanie do Was czy są jacyś konkurenci warci poświęcenia im trochę uwagi??

3. Co do montażu projektora ma on w zestawie uchwyt do sufitu czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to jaki?

4. Nigdzie nie znalazłem ile kosztuje lampa do tego projektora? Czy ktoś mógłby mnie oświecić?

5. Tu jest mój problem bo nie wiem totalnie jaki ekran do tego zakupić (szukałem po allegro jakichś do kin domowych) co do wymiarów to myślę że jakiś 200x180 albo i większy by mógł być, zdam się na wasze podpowiedzi bo nie znalazłem żadnych testów ekranów, i w jakich one są cenach? Tak jak ja szukałem to od 300 do 600 złoty można kupić wydaje mi się dobry ekran.

6. Co myślicie na temat podpiętego cyfrowego Polsatu jak głównego źródła sygnału?

7. Na razie jako głośniki będzie służyłaby wieża, bo nie ma co ukrywać, że cały ten zakup jest nie małym wydatkiem, ale z czasem zakupie jakiś zestaw 5.1.

Czekam na odpowiedzi, odwiedzi i krytykę.
Pozdrawiam Serdecznie.
 

skalmen

New member
Witam \jesli jestes zainteresowany to mam na sprzedaż Optomke hd800x ,fullhd w technologi DLP, w bardzo dobrym stanie ok 600h wyswietlonych w trybie eco, odstąpie w dobrej cenie bo mam troche środków i namierzam sie na JVC DLA HD550, dalsze info zapraszam na pw
pozdr:popcorn:
 

tomiga

New member
Kilka uwag

Bartolomef napisał:
Witam
Postanowiłem zakupić projektor (zaczęło się od telewizora ale stwierdziłem, że lepszym wyjściem będzie projektor)

1. Co myślicie o projektorze używanym do oglądania telewizji? U mnie się dużo jej nie ogląda, raczej tylko jak jest jakiś film albo mecz, lub inna transmisja sportowa.
Zalezy jakie masz zrodla TV. TV analogowa raczej wybierz TV
przy cyfrowej mozna sie zastanowic ale genralnie TV lepiej ogladac na TV.
a) generalnie koszt eksploatacji projektora jest dosyc wysoki (koszt lampy)
b) wygodniej jest wlaczyc TV niz projektor (do projektora trzeba przygotowac ekran, zaciemnic pomieszczenie, poczekac az lampa sie rozgrzeje, wlaczyc zrodlo etc - to wszystko trwa - na codzien moze byc irytujace)
c) przy TV nie jestes uzalazniony od warunkow (dzien, slonce etc)

Bartolomef napisał:
3. Co do montażu projektora ma on w zestawie uchwyt do sufitu czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to jaki?
Trzeba kupic oddzielnie. Ja mam taki (to jest uchwyt scienny, ale firma ta posiada tez sufitowe)
http://www.vogels.com/web/Consumer/Products/Products/VPW565-PROJ-WALL-SUPPORTC.htm

Z tym ze tez trzeba bylo kombinowac zeby podmonowac pojektor (srubki innej srednicy niz w zestawie)

Bartolomef napisał:
5. Tu jest mój problem bo nie wiem totalnie jaki ekran do tego zakupić (szukałem po allegro jakichś do kin domowych) co do wymiarów to myślę że jakiś 200x180 albo i większy by mógł być, zdam się na wasze podpowiedzi bo nie znalazłem żadnych testów ekranów, i w jakich one są cenach? Tak jak ja szukałem to od 300 do 600 złoty można kupić wydaje mi się dobry ekran.
Do kina domowego kupuje sie ekran 16:9 lub o proporcjach kinowych (na pewno nie 4:3)


Moim zdaniem projektor kupuje sie gdy juz sie posiada telewizor. (O ile sie TV oglada). Chyba ze jest to naprawde sporadyczne ogladanie TV (ale skoro masz cyfrowy polsat i wydajesz na abonament to chyba jednak nie jest to az tak sporadyczne ogladanie)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bartolomef napisał:
1. Co myślicie o projektorze używanym do oglądania telewizji? U mnie się dużo jej nie ogląda, raczej tylko jak jest jakiś film albo mecz, lub inna transmisja sportowa.

da sie ogladac pod warunkiem ze program bedzie w HD

Bartolomef napisał:
2. Chciałbym projektor w miarę tani ale żeby był przyszłościowy czyli obsługiwał już Full HD w związku z czym skłaniam się ku Sanyo PLV-Z700, myślę, że jest to dobry wybór całkowicie spełniający moje potrzeby i przyszłościowy a do tego w rozsądnej cenie.
Teraz pytanie do Was czy są jacyś konkurenci warci poświęcenia im trochę uwagi??
na dzien dzisiejszy oczywiscie kupowac full hd ! ja po bezposrednim porownaniu kupilem proja ktorego proponuje ci skalmen- no ale to proj DLP, zapoznaj sie z roznicami w technologiach

Bartolomef napisał:
3. Co do montażu projektora ma on w zestawie uchwyt do sufitu czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to jaki?

w komplecie nie ma uchwytu-nalezy go dokupic odpowiednio do wlasnych potrzeb (warunki montazu)

Bartolomef napisał:
6. Co myślicie na temat podpiętego cyfrowego Polsatu jak głównego źródła sygnału?

moze byc kiepsko - patrz odpowiedz na pierwsze pytanie
 

skalmen

New member
Cytat:
Napisał Bartolomef
6. Co myślicie na temat podpiętego cyfrowego Polsatu jak głównego źródła sygnału?

jesli masz tam mozliwośc połaczenia kablem component to nie bedzie najgorzej, oczywiscie lepszy byłby polsat hd, ja mam do mojej optomki podpieta n-ke po komponencie i naprawde jest niezle
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
skalmen: jeśli mogę wtrącić 3 grosze, to zakup HD550 uważam za zbytek. Różnice pomiędzy HD350 i HD550 są kosmetyczne, a różnica w cenie spora. Moim zdaniem lepiej oszczędzić i kupić HD350 lub dołożyć i kupić HD750.
 

kinder

Member
Widze że dużo na tym forum zwolenników projektorów JVC :D to dobrze mam nadzieje że nie będę żałował zakupu JVC HD 950:) ...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Żałować nie będziesz, ale o ile pamiętam masz białe ściany i sufit, a więc płacisz 100% a zobaczysz jakieś 20% jego mozliwości. :(
 

kinder

Member
Tidus1024 napisał:
Żałować nie będziesz, ale o ile pamiętam masz białe ściany i sufit, a więc płacisz 100% a zobaczysz jakieś 20% jego mozliwości. :(



zgadza sie niestety mam ściany w kolorze żółtym :( ale może nie będzie aż takiej różnicy może 70-80% bo 20 to by była porażka .... a tak swoją drogą czytał ktoś w prasie zagranicznej na temat HD 990 czy duża jest różnica pomiędzy 950 a 990 ?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
kinder: na avsforum w jednym z topików są wrażenia z pokazu HD990. Wybitny sprzęt. A co do kontrastu - ja podałem dość optymistyczną wersję. Spadek kontrastu w przypadku jasnych ścian jest prawie zawsze dziesięciokrotny i nie przekracza 50:1. Przykre ale prawdziwe.
 

skalmen

New member
wiatrak napisał:
Już nie Benq W-6000? ;) :D
ta będę miał troche wiecej srodów więc:lol: jvc hd750 niestety poza zasiegiem, zastanawiam sie jeszcze nad optoma hd82, benq w6000 ,sony hw15 no i czekam na premierę infocusa sp8602 bo podobno super maszynka w podobnym przedziale cenowym a ja jako stary dlp-owiec niechetnie zmieniam przyzwyczajenia :fool: JVC dila ma podobno w sobie cos z dlp, no i super czerń więc kusi bardzo, hd350 juz niestety nie do dostania :(
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
skalmen: jeśli mogę wtrącić 3 grosze, to zakup HD550 uważam za zbytek. Różnice pomiędzy HD350 i HD550 są kosmetyczne, a różnica w cenie spora.

hd 350 raczej nie do dostania nowy, hd 550 nowka z roczna miedzynarodowa gwarancja 3100 £ .
 

dread

New member
Bez reklam
Roczne gwarancje mocno sux :E
A cena też jakoś zbyt kusząca nie jest w porównaniu do ceny w Polsce tego JVC z dwuletnią gwarancją...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
szczerze mowiac nie znam polskiej ceny ,chodzilo mi o roznice w cenie hd350 ktora ostatnio znalazlem tzn.2600 £
 

kinder

Member
Tidus1024 napisał:
kinder: na avsforum w jednym z topików są wrażenia z pokazu HD990. Wybitny sprzęt. A co do kontrastu - ja podałem dość optymistyczną wersję. Spadek kontrastu w przypadku jasnych ścian jest prawie zawsze dziesięciokrotny i nie przekracza 50:1. Przykre ale prawdziwe.



poszukałem na paru portalach sa pewne odczucia z prezentacji hd 990 no ale nic konkretnego... testu nigdzie nie widziałem tego projektora ... cos mi sie wydaje ze roznica pomiedzy hd950 a hd990 to bedzie czystko kosmetyczna a z tym kontrastem to chyba bedzie czysto teoretyczny te 70.000 ze az takiej roznicy wydaje mi sie ze nie bedzie widac ale oczywiscie moje przypuszczenia opieram tylko na wlasnych osadach no i troche sie oparlem z innych forach zagranicznych...
 

Bartolomef

New member
Witam
czytałem przed wyborem trochę o technologiach w jakich są wykonywane projektory i dlatego bardziej skłaniałem się ku LCD gdyż (tak było napisane) mają lepsze odwzorowanie kolorów.

Co do waszych argumentów:
(pozwolicie, że nie będę cytował)

wpływ światła liczyłem się z nim ale stwierdziłem, że jak słońce świeci mi na ekran telewizora to też nic nie widać, a okno można zawsze zasłonić

co do kosztów eksploatacji to wiedziałem że jakieś są ale dalej nie wiem ile lampa kosztuje

co do jasnych ścian, bardzo dziękuje za tą informacje nie wiedziałem, że mają aż taki wpływ, mam jasny wyblakły zielony na ścianie

odnośnie cyfrowego polsatu, mam zwykła antenę analogowa odbiera ledwie tvp1 i tvp2 czasem i bardzo kiepsko tvn i polsat oraz tvp info (taki jakiś miejscowy) ale trzeba ja przekręcić, żeby to odbierała, a teraz jeszcze te zmiany co mają wejść więc postanowiłem jakąś satelitarna zakupić miała to być N bo najwięcej kanałów jakości HD ale nie ma w ofercie polsatu, a cyfrowy polsat oferuje 1 2 polsat i tvn.

dlaczego pisałem, że mało telewizji, bo częściej pobierze się albo pożyczy jakiś film i ogląda, rozumiecie taki wybór programów szczególnie skłania ku alternatywnym źródłom filmów.

co do tego, że lampa musi się nagrzać nie miałem o tym zielonego pojęcia myślałem, że się włącza i jest obraz

Rozumiem, że lepszym wyborem będzie telewizor, to teraz jeszcze powiem dlaczego skłoniłem się ku projektorowi:

1. cena (wyjaśnię niżej)
2. to, że częściej oglądam pożyczone filmy niźli tv
3. myślałem, że jakaś telewizja satelitarna to nie najgorsze źródło sygnału

Wracając do ceny. Sprawa ma się tak odległość od TV będzie wynosić jakieś 3.5 m, a według wszystkiego (no może nie wszystkiego) ale większość materiałów jakie przeglądnąłem szukając TV mówią, one że 3,5 m to TV jakieś 50" np. tu:
tinyurl.com/ydkfehq
albo tu:
tinyurl.com/ybfwsxj

A wiadomo, że im większy rozmiar tym większa cena. Nie mówiąc o tym, że chciałem TV w technologii LED a one mają jak na razie dodatkowo wysoką cenę (choć ponoć ma się to zmienić ale dopiero w przyszłym roku i pewnie nie szybko)
tinyurl.com/yb5bbap

I wiem, że np ten sanyo, żeby wyświetlić obraz o rozmiarze 100" musiałby być ustawiony 7 m od ekranu, ale mimo wszystko wydawał mi się to bardziej przyszłościowy zakup, i tańszy bo jak liczyłem to w 6 tys z ekranem i projektorem (w dodatku projektor full HD i jak na moje potrzeby wystarczający (tak myślę)) bym się zmieścił.
A (choć nie jestem na pewno we wszystkim zrorientowany) ale wydaje mi się, że na dobry telewizor i żeby miał przynajmniej te 50" to potrzeba wydać 8-9 tys (przynajmniej) ale jeśli się mylę i jest coś tańszego a wartego uwagi to piszcie, będę wdzięczny.

P.s. co do tych telewizorów to mi się wydawało, że warto szukać takich które będą spełniać
tinyurl.com/ybqs6cm
ale co do obrazu to raczej nie problem gorzej z dźwiękiem bo jest często przesyłany (tak gdzieś wyczytałem) w kodowaniu mpeg-4.
Jeszcze taka sprawa, mimo tego, że przy takim rozmiarze liczą się plazmy nie brałem ich pod uwagę, że względu na to, że wyczytałem, iż zużywają dużo prądu.
Poza tym w miarę szybko przerzuciłem się na projektor.

Przepraszam, że się rozpisałem, mam nadzieje, że sporo to wyjaśni oraz ułatwi wam dalsze doradzanie mi. Dziękuje za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi.
Przepraszam za linki dodane w tak dziwaczny sposób ale nie mogę ich jeszcze dodawać normalniem i gwarantuje, że to nie żaden spam.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
 
Do góry