kupno używanej, 3letniej plazmy

Piotras12

New member
Witam!
Mam okazję kupić używaną 2letnią plazmę
czytam opisy testy i info o niej i wydaje się być odpowiednia na moje potrzeby,
problem w tym, że są to informacje z 2006/2007 roku!!

Czy w związku z tym są już nieaktualne?

TV niby jest HDready, ma mały kontrast 10,000:1 - ale w FAQ przeczytałem, żeby na to nie patrzeć

niby Najnowszej generacji panel G9 - na ile to aktualne?

Sub-Pixel Controller - to chyba pomaga przy DivX

co z tego ze TV ten kosztował w 2006r 6K PLN teraz można dostać go (podobny nowy za niecałe 2k) oczywiście za używkę zapłacę sporo mniej...

to nie argument...

myślę dalej...

TV nie jest fullHD, ale nie mam też urządzeń fullHD więc to chyba nie problem,
mam w domu telewizor CRT, cyfrowe UPC, ale bez HD, często oglądam DVD i DivX
boje się ciągłej walki z czarnymi paskami wokół obrazu zniekształcen itp

dało by się tak by móc poprostu oglądać wszystko tak jak na CRT?
może odtwarzacz DVD z przeskalowaniem? typu
DV-410V , który Posiada wbudowany terminal HDMI skalujący do 1080p zapewniając, że to co pojawi się na ekranie, będzie najwyższej jakości niezależnie od źródła -> czy coś takiego znormalizuje mi obraz? nada się to na coś skoro ta plazma niema 1080p tylko 720p??

aha plazma to panasonic TH-42PV60E myślę, że mogę go wyrwać z podstawką za jakieś 1000zł ->myślicie ze to okazja?
nowej plazmy teraz sobie nie kupie, nie mam wolnych 3kpln teog panasonica traktowałbym jak przetrwalnik,

dzieki za wszelkie opinie,
pozdrawiam
Piotr
 

blackholesun

New member
Piotras12 napisał:
aha plazma to panasonic TH-42PV60E myślę, że mogę go wyrwać z podstawką za jakieś 1000zł ->myślicie ze to okazja?

Mam ten model. Ten TV daje bardzo dobry obraz w SD (mam C+), powiedziałbym, lepszy od tegorocznej 50" HD ready. Natomiast ma dość istotną wadę dla szczególantów, tzw. "purpurowe węże", fachowo chyba banding czy jakoś tak. Temat szeroko opisywany na tym forum. Przy określonym materiale, np. serial 24 gdzie masz dużo szarości, pojawiają się "purpurowe węże", TV nie potrafi ładnie wyświetlić przejść pomiędzy kolorami.

Natomiast co do "przeskalowania" to zupełnie nie mam pojęcia, o czym mówisz. Jak ty chcesz 'normalizować' obraz z dvd? O co kaman?
 

mirek1004

New member
Za 1000 zł bierz. Weż 1 tydzień gwarancji od sprzedającego(naprawa plazmy raczej nie opłacalna)
Na przeczekanie idealny wybór.
Nowy na gwarancji Panasonic 42PV8 można dostać 1800zł
Pozdrawiam.
 

Piotras12

New member
do ekranu mam jakies 2,5m,
czyli w sumie blisko i HDTV byłoby efektowne,

ale, zdaje się, że przeskok z CTR na plazmę będzie na tyle efektowny, że przejście na HDTV moge sobie odpuścić na nast 2, 3 lata,
czyli dawkowanie przyjemności ;)

i nie jest to wynikiem węźa w kieszeni, chyba że purporowego :D

martwię się tylko o te pasy po bokach,
choć z mojego śledztwa wychodzi, że problem dotyczy tylko FullHD
bo HD ready daje sobie radę z wyświetlaniem zwykłego obrazu w panoramie
tka przynajmniej twierdzi mój autorytet z 43`` pazma pioneera ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pasy po bokach z FullHD? Chyba że jakieś clipy z komputera. Obraz podany z normalnego odtwarzacza będzie wyświetlany zgodnie z zaożlonym formatem. Obraz 4:3 możesz oglądać z pasami po bokach, ale możesz go również rozciągnąć w poziomie lub powiększyć kosztem utraty części obrazu u góry i dołu.

Rozwiń temat tych pasów. Bo nie bardzo zorumiem.

ArtS :)
 
Do góry