Kupno telewizora LED 42" do gry na PS4 - max. 2000 zł

tumil

New member
Witam.
Poszukuję telewizora LED w cenie nie większej niż 2000 zł (w ostateczności może być drożej o 100-200zł). Nie chodzi mi tutaj może o to, byście podali mi jakiś konkretny model, a bardziej o to, żebym się dowiedział, jakimi kryteriami powinienem się kierować przy szukaniu telewizora.
Telewizor będzie używany głównie do gry na konsoli PS4, okazjonalnie oglądnięcia w FULL HD jakiegoś filmu z USB i ewentualnie w przyszłości podpięcia pod niego nc+.
Jeśli chodzi o paramtetry to ważne dla mnie jest FHD, przekątna ekranu min. 42" i odświeżanie. W związku z tym ostatnim mam parę pytań.
Przyjęło się, że im więcej herców, tym lepiej. Z tym że spotykam się z różnymi dopiskami różnych firm (CMR itd.). Ile właściwie Hz powinien mieć taki telewizor, by grało się NAPRAWDĘ komfortowo? I czy w przypadku telewizora 3D ta ilość musiałaby być większa?
Jak już jesteśmy przy 3D, warto inwestować trochę więcej i kupić telewizor z tą technologią?
Kolejna sprawa: czy warto kupować SMART TV, czy funkcje takiego telewizora są przez Was często używane?
I jeszcze jedno: czy lepiej kupić telewizor teraz, czy może w okresie poświątecznym - jak to jest z tymi cenami? A może kiedy indziej ceny są najkorzystniejsze?
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. :)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS Ach, jeszcze jedno. Czy są jakieś parametry, które określają kolory czy coś takiego? (nie jestem obeznany w tym temacie). Jeśli tak, to na co zwracać uwagę?
PS 2. Myślałem o LG 42LB650V. Czy byłby dobrym wyborem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piszesz o Hz marketingowych, a to nie przekłada się na matrycę natywną.
Smarta warto mieć.
Korzystniej jest w lato bo są niższe ceny.
Z matrycą natywną masz Panasonica 42AS650 - za małą dopłatą.
 
Do góry