kupno plazmy 42'' do kwoty ok 5000

jazzik76

New member
witam wszystkich
jestem nowym a co za tym idzie jeszcze nie doswiadczonym w temacie plazm forumowiczem.
chcialbym kupic plazme 42'' i zupelnie nie wiem na co sie zdecydowac (zeby mnie zona nie... :smile: ) do kwoty 5000pln (zastanawialem sie nad lg i samsungiem - jesli chodzi o producentow)
chodzi glownie o ogladanie: kablowka (upc), czasem jakis filmik dvd, fajnie byloby takze podlaczyc czasem komputer.
pokoj ma ok 4,5m wiec ogladanie z odleglosci ok 3,5.
okno prostopadle do tv (wiec swiatlo z boku)
przydalby sie takze pip.



dziekuje bardzo za jakiekolwiek sugestie.

pozdrawiam
 

jazzik76

New member
kiki napisał:
witam
Panasonic nie ma PIP.
Jeśli to ważne - to masz do wyboru
Samsunga 42 c 91 http://www.samsung.com/pl/products/television/plasmatv/ps_42c91h.asp
i LG 42 PC1 r
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...ntId=01&modelCodeDisplay=42PC1R&model=NOTHING

Jeśli trochę dołożysz - to sięgasz już po najlepsze na rynku - Pioneer , Loewe , Hitachi. Ponieważ zakup jest na lata - zapewniam, że warto.
pozdrawiam

witam
dzieki za zainteresowanie sie moim problemem
kiki co masz na mysli piszac troche -jakiego rzedu sa to kwoty
i czy brac pod uwage kontrast (w pionkch za 7-8k 3000:1 a "gorszych markach" np. 10000:1) chyba ze gdzies jest jakis watek na ten temat - to sorrki

pozdr
 

radzix

Member
jazzik76 napisał:
witam
dzieki za zainteresowanie sie moim problemem
kiki co masz na mysli piszac troche -jakiego rzedu sa to kwoty
i czy brac pod uwage kontrast (w pionkch za 7-8k 3000:1 a "gorszych markach" np. 10000:1) chyba ze gdzies jest jakis watek na ten temat - to sorrki

pozdr


Proponowany przez Kikiego LG i Samsung to są to plazmy poniżej 4000zł. Żeby stać się posiadaczem Loewe, Pioneera czy Hitachi to musisz przeznaczyć między 6000-7000zł. Kiki nawet w sklepie ma Hitachi 42PD9700N za 6500zł. W podobnej cenie lub nie co niższej masz Pioneer PDP-4270XA (5600zł) oraz Pioneer PDP-427XA (6300zł). Podane ceny są z www.skapiec.pl
 

Mabri

New member
Te trochę to jakieś 3000 zł (nie dla wszystkich jednak trochę). Masz wybór pomiędzy Panasonikiem 42pv70 (a nawet pv700 - ceny od 5090 zł) a Samsungiem 42C91 (można ją już dostać poniżej 4000 zł).
 
Ostatnia edycja:
Ja mam przy okazji takei pytanie czy Loewe oprócz tego, że tak fajnei wyglądają są naprawdę tak dobre? I to samo pytanko odnośnie Bang&Olufsen jak ma się wygląd do jakości? ;)
 

jjb

New member
Witam,

na twoim miejscu wybieralbym miedzy panasonicem i samsungiem. Osobiscie wybralem panasonica. Zbiera on na swiecie bardzo dozo pochlebnych opinii no i masa testow w prasie fachowej potwierdza bardzo dobra jakosc obrazu z modelu TH-42PV71F.
Idz do jakiegos sklepu w ktorym spokojnie (bez uciazliwych sprezdawcow) bedziesz mogl ustawic oba TV pod siebie i wtedy wybierzesz to co ci najbardziej pasuje.


podzrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie chciałbym mieszać w głowach ale plazmy Pioneera i Loewe są specjalnych cenach . a podając kwotę do 5000 zł - nie trzeba dopłacać 3000 zł - a jedynie 1000 zł . Więc różnica wg. mnie jest do wytrzymania.
to tak jaby Merca który kosztuje 200.000 zł - ktoś zapronował za 100.000 a ty masz 90.000 zł i chcesz kupić Kia .
Oceny Loewe masz na stronach niemieckich.
 

Romanoff

New member
Witaj,

Do 5tyś to akurat możesz mieć już Samsunga Q91 więc nie rozumiem czemu polecany Ci jest model niższy C91.To samo z LG - jest juz model 42PC51-100Hz(nie porównywać ze 100Hz w LCD! bo nie działa tak samo).
Koniecznie sprawdź tego Samsunga-potrafi zaskoczyć płynnościa obrazu nieporównywalną z Pionkiem czy Hitachi.Hitachi jest nie do pobicia jezeli chodzi o naturalność obrazu, a moim faworytem wśród plazm 42" jest Philips 42PF9631d z panelem od Hitachi/Fujitsu(1024x1080).Dzieki Pixel Plus 2HD zapewnia najostrzejszy obraz i najlepszą płynność.Jedynie czernią ustepuje Pionkowi,ale to tylko w oświetlonym pomieszczeniu,Pionek ma lepszą powłokę na ekranie,która sprawia że panel nie pochłania światła w takim stopniu jak w Philipsie.
Philips bedzie jednak kosztował ok 6500.Moim zdaniem wart takich pieniążków.Zwłaszcza że nie zanotowałem na nim efektu duszków-to dosyć ważne.Włączasz Tv i oglądasz nie martwiąc sie o żadne docieranie.
Największa wada Philipsa-brak wejścia VGA.
Pozdrawiam
 

jazzik76

New member
witajcie
dzieki wszystkim za odp
musze to dokladnie przemyslec (a jutro jade na tydzien nad morze :) )
wiec bedzie czas sie zastanowic, a moze jeszcze ktos podsunie jakis temat.
do "uslyszenia" za tydzien
pozdrawiam wszystkich
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś kolejne dwie prezentacje w domach klientów gdy w prezentacji uczestniczą :
Samsuntg C 91 H
Panasonic PV 70
LG 42 pc1R
Obydwie prezentacje zakończyły sie zwycięstwem Samsunga . Więc chyba nasze wątpliwości pokrywają się w praktyce.
Jesli do 5000 tyś zł - to powinieneś obejrzeć przy pracy Samsunga . Tym bardziej że tu z całą pewnoscią zaoszczędzisz kasę.
Ale weź pod uwagę jednak Pioneera .
pozdrawiam
 

jazzik76

New member
Witam wszystkich
zakupiłem wkońcu panasa 70p
czekam az przyjedzie
odezwe sie jak juz bede mial oczywiscie go w domu i przekaze jakies spostrzezenia
dzieki za rady
pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

michu82

New member
witam. nie zasmiecajac forum chcialbym podlaczyc sie pod ten temat z nastepujacym problemem. Otoz jestem posiadaczem samsunga ps42s5s ktory zakupilem z wada - utrwalenie logo tvp. oczywiscie telewizor idzie do wymiany na nowy i mam mozliwosc wybrania czegos innego w tej cenie czyli ok 4000-4500. sprzedawca poleca mi samsunga ps42c91. czy to korzystna wymiana czy moze jest cos jeszcze ciekawszego w tej cenie. z gory dziekuje za pomoc.
 

jazzik76

New member
Jak na razie moj panasik podłączony tylko pod UPC, i ogólnie jestem zadowolony - nic jak do tej pory sie nie wypaliło chociaz ogladam duzo C+.
czka mnie jeszcze powieszenie go na scianie i wtedy bede mial koncowy efekt. Jak na razie widze plusy i oby jak najdluzej. pozdrawiam j76
 

rob555

New member
Witam
Jako ze to moj pierwszy post chcialbym sie serdecznie przywitac!
Od razu przejde do meritum sprawy:

TV bedzie pracowac na sygnale z kabla UPC i taniego DVD Jvc, czasem Sony playstation. Ogladac go bede z 3-3,5m. Najchetniej bralbym cos z 40calowym ale ciezko znalesc.

Podioba mi sie LG 42PC51. Widzialem w sklepie i w tej cenie (na necie za ok 3500zl) mysle ze deklasuje konkurencje. Jednak spore zuzycie pradu 330W zaczyna mnie martwic...
Czy w tej cenie (do 4000zl) znajde jakas inna sensowna plazme o mniejszym zuzyciu i podobnej jakosci?
I pytanie: czy te 100Hz to "kwit" marketingowy czy naprawde poczuje roznice.
 

slavoy23

New member
Ja mam tego LG-ka od miesiąca,wg.mnie cena-jakość jest ok.
W tej kasie lepszego nie znajdziesz,mysle ,ze ma bardziej naturalny obraz niz Samsung Q91,ktorego rowniez bralem pod uwage.Oczywiscie czerń nie taka jak w pionku,ale dla mnie spoko,nic nie cyka ,buczy itp.U mnie chodzi pod Fergusonem 8800 ,HD super,SD zalezy od sygnalu ,ale naprawde daje sobie rade,z DVD Panasonika po componencie tez jest naprawde nieźle.
Co do 100Hz to nie spodziewaj sie rewelacji,to raczej marketing.
Za tą kase to naprawde fajny TV,no i fajnie wygląda.
 

rob555

New member
Dzis polatalem po sklepach i o dziwo w MM udalo mi sie natrafic na bardzo fajna obsluge.
Testowalem LG 42PC51 i Panasa PV70P na roznych sygnalach.
Oba telewizory swietnie radzily sobie na dobrym sygnale (co nie dziwne) ale panasonic mial bardziej naturalne kolory. LG sprawial wrazenie ze bialy ma odcien rozowego czego na PV70 nie zauwazylem.
Po zapodaniu sygnalu z kabla...pixeloza dosc straszna. Musialem na 3 m sie odsunac i chyba jednak zdecyduje sie na 37 cali. Do kina to i tak projektor a przynajmniej w TV geby polityków nie beda takie szpetne :twisted:
Jak narazie panasonic chyba obrazem wygrywa.
 

rob555

New member
Zakup dokonany.
Jest to samsung 42C91H kupiony za 3560zl.
Dlaczego nie LG czy Panas...kij wie..desing ladniejszy zonie bardziej sie podobal.
Pracuje na kablowce i na niektrórych kanalach obraz bardzo fajny, na niektorych sredni. Generalnie myslalem ze bedzie znacznie gorzej. :)
DVD poprzez najtansze euro wyglada bardzo przyjemnie. Jak narazie jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak dlugo :)
pozdr
 
Do góry