Kupiony 37PFL6007K

LargoXL

New member
Zachęcony pozytywnym testem 40PFL5007K kupiłem 37" 37PFL6007K wraz z kalibracją kolorów.
I... jednak rozczarowanie. Porównuję z dotychczasowym Samsung T24A550. Widziałem też Panasonic 42ST50.

TV ma 3 ogromne wady:

1. Odbicia:
w ekranie wyraźnie widzę siebie i meble za mną, czy to w dzień czy w nocy, powiększanie kontrastu i jasności nieco pomaga ale czyni obraz nienaturalnym.
Dodam, że w moim dotychczasowym tv z duużo niższej półki cenowej odbić nie ma żadnych a przyjemność z oglądania była dużo większa.

2. Efekt teatru:
Gdy polepszacz ruchu, funkcja "HD Natural Motion" jest na poziomie "minimum" lub więcej to oglądanie filmów i seriali jest nieznośne - pozbawia film klimatu.
Natomiast wyłączenie HD Natural Motion powoduje nieczytelność paska napisów w TVN24 i innych szybko poruszających się drobnych obiektów.
Stary tv nie miał żadnych polepszaczy a płynność napisów była dobra, jak i ruch postaci.
HD Natural Motion w tym tv konieczny jest do oglądania sportu i wiadomości, może być do programów dokumentalnych, bo efekt teatru jest tu pożądany.
Czyli konieczne jest przełączanie trybów w zależności od programu, a że pilot ani menu nie są zbyt ergonomiczne to trwa to dość długo i nie jest przyjemnością.

3. Kilkusekundowe przyspieszanie ruchu:
Szczególnie na kanałach HD - są momenty przyspieszania ruchu trwające 2-3 sekundy, jakby tv nadrabiał obróbkę obrazu. Takie skakanie jest nieznośne.
Oczywiście na starym tv tego nie było.


Mniejsze wady:
1. Pilot - skrzypiące przyciski strzałek oraz głuchy gumowaty odgłos naciskanych przycisków.
2. Głośnik basowy - zamontowany tam, gdzie instaluje się uchwyt ścienny, a u mnie tv będzie na ścianie.
3. Przy przełączaniu programu na kanał z dźwiękiem Dolby Digital słychać pojedynczy trzask.
4. Po aktualizacji softu tv miał zniekształcone kolory (dużo fioletu) - pomogło ponowne zainstalowanie tej samej nowej wersji.


Zalety:
Dobry obraz statyczny, dobre skalowanie SD, zadziwiająco przyjemna funkcja Ambilight, niezły dźwięk (choć soprany syczące i musiałem ustawić poziom -3), ładne kolory, zadziwiająco dobre skalowanie 2D->3D, fajny widget z palącym się kominkiem.


Podsumowanie:
Jak się okazało, test techniczny produktu nie odzwierciedla późniejszego "user experience".
Przydałoby się ocenianie tv w skali bezwzględnej, a nie "w tej kategorii cenowej", bo, jak widać na tym przykładzie, tv z kilkukrotnie niższej kategorii cenowej dawał więcej przyjemności z oglądania.
Oraz mniejszy nacisk na liczby a większy na wrażenia z odbioru.


Konfiguracja:
TV Kablowa UPC - dekoder Kaon HD, obraz 1080i, dźwięk AC3. Całość po HDMI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie telewizory błyszczące maja odbicia.Telewizory typu monilit mają dopiero odbicia.
Tryby wybierania w menu rzeczywiście zajmują więcej czasu - informowałem o tym Philipsa. Tyle że większość rzadko przestawiam co chwila ustawienia na obrazach.
Przyspieszenie wynika z nierównego bitarate obecnych nadawców.
U mnie tego nie ma.

Pilot .... mój nie skrzypi.

Głośnik basowy .... mam powieszony ten telewizor i działa bez problemów.
I tu nie zrozumiałem problemu.

Kolorki jak dla mnie po kalibracji - miodzio.

Efekt teatru... problem stary jak świat. Jednym przeszkadza innym nie.
Ja jestem w tej drugiej grupie.

Dlatego bardzo ważne przy zgłoszeniu jest odpowiedź na zadane pytania.
Szczególnie co nam dokucza !
 

kazik74

New member
A tego efektu teatru nie da się wyłączyć? Z tego co się orientuję w panasonicach odpowiada za to tryb IFC, w soniakach bodajże motionflow, itp. itd. I zawsze ten tryb ( odpowiadajacy za płynność ) można ustawić na minimum, co eliminuje ten efekt. Nie chce mi się wierzyć, żeby philips tego nie miał.
 

LargoXL

New member
kiki,

Jaki model TV 37" byłby dla mnie lepszy?

Co do testu 5507 - o matrycy była tylko krótka wzmianka: "Telewizor posiada matrycę matową aktywną".
I tak, kolory są ładne, ale co z tego jak są przesłonięte odbiciami - tak mocno, że dla mnie wady są większe niż zalety.


Co do przyspieszenia - większość ludzi w miastach ogląda tv z kablówki więc to na niej powinny być robione testy. Widocznie tv nie jest dostosowany do polskich realiów.

Głośnik przysłonięty blachą - jeśli nie przeszkadza to dobrze, czekam na uchwyt to przetestuję.
 

kazik74

New member
Sorry, moja wina, nie przeczytałem dosyć dokładnie całości Twojego tekstu. Ale i tak nie chce mi się wierzyć, żeby w bądź co bądź zaawansowanym tv nie można było poustawiać parametrów tak abyś był zadowolony z płynności. Może użytkownicy innych modeli Philipsa wypowiedzą się na ten temat. Co do ergonomi pilota głosu nie zabieram, wierzę na słowo. Ja korzystam w swoim lcd z pilota, z poziomu którego można zmieniać tryby oglądania i jest to faktycznie wygodna rzecz. Z tego co wiem Sharpy mają matowe matryce, ale Kiki lepiej Ci doradzi.
 

LargoXL

New member
te odbicia to wina ekranu oczywiście. pisałem, że w poprzednim tv (czyli stojącym w tym samym miejscu) tego problemu nie było.
jednak trochę można poprawić sytuację zwiększając parametr "kontrast podświetlenia".
Najgorszy jest natomiast "teatr". Bez sensu Philips to wysterował, bo przy wartości "minimum" jest już bardzo duży a poziom "średni" i "maksimum" praktycznie nic nie zmienia.
 

LargoXL

New member
te odbicia to wina ekranu oczywiście. pisałem, że w poprzednim tv (czyli stojącym w tym samym miejscu) tego problemu nie było.
jednak trochę można poprawić sytuację zwiększając parametr "kontrast podświetlenia".
Najgorszy jest natomiast "teatr". Bez sensu Philips to wysterował, bo przy wartości "minimum" jest już bardzo duży a poziom "średni" i "maksimum" praktycznie nic nie zmienia.
 
Do góry